Żarówki w aucie - jakie kolory można używać w przednich światłach?

Żarówki w aucie - jakie kolory można używać w przednich światłach?

06 Lip 2018, 21:11

Witam. Mam pytanie , jakie kolory można używać w przednich światłach na przodzie. Chciałbym zrobić niebieskie czy nie dostanę za to mandatu czy muszę być żółte
Robin343
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 05 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Nie mam

Re: Żarówki w aucie - jakie kolory można używać w przednich światłach?

10 Lip 2018, 13:09

Robin343 napisał(a):jakie kolory można używać w przednich światłach na przodzie
Generalnie jest to kolor biały lub o barwie żółtej selektywnej. Niebieskiego nie możesz użyć bo za to grozi mandat. Żółty kolor chyba też w tej chwili już jest nie aktualny. Kolory od jasnoniebieskiego do prawie fioletowego, pod warunkiem, że ich jasność mieści się w granicach dopuszczalności można mieć w przypadku lamp ksenonowych.

Poszukaj żarówek które posiadają homologację ECE R37 dopuszczającą do użytku drogowego w Europie i powinno być ok.
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
Auto: Nie mam

Re: Żarówki w aucie - jakie kolory można używać w przednich światłach?

10 Lip 2018, 13:43

Jak to jest z zarówkami od podświetlania tablicy? białe światło muszą dawać, czy można stosować jakieś Ledy albo niebieskie światło na tablicę?
gruber99
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Auto: Suzuki Baleno, Vw Passat B4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy? Jak odróżnić w dieslu pompowtryski od wtryskiwaczy?
    Postaram się wyjaśnić jak w prosty sposób sprawdzić jaki mamy układ zasilania czy są to zwykłe wtryskiwacze czy też pompowtryski. Opiszę tez znane mi zalety i wady takich rozwiązań. Trzeba pamiętać że silniki Silniki ...
    Jak dzięki oponom zmniejszyć hałas w samochodzie? Jak dzięki oponom zmniejszyć hałas w samochodzie?
    Hałas w przypadku ogumienia spowodowany jest przez tarcie oraz częstotliwość drgania opony i powietrza w niej. Zewnętrzny hałas toczenia jest parametrem szczególnym, ponieważ decybel (dB) jest jednostką logarytmiczną ...

•  
    • Fiat Coupe - 290 KM, 380 NM
      Men's Day 2009
      Lamborghini Hurracan
      BMW 635 CSi