Zmiana 10 letniego Forda Focusa MK3 hatchback na 4-5 letnie do ok50tys

09 Sie 2023, 07:10

Zygfryd80 napisał(a):Podbijam, nikt nic,?

Auris hybryda kombi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sie 2023, 07:41

Dzięki za odpowiedź! Czy ja nie za mało jeżdżę żeby opłacała mi się hybryda? Przy tych 6-7 tys km na rok nie zwróci się chyba? Przeczytałem parę wątków na tym forum o nich i wychodzi mi że za hybrydę trzeba dać więcej i więcej jeździć żeby się zwróciła.
Zygfryd80
Nowicjusz
 
Posty: 10

09 Sie 2023, 08:25

Zygfryd80 napisał(a):Dzięki za odpowiedź! Czy ja nie za mało jeżdżę żeby opłacała mi się hybryda? Przy tych 6-7 tys km na rok nie zwróci się chyba? Przeczytałem parę wątków na tym forum o nich i wychodzi mi że za hybrydę trzeba dać więcej i więcej jeździć żeby się zwróciła.

A skąd ta pokrętna logika ?
Dasz więcej od beny a potem co ? Przy odsprzedaży jako jedyny w Pl zrównasz hybrydę do ceny beny ? Czy też weźmiesz więcej ?
A co z tym że masz automat ? W Benie dopłacasz za niego tu masz w serii. Nie wspomnę o spokoju jazdy i ducha co też chyba nie jest bez znaczenia. Spalanie hmm fajnie w mieście operować 5 litrami pb w aucie które nie ma nawet połowy upierdliwej technologii diesla szczególnie jak ktoś się nie zna na motoryzacji.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Sie 2023, 08:53

Wybacz, nie znam się kompletnie, a nie jest to intuicyjne bo przecież w hybrydzie jest więcej rzeczy do zepsucia. Czytałem że to nie jest zbyt zrywne auto, ale rozumiem że będzie niewiele gorzej od mojego Focusa MK3 1,6 w dieslu?

Czyli w tej chwili najbardziej niezawodnym samochodem jest hybryda toyoty. Ok, jaki silnik/model wybrać, jakie roczniki należy kupić i na co zwrócić uwagę?

Czy to jest sensowna oferta?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/t ... FvBwq.html

Widzę że jest ich dość mało na OtoMoto. Czy jest jeszcze jakaś alternatywa?
Zygfryd80
Nowicjusz
 
Posty: 10

09 Sie 2023, 09:07

W mieście i tak do 60-70 km/h będzie lepiej/tak samo, powyżej będzie dużo, dużo gorzej. Do tego wycie silnika przy mocniejszym przyspieszaniu.

Jednemu pasuje, innemu nie. Przejedź się i oceń bo każdy ma inne wymagania i próg bólu. Ale jeśli chodzi o koszty utrzymania to nic lepszego nie znajdziesz. To jest kwestia priorytetów.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Sie 2023, 09:28

Zygfryd80 napisał(a):, a nie jest to intuicyjne bo przecież w hybrydzie jest więcej rzeczy do zepsucia.


Musisz się doszkolić.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

09 Sie 2023, 10:22

Oj muszę się doszkolić, muszę.
A jaki silnik wybrać , jakie roczniki należy kupić i na co zwrócić uwagę?
Zygfryd80
Nowicjusz
 
Posty: 10

09 Sie 2023, 16:05

Zygfryd80 napisał(a):Dzięki za odpowiedź! Czy ja nie za mało jeżdżę żeby opłacała mi się hybryda? Przy tych 6-7 tys km na rok nie zwróci się chyba?


Ale co ma Ci się zwracać ? nie bardzo rozumiem


Zygfryd80 napisał(a):Przeczytałem parę wątków na tym forum o nich i wychodzi mi że za hybrydę trzeba dać więcej i więcej jeździć żeby się zwróciła.


Taka Auris hybryda to naprawdę świetny pomysł
Ostatnio testowałem taki samochód i spalanie w trybie mieszanym wyszło
od 20-40 km/litr...ale te 40 to juz extremum :lol:

Czyli 2-5 litrów na 100 km więc super chyba nie ? to naprawdę dobry wynik.

Zygfryd80 napisał(a):Wybacz, nie znam się kompletnie, a nie jest to intuicyjne bo przecież w hybrydzie jest więcej rzeczy do zepsucia.


ale bzdury...toyota robi najlepsze hybrydy...ja swoją testowałem i z 2014 roku i 190 000km bateria miała parametry ...Nowej :lol:
Pozatym skrzynia zwykła CVT, reszta jak w zwykłej toyocie

Ale to jest właśnie to że slyszałem, czytałem itp ...trzeba kupić i pojeździć troche a nie że czytałem i słyszałem

Zygfryd80 napisał(a):Oj muszę się doszkolić, muszę.
A jaki silnik wybrać, jakie roczniki należy kupić i na co zwrócić uwagę?

jeżeli chodzi o auris hybrid ?
to tam był tylko niezniszczalny 1,8 :lol: jeszcze mu moc obniżyli na 100KM....w avensisie benzynowym ma 147KM
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286