Znikające ogrzewanie BMW E34

02 Lut 2020, 07:32

Witam wszystkich serdecznie.
Brak ogrzewania zmusił mnie do przeczyszczenia układu chłodzenia.Podczas czyszczenia i pracy auta na wodzie (demineralizowanej) poczciwa E34 grzeje.Zalewajac ja płynem strzela focha i przestaje.Zaś do kanału zlewam płyn wraca woda i małpa grzeje.Ktoś przerabiał taką ciekawostkę?
Tymek88
Obserwowany

02 Lut 2020, 18:40

To dziwne bo to praktycznie takie same substancje jeżeli chodzi o konsystencję. Płyn chłodniczy wolniej się trochę nagrzewa i wrze przy wyższej temperaturze. Może czas nagrzewania silnika ma tu znaczenie?

Jeżeli w obu przypadkach uzupełniasz układ chłodzenia w taki sam sposób to nie powinno być takiego zjawiska i problemu że przy wodzie jest inaczej niż przy płynie chłodniczym.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

02 Lut 2020, 19:09

Podobne lecz nie takie same.Plyn jest bardziej lepką substancją.Może ktoś miał intrygujące zachowanie układu w innym samochodzie.
Tymek88
Obserwowany

06 Lut 2020, 13:27

Tymek88 napisał(a):Podobne lecz nie takie same.Plyn jest bardziej lepką substancją.
Jakiego płynu używasz? Generalnie różnica jest nie wielka a płyn do układu chłodzenia nie jest lepką substancją.

Napisz jeszcze czy płynu wchodzi Ci dokładnie do układu tyle samo co wody demineralizowanej?
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne wakacje z kamperem
    Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać