Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów

18 Wrz 2023, 09:12

Prawie 3 tysiące osób zwiedziło zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. – Do naszych zakładów przyjeżdżają ludzie z Poznania, Wielkopolski, ale nie tylko – opowiada Patryk Sobkowiak, przewodnik z VWP. – Przez długi czas rekord odległości należał do mieszkańców Krosna, którzy musieli przejechać ponad 650 kilometrów. Ale został już pobity – dodaje przewodnik. Akcja zwiedzania związana z 30-leciem spółki Volkswagen Poznań się jednak nie kończy. Teraz, oprócz osób indywidualnych, przygotowano specjalne terminy dla uczniów, szkół, czy uczelni.
Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów Jakie atrakcje czekają na zwiedzających w zakładach VWP w Poznaniu i Wrześni? W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak pracuje ponad 430 robotów, czy jak wygląda montaż Volkswagena Caddy. Będą też w hali, w której kiedyś były produkowane Tarpany, a dziś powstają tam nowoczesne auta dostawcze VW. W fabryce w Białężycach pod Wrześnią można z kolei zobaczyć, jak wygląda produkcja VW Craftera, również w wersji elektrycznej. Oprócz tego zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej.
Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów

Roboty, spawalnia i… drukarze z Wilna

"W zakładzie w Poznaniu dużym zainteresowaniem cieszy się nowa spawalnia, te wszystkie nasze roboty oraz miejsce, gdzie ściany boczne auta łączą się z podłogą" relacjonuje Patryk Sobkowiak. I kontynuuje. "W wakacje pojawiły się u nas rodziny z dziećmi, wycieczki firmowe, seniorzy z DPS. Gości mieliśmy z całej Polski, na przykład z Gdańska, Katowic, czy wspomnianego Krosna. Rekord odległości został jednak pobity, bo ostatnio odwiedzili nas drukarze z Wilna."
Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów Jakie wrażenia z wycieczki mają sami zwiedzający? "Fabryka Volkswagena w Antoninku to nie tylko jeden z największych zakładów przemysłowych w Wielkopolsce, ale także interesujące uzupełnienie oferty turystycznej Poznania" podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. "Dzięki specjalnej trasie, po której oprowadzają pracownicy koncernu można zobaczyć z bliska, jak powstaje samochód. Wrażenie robią nie tylko roboty wywijające z lekkością podwoziami "dostawczaków" na wszystkie strony, ale także praca ludzi dbających o detale. Liczymy że ta unikatowa atrakcja zostanie na dłużej" mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów

Zwiedzanie zakładów VWP dla uczniów i szkół

Od września organizatorzy zapraszają, oprócz osób indywidualnych, również uczniów, całe klasy, organizacje skupiające seniorów, czy studentów. Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.15 do 18.10 (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Trwa około 2 godzin i jest za darmo. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę : https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen i wypełnić wymagane pola.
Zwiedzanie zakładów Volkswagena dla uczniów i studentów

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni?

W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). Jeśli chodzi o zakład w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

źródło: VGP | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3750
Zdjęcia: 13015
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

18 Wrz 2023, 10:28

Ciekawa opcja, jak bym miał trochę bliżej albo jak by było można w weekend zwiedzać to pewnie bym się przejechał. W tygodniu to średnio z czasem na takie wypady.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9358
Zdjęcia: 33
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wstrzymane rejestracje pojazdów w Polsce
    W związku ze stanem epidemicznym w Polsce wiele powiatów zdecydowało się na wstrzymanie rejestracji pojazdów zakupionych i uprzednio zarejestrowanych w Polsce. Mając na uwadze przepisy które nie nakładają ...
    Opel Cascada - efektowny kabriolet na każdą pogodę
    Nowy Opel Cascada to elegancki, czteromiejscowy kabriolet o wydłużonej sylwetce z wysokiej jakości miękkim dachem. Jako jeden z czołowych modeli Opla Cascada wyróżnia się nie tylko gabarytami (długość: prawie 4,7 m), ...