Toyoty z rodziny Verso – ile ich powstało i czym się różnią

31 Sie 2020, 13:08

Toyota produkuje samochody z Verso w nazwie od ponad 20 lat. Zaczęło się od genialnego Yarisa Verso, który na niewielkiej platformie Yarisa mieścił zaskakująco dużo przestrzeni bagażowej i praktycznych rozwiązań. Potem rodzina Verso się rozrosła o kompaktowe i średniej wielkości minivany, które nadawały ton w epoce, kiedy każda rodzina miała lub chciała mieć takie pojemne i zwinne auto o zaokrąglonej sylwetce. Współcześnie, gdy w roli aut rodzinnych minivany zostały zastąpione przez SUV-y, Toyoty Verso zagospodarowały kolejny ważny segment osobowych vanów.

Nazwę Verso Toyota tradycyjnie nadawała swoim osobowym minivanom. Zwykle występowała ona jako dodatek do nazwy modelu, np. Corolla Verso lub Yaris Verso. W każdym przypadku oznaczała podwyższoną linię dachu, a co za tym idzie wysokie i przestronne wnętrze z modułową konstrukcją foteli i sporym bagażnikiem. Po prostu – samochód rodzinny z charakterystycznym nadwoziem MPV. Dziś tego rodzaju konstrukcje zostały wyparte przez SUV-y, lecz w gamie Toyoty wciąż odnajdziemy kontynuację tej koncepcji w postaci osobowych vanów Proace City Verso i większego Proace Verso.
Toyoty z rodziny Verso – ile ich powstało i czym się różnią Toyota Yaris Verso (1999–2005) Toyota Verso-S (2005–2017) Toyota Corolla Verso (2001–2007) Toyota Avensis Verso (1995–2006) Toyota Verso (2009–2018) Toyota Proace Verso (od 2016) Toyota Proace City Verso (od 2019)
Czy to wszystkie modele Verso czy któryś pominęliśmy? Który model podoba Wam się najbardziej?
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3404
Zdjęcia: 12422
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

31 Sie 2020, 14:06

Moim zdaniem najładniejsza jest po prostu Toyota Verso. Pozostałe modele to samochody robione na bazie jakiegoś modelu. Trzeba tu zwrócić uwagę na to że inne marki zaczęły produkować podobne modele podwyższone jak pojawił się pierwszy model Verso.

Mi osobiście jakoś Yaris Verso się nie podobał ale model Verso S już tak :)
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2304
Zdjęcia: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie zaplanować wyjazd na narty?
    Dzięki zniesieniu części obostrzeń można już wybrać się na narty. W jaki sposób bezpiecznie przewozić sprzęt, jak dostosować styl jazdy do zimowych warunków i co warto ze sobą spakować na podróż w góry. ...
    Mazda 3 - kompaktowy hatchback do miasta
    Zainteresowani zakupem Mazdy 3 z automatyczną skrzynią biegów mają do wyboru jedną jednostkę – 120-konny silnik o pojemności dwóch litrów. Według danych producenta jego spalanie wynosi 5,6 l/100 ...

  •