Zaprawki i rysy - mój pierwszy raz

01 Sie 2016, 21:36

Witam,

zabieram się za odświeżenie lakieru w moim Civicu z 98 Black Pirate metalic.
Autko leciwe więc jest co robić.

Chciałbym się skonsultować, czy wszystko robię ok jeśli chodzi o drobne obicia od kamieni oraz mniejsze i głębsze rysy

1.Umyłem samochód
2.Odtłuściłem wybrane elementy benzyną ekstrakcyjną
3.Dobrałem lakier w mieszalni
4.Naniosłem go małym pędzelkiem - z odpryskami było łatwiej, z głębokimi rysami trudniej. Przy rysach trochę wyjechałem na zewnątrz.
5.Odczekałem ponad 30 minut, aż lakier wyschnie. Dodatkowo i tu i tu miałem wrażenie pod palcem, że wystaje ponad stary lakier.
6.Przy pomocy pędzelka nałożyłem lakier bezbarwny na lakier. (Bezbarwny był w sprayu, ale zgodnie z zaleceniami z mieszalni napryskałem do zakrętki)

Tutaj skończyłem. Teraz chcę odczekać dzień, aż wszystko dobrze wyschnie i kontynuować.

W planach:
7.Papier ścierny P2000 / P2500
8.Pasta średnio ścierna Farecla G3
9.Twardy wosk Turtle Wax Original dla zapewnienia warstwy ochronnej

Czy wszystko jest ok? Jak ten plan wygląda Waszym oczami?
Czy lakier bezbarwny wiąże się z bazowym? Mam wrażenie, że po jego nałożeniu całość już tak nie wystaje ponad lakier.
Czy punkt 7 mogę pominąć, a Farecla sama da radę ręcznie wyrównać zaprawki, poprawki na rysach oraz drobne rysy?
darkyeti
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Honda Civic

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
    Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...