Zgubiłem klucz do "złodziejki"

13 Wrz 2016, 11:57

Jak w temacie. Zgubiłem klucz do złodziejki a muszę zmienić klocki i co teraz?
Wiem, że można naspawać zwykłą nakrętke ale przypale felge a tego bym nie chciał.
Zna ktoś mechanika na trasie Zgorzelec Wrocław Katowice Krk Rzeszów Lublin Zamość który zrobi usługe?
Dołączam foto
GTR lover
Dido
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 73
Zdjęcia: 1
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 14 02 2012
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi A4B7
Silnik: 2.7TDI 180PS
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • 04 Paź 2016, 13:46

    Są specjalne klucze do wykręcania takich śrub, nie pozwól nic spawać do nich, ani walić młotem, bo nie tędy droga. Możesz podjechać do warsztatu wulkanizacyjnego powinni pomóc.

    Zawsze można dorobić taką nasadkę u producenta lub z wzoru (np. odcisk plasteliny) u Pana Kazia w warsztacie gdzie ma obróbkę skrawanie. Dokładnie może nie będzie ale odkręcić na pewno się odkręci.

    Ja kiedyś tak zrobiłem tyle że wzór był prostszy i w takim warsztacie dorobili mi z pręta nasadkę pod klucz i wzór odciśnięty. Całkiem nieźle pasowało ale po odkręceniu pozbyłem się nasadek. Problem miałem taki jak u ciebie że śruba była głęboko w feldze.
    Kacper
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6842
    Zdjęcia: 3348
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Nie wchodź na czerwonym świetle!
      Pośpiech, nieuwaga, nieprawidłowa ocena odległości od nadjeżdżającego pojazdu czy zwykła brawura – to wszystko mogą być powody wejścia pieszego na jezdnię przy czerwonym świetle. W takich okolicznościach w zeszłym roku ...