Zapalająca się lampka ciśnienia oleju - Lupo 1.0 ALL

26 Mar 2016, 14:43

Witam,
Zakupiłam samochód 1,5 miesiące temu, przy sprawdzaniu oleju był on bardzo brudny (ale raczej o normalnej konsystencji), jednak myślałam, że poprzedni użytkownik długo go nie wymieniał. Od razu wymieniłam olej po zakupie, ale nadal po tym był on brudny(aż czarny). Od tej wymiany przejechałam ogólnie ok 200km, ostatnio silnik zaczął głośniej pracować i zapaliła się lampka ciśnienia oleju. Stuki wydobywają się jakby z górnej, zaworowej części silnika, na wolnych obrotach są pojedyncze. Przy 2-3 tys obrotów pojawia się głośniejsze klekotanie. Co to może być? Proszę o pomoc
fistaszek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 10 2015
Auto: Vs Lupo
Silnik: 1.0 ALL
Paliwo: Benzyna

26 Mar 2016, 15:48

Bez cisnienia oleju silnik długo nie bedzie pracował.
Teraz trzeba ustalić dlaczego nie ma cisnienia.
Poprzedni właściciel mógł "zagęścić" olej i szybko się pozbył auta, może być wlany za rzadki olej, mogą być uszkodzenia mechaniczne w silniku np panewki, pompa oleju.
Do czasu ustalenia przyczyny nie wolno autem jeździć.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

26 Mar 2016, 16:57

Czy można jakoś samemu stwierdzić co jest przyczyną?
fistaszek
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 10 10 2015
Auto: Vs Lupo
Silnik: 1.0 ALL
Paliwo: Benzyna

26 Mar 2016, 20:50

Sam za bardzo nie sprawdzisz co jest przyczyną. Powodem świecącej się kontrolki w tym przypadku może być zapchany filtr oleju, zapchana siatka smoka oleju, uszkodzona pompa oleju, uszko0dzone panewki. Ty jedynie co, to możesz zdemontować miskę oleju i sprawdzić siatkę smoka pompy oleju. filtra nie sprawdzisz, bo jest obudowany. A pompę oleju jak mechanik obluka, to będzie wiedział.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koniec z oszustwami podczas sprzedaży samochodów
    Każdy przed zakupem auta będzie mógł sprawdzić jego historię, m.in. daty rejestracji oraz informację o tym, czy nie jest kradzione - przewiduje projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Przyjęty ...