Zakup używanego samochodu, Honda, Mitsubischi czy może Lexus

29 Mar 2013, 10:00

Witam


Od jakiegos czasu borykam sie z problemem zakupu nowego auta. Od kilku tygodni ciagle przegladam oferty na allegro oraz jezdze po roznych serwisach. Na auto moge wydac okolo 35-40000zl. Chcialbym aby auto mialo ladny design ale zeby jednoczesnie nie tracilo na oryginalnosci. Mam 20 lat wiec szukam auta w miare mlodziezowego. Co jest dla mnie wazne ? Hmm przede wszystkim koszty eksploatacji samochodu, chcialbym aby w miare malo palil, silnik tak do 2l. Nie chcialbym jednak zeby auto bylo pozbawione jakichkolwiek osiagow. Wazne dla mnie jest rowniez naglosnienie auta oraz wyposazenie. Bardzo podobaja mi sie Lancery z 2009-2010 roku z malym przebiegiem lub Hondy Civic VIII s type tez z podobnego roku :) fajna propozycja rowniez wydaje sie lexus is 220d. Nie znam sie dosc dobrze na samochodach a chcialbym aby moj zakup byl udany. Prosze o pomoc. A moze macie inne ciekawe propozycje ?
Ostatnio edytowany przez Wiesieek, 29 Mar 2013, 12:14, edytowano w sumie 1 raz
Wiesieek
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota hillux

29 Mar 2013, 11:32

czyli zakup używanego samochodu
is220 awaryjny samochód w przeciwieństwie do is250
lancery mają wadliwe silniki (chyba problemem jest łancuch lub koło zębate) - nie wiem czy do tej pory tym się uporali, nissan kooperuje z reanault to jakość francuska wychodzi
na pewno honda będzie lepszym wyborem
zoltrex
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: mazda 323 F
Silnik: 1,5 88 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

29 Mar 2013, 12:23

Lancerem i lexusem miałem przyjemność się przejechać, lancer uwiódł mnie swoim wyglądam, lexus natomiast komfortem jazdy, denerwuje mnie w nim tylko skrzynia biegów, jest troche upierdliwa. Honda jezdziłem tylko jako pasażer, ma bardzo dobre nagłosnienie, i przyjemny silnik, wszystkie auta mi się podobają ehhh. A co sądzicie o BMW z Seri 3 ? lub audi a4 ?
Wiesieek
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota hillux

29 Mar 2013, 13:38

Ja zastanawiałbym się nad Lexusem z silnikiem benzynowym, ponieważ diesle są w nim awaryjne, a takiej prezencji nie zapewni wiejskie Audi i sportowe BMW razem wzięte. Jeśli miałbym brać coś kompaktowego to tylko Honda z racji lepszego prowadzenia oraz oszczędnego i dynamicznego zarazem silnika 1,8/140KM o którym Lancer może tylko śnić. Lancer ma drogi serwis.

@zoltrex
co ma nissan do lancera?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Mar 2013, 15:32

Lexus IS jest fajny, interesuj się tylko 250 ale za kwotę do 40k trzeba uważać, trochę mało.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10438
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Mar 2013, 15:35

dzida coś mi się pomyliło :)
zoltrex
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 01 01 1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: mazda 323 F
Silnik: 1,5 88 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Załamanie pogody za kierownicą
    Z powodu zmiany klimatu może wzrastać częstotliwość występowania ekstremalnych zjawisk pogodowych. Gwałtowne burze, ulewy czy grad – takie warunki na drodze są zagrożeniem dla kierowcy i wiążą się z koniecznością sprawnego ...