Zbyt duże spalanie, benzyna 2.0 - Mazda CX-5

10 Lut 2022, 14:51

Wymień jeszcze końcówki drążków bo nie wiem czy więcej coś zostało :lol:

Skoro mechanik nie potrafi zdiagnozować stukania na miejscu, to jak przez neta mamy to zrobić?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • 05 Sty 2024, 11:53

    Hejka, tak dla porównania dodam, że nowa Mazda CX-5 2.0 165, 4x4 AT, przebieg na razie <400 km głównie miasto, w mieście pali maskrycznie - przy ostrożnej jeździe 10.5, typowo ponad 11 na 100. W trasie pokazywał mi komputer 7,6 l/100 na odcinku ok. 50km (wyjazd w bezkorkowym dniu z centrum Wrocławia i dojazd w okolice Ślęży). No niestety nie jest to mistrz oszczędności, ale jazda jest mega przyjemna, to super autko :-). Może z czasem się silnik lekko dotrze i coś się polepszy, na razie obserwuję i uczę się tym jeździć bez ciężkiej nogi...
    tgr2024
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    05 Sty 2024, 13:09

    tgr2024 napisał(a): Mazda CX-5 2.0 165, 4x4 AT, przebieg na razie <400 km głównie miasto, w mieście pali maskrycznie - przy ostrożnej jeździe 10.5, typowo ponad 11 na 100.
    To nie jest jakieś masakrycznie duże spalanie jak na takie samochód i jazdę w korkach :wink:

    tgr2024 napisał(a):W trasie pokazywał mi komputer 7,6 l/100 na odcinku ok. 50km (wyjazd w bezkorkowym dniu z centrum Wrocławia i dojazd w okolice Ślęży).
    Tu jeszcze kwestia prędkości przelotowej z jaką jechałeś bo tego zabrakło.

    tgr2024 napisał(a):Może z czasem się silnik lekko dotrze i coś się polepszy, na razie obserwuję i uczę się tym jeździć bez ciężkiej nogi...
    W nowych samochodach raczej nie ma się co docierać aczkolwiek warto te pierwsze 1000 km przejechać w miarę normalnie bez szaleństw i pierwszą wymianę oleju zrobić wcześniej czyli po ok. 2tkm (wiem tego nikt dzisiaj nie robi ale warto).
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34

    05 Sty 2024, 13:17

    To niestety (lub stety) auto mojego szanownego pracodawcy (firmowe, leasingowe), wiec nie mam możliwości żadnego manewru typu zmiana oleju przed przeglądem rocznym. Jazdy teraz są sporadyczne i głównie na nierozgrzanym silniku do 10k w mieście, wiadomo, że i-stop się aktywuje po pewnym czasie dopiero, zatem biorąc pod uwagę masę auta, dużo automatyki pod maską (AT, stabilizacje/trzymanie pasa ruchu, jazda na tempomacie, 4x4) myślę, że to normalne jak na ten typ auta. Będę obserwował i dam znać.
    tgr2024
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    05 Sty 2024, 13:40

    No tak to bywa w leasingowanych samochodach.
    tgr2024 napisał(a):i-stop się aktywuje po pewnym czasie dopiero
    Muszą być odpowiednie warunki do tego ale ja bym go na starcie od razu wyłączał bo oszczędność żadna, a dla silnika nie jest to wskazane :wink:
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9756
    Zdjęcia: 34
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Moto Session 2020
      Hala wypełniona autami klasycznymi - Auta luksusowe i sportowe np. Aston Marin Vanquish, Nissan GTR , Dodge Viper SRT Limited Edition, Ford Mustang Rouch, Corvetta C7, Lamborghini Huracan, unikatowe amcary, najciekawsze modele ...