Zakup nowego auta. Rodzina 2+2.

01 Lis 2023, 13:17

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy post tutaj i od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze właściwego auta.

Sytuacja wygląda tak, że przez 7 ostatnich lat jeździłem Octavią Kombi 1.6 TDI. Trzaskałem przebiegi rzędu 30k km rocznie, ale diesel dostawał też w kość w mieście na krótkich dystansach, bowiem mieszkaliśmy w Warszawie. Jakiś czas temu wyprowadziliśmy się do małego miasteczka w związku z czym zmieniłem pracę i styl życia. Obecnie dojeżdżam do biura po 30 km w obie strony, ale mniej podróżujemy na długich trasach, więc robimy przebiegi ok. 15k km rocznie.

Na horyzoncie drugie dziecko, a starsza córka ma już 3 lata. Mam opcję sprzedania obecnego auta i chciałbym z niej skorzystać, tym bardziej, że fundusze pozwalają wziąć coś nowego z salonu.

Szukam pakownego kombi lub SUVa z silnikiem benzynowym (ewentualnie hybryda), który będzie praktycznym i oszczędnym autem na co dzień, ale i sprawdzi się na rodzinne wypady z dwójką małych dzieci. 2 razy w roku wyjeżdżamy na większy urlop, gdzie ciągniemy ze sobą masę bagażu i rowery. Bagażnik w Octavii III był do tej pory idealny.

Do rzeczy, oto moje wymagania:
1. Kombi lub SUV w benzynie lub hybrydzie
2. Duża pojemność bagażnika
3. Przestrzeń z tyłu, aby zmieścić 2 foteliki i ewentualnie 1 dodatkową osobę dorosłą.

Oglądałem do tej pory 2 auta. KIA CEED SW 1.5 1.5 T-GDI w wersji Business Line oraz Octavia Kombi 1.5 TSI E-TEC. Wizualnie bardziej przemawia do mnie CEED. Cenowo wypada ok. 10k taniej niż Skoda w wyposażeniu na jakim mi zależy. Bagażnik sprawia wrażenie pojemnego, ale nie mam przekonania co do ilości miejsca z tyłu. Skoda z kolei kusi optycznie większą pojemnością, ale przeraża mnie surowość deski rozdzielczej, gdzie brakuje przycisków a większość ustawień wprowadza się na ekranie dotykowym.

Myślałem również nad Superbem w kombi, ale może nie zmieścić się do mego garażu, a i budżet musiałbym sporo naciągnąć do góry.

Uprzejmie proszę o opinie o podanych propozycjach aut. Będę również wdzięczny za wskazanie modeli, które mogą być dobrą alternatywą.
klintoniusz
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Lis 2023, 13:27

jak chcesz nowe to może corolla kombi ?
albo używana kilkuletnia avensis kombi

dobrea auta a nie jakieś jednorazowe turbo-eko jednorazówki
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

03 Lis 2023, 09:40

Ilość miejsca w Kia w stosunku do skody jest nieporównywalna. Octavia II jest większa w srodku od ceeda a co dopiero III. Przede wszystkim jest duża różnica z tyłu. Mam w służbowym ceedzie fotelik do jazdy tyłem który się obraca, i przy moim 180cm jest problem z miejscem. Na wakacje pojechałem starym autem (octavia II), które zmieściło prawie 2x więcej bagażu (chociaż katalogowo ma mniejszy bagażnik). Dodatkowo cee'd 1.5 ma problem ze skrzynią, przy 10-12km/h nie możesz jechać na drugim biegu delikatnie się tocząc w korku, całym samochodem szarpie (ogólny problem z ceedem 1.5 sprawdzony na 5 egzemplarzach). Multimedia często żyją swoim życiem. Dużym plusem jest spalanie 5.7 średnie z 12kkm, w firmie mamy 3 egzemplarze i żaden nie ma średniego spalanie wyższego niż 6l/100km. Corolla też nie jest zbyt duża w środku. Musisz jechać i mierzyć czy na pewno tyle miejsca Wam wystarczy
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna