Silnik z połamanymi łopatkami na kole zamachowym - czy ma to

Silnik z połamanymi łopatkami na kole zamachowym - czy ma to

06 Maj 2012, 14:16

Witam,

Wprawdzie to forum samochodowe a ja mam pytanie o silnik do kosiarki, jednak polecono mi zwrócenie się o pomoc właśnie tutaj, więc może ktoś będzie mógł mi doradzić ;)

Otóż kupiłem na Allegro silnik 4-suwowy do kosiarki spalinowej, który sprzedawca opisywał tak: "silnik kosiarki spalinowej honda gxv 120 118cm stan silnika oceniam na bardzo dobry silnik odpalony przed demontażem bardzo zrywny silnik ohv pasuje do wielu modeli". Tutaj możecie zobaczyć cały silnik -
Image

Otóż gdy już otrzymałem wspomniany silnik, to okazało się, że ma on połamane łopatki na kole zamachowym, co dokładnie widoczne jest na tym zdjęciu - http://i.imgur.com/gzcMT.jpg . Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale czy Waszym zdaniem te połamane łopatki będą miały jakiś wpływ na pracę silnika tj. czy np. nie będzie nim rzucało?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ zastanawiam się czy nie zwrócić ten silnik z tytułu niezgodności z opisem.
kamil85
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Silnik z połamanymi łopatkami na kole zamachowym - czy m

10 Maj 2012, 14:11

Co prawda nigdy takiej kosiarki nie miałem i nigdy nią nie strzygłem trawy,ale patrząc na to,to, to będzie wentylator usuwający gorące powietrze ,takie ubytki w łopatkach w niczym nie przeszkadzają ,w tym wypadku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda KAROQ - kompaktowy SUV Skoda KAROQ - kompaktowy SUV
    Nowy kompaktowy SUV ŠKODY będzie nosił nazwę KAROQ. Jego nazwa i pisownia pochodzą z języka Alutiiq, używanego przez przedstawicieli rdzennego plemienia mieszkającego na wyspie, przy południowym wybrzeżu Alaski. Nazwa ...
    Zimowe przygotowania do jazdy samochodem Zimowe przygotowania do jazdy samochodem
    Nawet niewielka warstwa śniegu na przedniej szybie ogranicza widoczność, a zalegający na dachu auta śnieg może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, gdy pokrywa z lodu i śniegu zsunie się nagle na przednią szybę ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005