Czy można używać aktywnej piany za pomocą myjki ciśnieniowej

Czy można używać aktywnej piany za pomocą myjki ciśnieniowej

09 Kwi 2011, 17:59

Kupiłem ostatnio sobie myjkę ciśnieniową Karcher K4.650 Jubilee. Ta myjka posiada dozownik na chemię. I teraz się pytam czy mogę do tego pojemnika od karchera wlać oczywiście już rozcieńczona z woda aktywna pianę ??
Jak na razie znalazłem jedna opinie że nie można, bo piana aktywna jest środkiem alkaicznym (zawiera rozpuszczalniki) i nie może przechodzić przez myjkę, ponieważ może rozpuścić uszczelniacze w myjce jak i w pistolecie. Czy to prawda ??
leszczu19901
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Czy można używać aktywnej piany za pomocą myjki ciśnieni

11 Kwi 2011, 19:58

A co na ten temat jest w instrukcji obsług?
Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
karola44-81
Początkujący

Miejscowość: Połaniec

Re: Czy można używać aktywnej piany za pomocą myjki ciśnieni

12 Kwi 2011, 08:08

W inst na ten temat nic niema. Tylko aby używać chemii zalecanej prze producenta.
leszczu19901
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

25 lat SKODY Favorit 25 lat SKODY Favorit
    SKODA Favorit, jeden z najważniejszych samochodów w historii marki, w tym roku obchodzi swoje ćwierćwiecze. Model ten zadebiutował podczas 29. Międzynarodowych Targów Przemysłowych w Brnie w 1987 roku. Pierwszy ...
    Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      S2020005