Zamarznięte paliwo

04 Mar 2024, 16:38

Witam kupiłem 2 banki disla ropy i zostawiłem w garażu no i paliwo zamarzło na serio zamarzło no i teraz zrobiło się ciepłej i paliwo odmarzło tylko jest mega czarne i ma białe gródki i nie wiem co robić wlac to paliwo do baku czy wywalić w siną dal jakieś opinie
Jodmak87
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 05 Mar 2024, 07:04

    To jaka była temperatura otoczenia ,że ten ON ci zamarzł ???
    Olej napędowy zimowy wytrąca parafinę w temp. -20*C .
    Olej napędowy tzw,letni wytrąca parafinę już w temperaturze -5*C.
    Widocznie to ON typowo letni..ja bym poczekał na cieplejszy okres jak na zewnątrz będzie +10*C .Olej Napędowy jak i benzyna PB zawierają biokomponenty i to one ulegają degradacji.Przyjmuje się że ich czas przechowywania w kanistrach to ok.6 miesięcy po tym okresie zaczyna się degradacja.Mogą zmienić kolor ,zapach to wina tzw.bakterii beztlenowych.Poczekaj aż będzie cieplej +10*C i dolewaj sobie to stare paliwo do tego świeżego co tankujesz bezpośrednio do zbiornika na stacji benzynowej np.jak tankujesz 25l świeżego to tego starego dolej sobie 5 l. Ale nim to zrobisz musisz wstawić kanistry z paliwem w ciepłe miejsce na kilka dni np.do piwnicy gdzie jest dodatnia temperatura ( +10*C) by grudki parafiny się rozpuściły a przed wlaniem sprawdź czy nie ma tych ,, grudek "bo inaczej parafina zatka (oblepi) ci filtry paliwa.Oczywiście przyjmuję że paliwo które kupiłeś to paliwo ze stacji benzynowej i nie jest to jakaś podróbka z rozlewni typu ,,stodoła u Józka" :)
    Acer66
    Aktywny
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 345
    Zdjęcia: 10
    Miejscowość: Przemyśl
    Prawo jazdy: 12 06 1979
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
    Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2018