Audi A4 95rok Problem z AIR BAG

28 Mar 2007, 18:19

Mam problem z poduszkami w Audi A4 z 95 roku 1.6 benzyna. Od jakiegoś czasu (około miesiąca) nie gaśnie mi kontrolka AIR BAG. Zawsze po odpaleniu silnika odrazu gasła a teraz cały czas świeci i wnerwai :cry: Czy ktoś ma jakąś poradę zanim pojadę do warsztatu i wydam ostatnie pieniążki :cry: Pozdrawiam
Nikolas
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • 28 Mar 2007, 20:39

    Witam , musisz podjechać do warsztatu niech Ci auto podłączą pod komputer i będzie wiadomo co jest. Pozdrawiam Tomek
    tomala2301
    Początkujący
     
    Posty: 76
    Miejscowość: dolnyśląsk

    29 Mar 2007, 13:09

    Dzięki Tomasz... też sądzę że to będzie najpewniejsze ale chcialem być pewny czy sam sobie z tym problemem nie poradzę. Bo czasami to jest jakieś głupie rozłączenie się kabli i po kłopocie >>> Ale gdzie ich szukać :o . Pozdrawiam
    Nikolas
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    29 Mar 2007, 16:57

    :( ... noi byłem w warsztacie, podłącyli mi kompa i dowiedziałem się że wyskakuje błąd numer 588 Zapalink poduszki powietrznej kierowcy N95. Czy ktoś wie co z taką usterką majczęściej się robi ? I czy to może drogo mnie kosztować :cry: Pozdrawiam
    Nikolas
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    29 Mar 2007, 18:30

    Trochę poszukałem w internecie na temat awari poduchy w Audi A4 i doczytałem się że można sobie z tym problemem poradzić. Mianowicie u mnie jest błąd: 588 Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy N95 z tego co wyczytałem u innych to wystarczyło pogrzebać pod kierownicą i po kłopocie no ale jak tam się dostać nie uszkadzając niczego.
    - Kto wie gdzie dokładnie jest taśma do poduszki która to właśnie może być przyczyną tej usterki, chciał bym zobaczyć czy nie jest ona przetarta lub ma jakieś ślady zniszczenia czy coś podobnego. Czy aby się do niej dostać to trzeba zdejmować kierownicę ?? Udało mi się ściągnąć pokrywę która jest na wierzchu ale jak ściągnąć dolną to nie mam pojęcia a nie chcę niczego uszkodzić. Pomocy.
    Czy ktoś wie jak najszybciej zlikwidować ten błąd.
    Pozdrawiam
    Nikolas
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    29 Mar 2007, 22:51

    to jest niepełny opis błędu.
    jeszcze jest zawarta informacja dodatkowa której tu brak: rezystancja za mała, lub rezystancja za duża.
    żeby dostać się do taśmy to musisz zdemontować poduszkę i kierownicę,ponieważ ta taśma znajduje się między kierownicą a przełącznikami pod nią.
    taśma ta jest odpowiednio ułożona-jeżeli Ci się rozsypie to masz duży kłopot.
    generalnie odradzam grzebanie przy systemach AIRBAG samemu,bo:
    1-jest to niebezpieczne.
    2.może być niespodzianka w postaci dużych kosztów.
    pozdro
    Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
    grzestv
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 754
    Miejscowość: okolice Warszawy
    Auto: nie mam

    29 Mar 2007, 23:09

    Chyba masz rację że lepiej samemu nie grzebać ... I raczej tak zostanie bynajmniej do chwili jak znajdę odpowiedniego fachowca do tego typu awarii. Pozdrawiam
    Nikolas
    Nowicjusz
     
    Posty: 8