Zmiana profilu opony

Zmiana profilu opony

18 Lis 2017, 21:08

Dostałem przy kupnie auta opony 205/60 R16 podczas gdy producent zaleca używanie 205/55 R16. Niestety nie sprawdziłem tego jak je odbierałem, w przekonaniu, że dostanę dobre, a teraz zostałem niemile zaskoczony.

W związku z tym mam pytanie - czy mogę używać bez obaw takiej opony? Czy może to powodować jakieś problemy z ubezpieczycielem w razie kolizji albo coś innego?
SphunaR
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1989
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: i30 II
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

Re: Zmiana profilu opony

19 Lis 2017, 08:56

SphunaR napisał(a):W związku z tym mam pytanie - czy mogę używać bez obaw takiej opony?
Nie, ponieważ różnica średnic pomiędzy tymi rozmiarami to ponad 2cm ok. 3,24% a dopuszczlna jest 1,5%.

SphunaR napisał(a):Czy może to powodować jakieś problemy z ubezpieczycielem w razie kolizji albo coś innego?
Jak najbardziej jeżeli producent nie przewidział takiego rozmiaru lepiej unikać takiego montażu.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja 1/4 mili Bemowo - Wielki finał Gecko Cup / relacja
    1/4 mili - Wielki finał Impreza połączyła w całość wszystkie atrakcje poprzednich rund. Było to zatem ostateczne rozstrzygnięcie pojedynku polskich maszyn z zagraniczną konkurencją. W szranki z polskimi mistrzami jednej czwartej ...
    Jesienne podróże - kilka dobrych rad Jesienne podróże - kilka dobrych rad
    Powoli kończy się lato, a przed nami złota, polska jesień. Pora roku, która swoją zmiennością może zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców, bo mało kto dostrzega zagrożenia, jakie ze sobą niesie. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył