Zmiana współwłaściciela na właściciela i przegląd techniczny

Zmiana współwłaściciela na właściciela i przegląd techniczny

24 Lut 2013, 09:37

Proszę o fachową poradę! Otóż jestem współwłaścicielem samochodu, osobowego, a mój teść w dowodzie rejestracyjnym figuruje jako właściciel. Praktycznie auta tego używam tylko ja. Chciałbym być jedynym jego właścicielem Jak wyglądają po kolei procedury zmiany w dowodzie rejestracyjnym, ile to trwa, kosztuje,gdzie mam się udać? czy teść musi ze mną chodzić po tych wszystkich urzędach żeby zrzec się własności pojazdu???Aktualnie mam wbitych już 6 pieczątek w dowodzie jeśli chodzi o przegląd i nie mam już miejsca na wbicie kolejnych...czy po zmianie współwłaściciela na właściciela dostanę nowy dowód rejestracyjny z pustymi miejscami na pieczątki???I jeszcze jedno pytanie: czy muszę przy tych wszystkich formalnościach mieć kartę pojazdu skoro ją posiadam (bo jak go kupiłem to było przywiezione z Włoch). Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi.
geochomik
Obserwowany

Auto: Opel Corsa B

Re: Zmiana współwłaściciela na właściciela i przegląd techniczny

24 Lut 2013, 09:57

geochomik napisał(a):czy po zmianie współwłaściciela na właściciela dostanę nowy dowód rejestracyjny z pustymi miejscami na pieczątki???I
geochomik napisał(a):Chciałbym być jedynym jego właścicielem
Nie ma najmniejszego problemu..Wystarczy ze teściu spisze akt darowizny na Ciebie i jestes jedynym wlascicielem"fury".. :wink:
geochomik napisał(a):ile to trwa, kosztuje,gdzie mam się udać?
Nic nie kosztuje a trwa chwila moment/pod warunkiem ze wartośc rynkowa samochodu nie przekracza 10.000.-.../
geochomik napisał(a):czy teść musi ze mną chodzić po tych wszystkich urzędach żeby zrzec się własności pojazdu??
Absolutnie nie... :D Tak...
geochomik napisał(a): czy muszę przy tych wszystkich formalnościach mieć kartę pojazdu skoro ją posiadam (bo jak go kupiłem to było przywiezione z Włoch).
Przy wymianie DR musisz mieć KP samochodu w WK...Wszelkie zmiany w samochodzie typu:własciciel,nr.rej.pojazdu,montaz i demontaz haka itp.muszą byc wpisane....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Zmiana współwłaściciela na właściciela i przegląd techniczny

24 Lut 2013, 13:18

A nie ma czasami tak, że będzie musiał wymienić DR? Po pierwsze z tego powodu, że musi samochód przerejestrować na siebie ( czyli zmiana danych osobowych właściela p[ojazdu i ewentualnie tablice + naklejki, jeżeli teść mieszka w innym powiecie, a po drugie, że nie ma miejsca na pieczątkiz przeglądu? I za wymianę DR się chyba płaci?
No i ubezpieczenie - może się okazać, że trzeba będzie zapłacić róznicę w składkach...
Więc nie do końca nic to nie kosztuje :)
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń Lexus LS - ponad 2500 bieżących udoskonaleń
    Od premiery w roku 2006, dotychczasowa generacja LS przeszła ponad 2500 bieżących udoskonaleń, zaś najnowszy LS dodaje do tego kolejne 3000 zmian, a wśród nowych elementów oraz innowacji technicznych znalazły ...
    Toyota Corolla TE27 (1972–1974) Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
    To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda