Zakup Toyoty Verso - ocena ogłoszenia, prośba o pomoc

14 Kwi 2021, 19:51

Dzień dobry. Proszę o pomoc w ocenie samochodu z olx.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?

Wstępnie umówiłem się ze sprzedawcą na piątek na oględziny. Sprzedający jest osobą prywatną, auto kupił w leasing a we wrześniu 2020r. przerejestrował na osobę fizyczną. Pan mówił, że zderzak z przodu z jednej strony był przerysowany. Toyota serwisowana wyłącznie w ASO. Proszę o poradę i ocenę ogłoszenia.
lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 07:37

Na zdjęciach samochód wygląda całkiem dobrze. Przedni zderzak wydaje mi się że z prawej strony mógł być uszkodzony bo widać tam gorsze spasowanie ale tu na miejscu dobrze by było go dokładnie obejrzeć.

Tylnemu zderzakowi też się trzeba przyjrzeć bo na zdjęciach wychodzi spora różnica koloru. Czasem jest to przekłamania ale ja bym tu dokładnie obejrzał auto pod zderzakiem i wnęki w klapie tam przy miejscu na koło zapasowe.

Sam przebieg jest niewielki jak na ten silnik a to jedna z najlepszych jednostek w gamie Toyoty z tamtych czasów.

Poproś o dane samochodu do sprawdzenia historii pojazdu bo te podane w ogłoszeniu są niepoprawne! Nie można przez nie sprawdzić auta na stronie historii pojazdu. Zanim pojedziesz poproś o te dane i sprawdź auto lub podaj je to zobaczymy jak to wygląda.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

16 Kwi 2021, 08:19

Nr rej LUB85402
DATA PIERWSZEJ REJESTRACJI 06/03/2012
VIN: NMTDG26R60R040156
lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 08:32

Już mi działa.

Zobacz to masz datę przeglądu w SKP 12.03.2018 stacja LU/055/P „SAN SKP” Sp. z o. o. Sp. k. Świdnik, al. Lotników Polskich 134. przebieg 42 508 km. Tego samego dnia masz pieczątkę z ASO z Białegostoku z przebiegiem 42469 km. Ciężko by to było zrobić a nawet jak by się udało to odległość trochę mała. Może się czepiam ale tak wychodzi.

Auto miało 4 właścicieli, a w rzeczywistości mogło być trzech bo pierwszy jak wykupił z leasingu to już będzie zmiana właściciela.

Ostatni właściciel sprzedaje auto po niecałym roku bo kupił je w 17.09.2020. To w sumie dosyć szybko.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

16 Kwi 2021, 08:43

To ASO to Kalinówka obok Świdnika, kilkanaście kilometrów, na pieczątce jest niżej.
Właściciel mówił, że w 2017 roku wziął auto
w leasing bądź żona na firmę, a wr wrześniu 2020 roku zarejestrowali na siebie.
lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 10:23

Fajne auto to zamiast jechać, oglądać i kupować szukacie na siłę problemów
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Pajero Sport i Mitsubishi L200 Expedition Camper
    W najbliższy weekend, 17 i 18 listopada podczas wystawy 4x4 Offroad Show Poland, polski oddział Mitsubishi Motors zaprezentuje klientom model Mitsubishi Pajero Sport. To jedyny egzemplarz tego modelu w Polsce a celem prezentacji ...

16 Kwi 2021, 10:30

Jadę o 14.30:-)
lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 12:32

lejto007 napisał(a):To ASO to Kalinówka obok Świdnika
Skoro tak to ok :ok:

Invi napisał(a):szukacie na siłę problemów
Piszę co widzę, a to raczej nie szukanie problemów. Warto czasem o takich rzeczach wiedzieć tu akurat się wyjaśniło.

Ostatnio miałem takie auto z trzema lewymi pieczątkami i akurat traf chciał, że przeglądy z ASO były w tym samym dniu co przeglądy w historii pojazdu. Okazało się że nie ma takiego ASO jak było na pieczątce :) Więc czasem warto na takie rzeczy zwrócić uwagę.

lejto007 napisał(a):Jadę o 14.30:-)
Daj znać co tam wyszło :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

16 Kwi 2021, 16:29

Na nadkolu lewym tylnym jest 250-350 na mierniku grubości lakieru, nie ma zbieżności na tym kole oraz mała szybka jest wymieniona. Sprzedający mówi, że nie wiedział o tej szybie. Uszkodzenie tylko takie robił jak zdjęcie powyżej. Nie wiem czy nie było uderzenia i czy jest to problem. Mechaniczne w porządku. Sam nie wiem już czy kupować...

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 16:31

Drugie zdjęcie.
lejto007
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: janów lubelski
Prawo jazdy: 07 07 2008
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: fiat punto 2
Silnik: 1.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2021, 17:22

Rokiko napisał(a):Ostatnio miałem takie auto z trzema lewymi pieczątkami i akurat traf chciał, że przeglądy z ASO były w tym samym dniu co przeglądy w historii pojazdu. Okazało się że nie ma takiego ASO jak było na pieczątce

Ty to masz pecha do tych aut...Tu zarżnięta skrzynia, tu panewka obrócona, teraz lewe pieczątki...Ehhh
Co do tematu, to wygląda na to, że była jakaś kolizja z boku. Ale z drugiej strony jest to auto używane i też trzeba mieć do tego dystans. To nie nówka z salonu. Jedynie co, to trzeba zainteresować się dlaczego nie ma zbieżności na tym kole. A dokładniej, to czy można ją ustawić.
Obecnie na rynku trzeba mieć naprawdę szczęście żeby kupić auto bez napraw blacharskich i lakierniczych. A lepiej wiedzieć od razu, że auto miało jakąś przygodę i wtedy można sprawdzić, czy jest to dobrze zrobione niż po jakimś czasie dowiedzieć się o tym jak jest już za późno....
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Kwi 2021, 09:10

MotoAlbercik napisał(a):Ty to masz pecha do tych aut...Tu zarżnięta skrzynia, tu panewka obrócona, teraz lewe pieczątki...Ehhh
Nie jest źle bo z tych co sprawdzam to raczej takich z problemami jest jakieś 20% może za bardzo je weryfikuję :wink:

Tej rysy całkowicie nie widać na zdjęciach z ogłoszenia nawet jak o niej wiesz. Być może zdjęcia są z przed zarysowania tej strony. Trzeba dokładnie obejrzeć tylne lewe zawieszenie i podłogę, zajrzyj też pod zderzak tylny i zobacz jak to wygląda, czy nie widać jakiś ingerencji.

lejto007 napisał(a):Na nadkolu lewym tylnym jest 250-350 na mierniku grubości lakieru
Na pewno było malowane ale to nie jest źle bo taki wynik może oznaczać drugą warstwę lakieru i lekkie wyrównanie szpachlą. Zazwyczaj powłoka grubsza niż 200 μm oznacza dwie warstwy lakieru, powyżej 300 μm to szpachla.

Jak jest z powłoką lakieru na tych zarysowanych drzwiach i tylnej klapie z lewej strony?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

17 Kwi 2021, 09:52

Rokiko napisał(a):Zazwyczaj powłoka grubsza niż 200 μm oznacza dwie warstwy lakieru, powyżej 300 μm to szpachla.


Kao od nas na forum zna się na lakierach więc zasięgnij rady :ok:

lejto007 napisał(a):nie ma zbieżności na tym kole

Bo pewnie jest coś na tyle mocno uszkodzone że nie można złapać tolerancji. Nie pamiętam jaki tam jest zawias ale jeżeli są wahacze to tak naprawdę może być trochę do wymiany zresztą przy belce też jak coś.

P.s.

Wedlug mnie to jest belka czyli trzeba liczyć do wymiany belkę + piasta. Jak dobrze pójdzie to tylko piasta.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10228
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Kwi 2021, 10:26

szybki napisał(a):Kao od nas na forum zna się na lakierach więc zasięgnij rady
Hm... napisałem tak z grubsza żeby było mniej więcej wiadomo jak to wygląda. Dodam jeszcze, że w Toyocie takiej jak ta w oryginale nie będzie więcej niż 130 μm, najczęściej 80 - 100 μm. @szybki jak się mylę to popraw mnie proszę.

@lejto007 mogło być tak że głównym punktem uderzenia było koło i częściowo poszło na nadkole i błotnik. Jak chcesz go kupić to zweryfikuj to dobrze.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9722
Zdjęcia: 34

17 Kwi 2021, 10:28

MotoAlbercik napisał(a):Obecnie na rynku trzeba mieć naprawdę szczęście żeby kupić auto bez napraw blacharskich i lakierniczych.


Taką Verso miałem w pierwszym lakierze....od pierwszego właściciela...benzyna 1.8 2011Rok

Sprzedawałem uwierzysz ? PÓŁ ROKU !!!

Sprzedałem za 25 000zł kpl kół jeszcze , machanicznie bajka i tak jak mówię Lakierniczo: Pełny Oryginał Całość ...i co z tego.

Ale bolał przebieg oryginalny bo z DK 269 000km. :lol:
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 17 Kwi 2021, 10:38, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie