Zestaw ze sztywnym kołem zamachowym Astra H 1.7 CDTI

01 Kwi 2021, 12:43

Cześć.
Mam w Astrze H kombi 1.7 CDTI (101KM) zamontowany zestaw KIT4P Valeo ze sztywnym kołem zamachowym. Na zestawie tym przejechałem 150.000 km więc przyszedł czas na wymianę. Samochód wpada w drgania na niskich obrotach co zapewne świadczy o zużytej tarczy sprzęgła.
Valeo twierdzi na swoich stronach, że samo koło zamachowe może wytrzymać dużo dłużej.
Moje pytanie, czy istnieje możliwość dokupienia zestawu (tarcza, docisk, łożysko) Valeo bądź też innej firmy który będzie pasował pod to konkretne koło zamachowe?
GaKlo
Nowicjusz
 
Posty: 5

01 Kwi 2021, 13:58

Wydaje mi się że rozmiar jest fabryczny czyli teoretycznie pownienes wybrać sprzegło dedykowane do swojego auta i powinno pasować.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

01 Kwi 2021, 19:23

Dzięki.
Ale w takim razie każdy zestaw sprzęgła powinien pasować (oczywiście dedykowany do moich parametrów) do mojego "koła"? Bez podziału czy to sprzęgło do dwu-masy czy sprzęgło do sztywnego koła?
GaKlo
Nowicjusz
 
Posty: 5

01 Kwi 2021, 21:00

Według mnie będzie to samo ale różne sa niespodzianki
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Kwi 2021, 08:35

Do sztywnego koła jest inna tarcza sprzęgła . Posiada tłumik drgań skrętnych . Do dwumasy tarcza go nie posiada - ma sztywną piastę .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Kwi 2021, 08:42

No właśnie, przecież nawet na zdjęciach z hurtowni widać na sprzęgle od sztywnego koła sprężyny (tłumiki).
To wszystko jest pogmatwane :o Zestawów Valeo ze sztywnym kołem do dokładnie mojej specyfikacji znalazłem trzy :?
A żeby było trudniej to wszystkie w komplecie z kołem. Nigdzie nie znalazłem opcji "dokupienia" do zestawu tarczy, docisku i łożyska...
GaKlo
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Kwi 2021, 09:46

Powinieneś znać numer zestawu jaki montowałeś .Np. do kpl 835075 tylko i wyłącznie tarcza sprzęgła plus docisk 828438
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Kwi 2021, 09:58

No właśnie, powinienem. Zestaw był montowany za kadencji poprzedniego właściciela. Mam nawet fakturę ale co z tego... Skoro jest na niej napisane "Zestaw sprzęgła z kołem zamachowym KIT4P".
Możem pomogła by świadomość ile zębów jest u mnie. Bo w oferowanych zestawach są takie z czternastoma i dwudziestoma zębami.
Najłatwiej jest zdjąć, zobaczyć i dopasować. Ale w Astrze trzeba zdjąć sanki a nie mam podnośnika. Jedynie kanał u kolegi. A w warsztacie muszą za taką operację policzyć a i na szybko wtedy trzeba dobrać sprzęgło. A miałem automat to mi się zachciało oszczędności paliwowych :cry:
GaKlo
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Kwi 2021, 10:13

GaKlo napisał(a):Możem pomogła by świadomość ile zębów jest u mnie. Bo w oferowanych zestawach są takie z czternastoma i dwudziestoma zębami.
Ilość zębów uzależniona jest od zastosowanej skrzyni biegów . Patrząc po katalogach są 5-cio i 6-cio biegowe więc zawężamy asortyment . Zadzwoń np. do https://www.sprzeglo.com.pl/?gclid=CjwK ... U4QAvD_BwE i zweryfikuj.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Kwi 2021, 19:49

Pisałem już że "sprzęgłami". Odpisali mi, że nie mają "rozkompletowanych" zestawów do sztywnego koła. Ja mam pięciobiegową skrzynie. Wychodzi zatem, że tarcza mam mieć czternaście zębów. Ale dalej są różnice, chociażby w średnicy i profilu piasty :x
GaKlo
Nowicjusz
 
Posty: 5

02 Kwi 2021, 20:06

No to d..a . Pozostaje demontaż , zwymiarowanie starych taili , poszukiwanie lub zakup nowego dedykowanego całego zestawu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna