Znaki i przepisy ruchu drogowego

Znaki i przepisy ruchu drogowego

18 Mar 2010, 19:09

Nie jestem pewna czy to odp kategoria, ale myślę, że tak.

Mam wątpliowści odnośnie znaku 'teren zabudowany'. Wiem oczywiście co znaczy i ajkie narzuca zasady, ale chciaąłbym wiedzieć kiedy jego 'ważnośc' się kończy? Z tego co pamietam to powinnien byc odwołany znakiem 'koniec terenu zabudowanego' Ale jadąc mijam np znak, ze teren zabud., pozniej nie ma nic odnosnie predkosci, ani odwolania. A potem znow znak teren zabudowany. Wydaje mi sie ze znak ten nie odowuje sie poprzez dojazd do skrzyzowania jak inne znaki z ograniczona predkoscia prawda? Prosze o porade, bo nie wiem czy wczesniej wolno jechac wiecej niz te 50 czy nie... pomijajac fakt ze po drodze co chwile radary, wiec staram sie trzymac 50-60.

Druga sprawa choć moze juz mniej ważna to sygnalizacja z zieloną strzałką z boku Chciałam się dowiedziec czy zatrzymac sie nalezy przed sygnalizatorem czy przy skraju drogi? Bo w sumie jak sie zatrzymam porzed syg, to nei widze czy moge jechac i tak czy siak musze stanac za nim.. Wolę jednak dowiedziec sie ajk byc powinno.

Liczę na Was
Just keep trying.
Nanny
Początkujący

Miejscowość: Kraków

Re: Znaki i przepisy ruchu drogowego

20 Mar 2010, 12:15

Blondynka?
Teren zabudowany odwołuje tylko znak "koniec terenu zabudowanego" (nie wiem, jak to w kodeksie widnieje, ale to mało ważne).
Przy strzałce musisz zatrzymać się przed sygnalizatorem.
menajev
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa
    SZKOŁA AUTO SKODA wspiera społeczno-edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach "A2, że bezpiecznie! ". Program stanowi inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył