Zmiana auta - Japończyk? A może coś innego?

17 Sie 2016, 08:20

Witam, na początku przedstawię moją sytuację. 2 lata temu kupiłem swój pierwszy samochód i mam go do teraz. Jest to Opel Vectra B, liftback, 1.8l w gazie. Mało pali a części do niego są taniuśkie, aczkolwiek zastanawiam się nad zmianą na coś mocniejszego i wygodniejszego. Pytanie tylko, co mam kupić.
Budżet - max 10 tysięcy. Wymagana instalacja LPG.
Myślałem bardzo mocno nad BMW E46, ale w tej cenie raczej nic dobrego nie znajdę - same stare wersje, w dodatku z silnikiem 1.8. E39 w ogole ciężko znaleźć w tej cenie. Nie mówiąc już o jakimś mocniejszym silniku. A E36 mi się nie podoba.
Myślałem również nad autem z Azji - podoba mi się Toyota Celica, ta starsza, GT4, oraz Honda Prelude - do 10 tysięcy mozna znaleźć naprawdę ładne egzemplarze, ale słyszałem, że części do nich są mega drogie.
Co myślicie? Opłaca się pakować pieniądze w wymienione Japończyki, czy może sobie darować?
Może jest jakiś inny samochód, który moglibyście mi polecic? Preferowałbym właśnie jakieś sportowe auto.
Najlepiej z motorem coś koło 2.5L, ale nie jest to konieczne - 2.0 też będzie spoko.
Pozdrawiam
hubix
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel Vectra B

17 Sie 2016, 11:23

Chyba bym ci polecił opla omege dosyć proste konstrukcyjnie silniki mowa o 3.0, 2.5. Nadają się do gazu , tyl napęd i wsio ;) oczywiście rusza je bardzo rdza. A co do Japończyków może camry albo maxima?
Damiankox
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 08 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.2 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Sie 2016, 16:10

GT 4 za 10k nie kupisz
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004