Fiat Bravo - czerwona kontrolka

02 Mar 2010, 12:37

MK napisał(a):8) Witam...kontrolka ta oznacza 1] brak kontaktu z kluczykiem czyli imo.2] usterkę elektroniki sterowania silnikiem. pozycja 1i2 tylko komp cię ratuje....Ale sprawdź zabe
zpieczenia czy są sprawne.



kontrolka oznacza ze:
-wtrysk jest uszkodzony
-błont komputera
-pompa wtryskowa
badanie bortkomp nalezy robic z karzdom wymianom oleju i błendy resetowac
-powód uszkodzenia końcówki :
-woda w ukladzie paliwa
-zanieczyszczone paliwo
sebo29
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: brzeg

02 Mar 2010, 12:58

andrzejau napisał(a):
mar18 napisał(a):ja mam ten sam problem mam bravo 1.2 16v 2000r gdy raz przekrece stacyjke to lampka sie zapala a po odpaleniu gasnie ale wlasnie czasem sa problemy zeby odpalil co mi mozesz na to poowiedziec?



Ja w Sienie też mam taką kontrolkę. Silnik 1.2 8v 75 KM, 1999 rok, sedan. Świeci się ona po włączeniu zapłonu. W tym czasie co ona się świeci słychać pompkę paliwa (nabija ciśnienie do odpowiedniego poziomu). Jeżeli próbuję odpalić auto w tym czasie to jest ciężko z tym. To tak jakby próbował odpalic zimnego diesla przy -20 stopniach bez rozgrzania świec ;) Potrafi zgasnąć lub "zalać" - czuć benzynę. Dlatego ja czekam aż zgaśnie i odpalam autko bez problemu. W czasie jazdy mi się nie zapala. Jeżeli ona się świeci to oznacza awarię układu wtryskowego - tak jak jeden z kolegów forumowiczów napisał wcześniej. Z tego co policzyłem to 100 km kosztuje mnie niecałe 15 zł (na LPG) a na ON około 20 zł (średnio).




szba nie pęka tak sobie bes powodu
powód jest od udeżenia malutkiego kamyczka .
Dlacyego bo pękła ,minusowa temperatura na zewnącz a w sierotku goronco lub od nierówności na drodze np. dziury

Mam pytanie:
- czy ktoś spotkał się z tym, że pęka ot tak sobie przednia szyba?
sebo29
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: brzeg

22 Lip 2010, 18:15

To normalne, że ta kontrolka zapala się przy uruchamianiu silnika ale zaraz powinna zgasnąć. Ja mam taki sam problem - kontrolka zapala się w czasie jazdy i samochód momentalnie traci moc... na paliwie radzi sobie jeszcze jako tako, da się jakoś jeździć, za to na LPG jazda jest praktycznie niemożliwa. Z tym że jak samochód się rozpędza, wchodzi na większe obroty problem po jakimś czasie ustępuje - nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego na "zimnym silniku", np. przy porannym odpaleniu, dopiero na "ciepłym" silniku, najczęściej po kolejnym odpaleniu problem znowu się pojawia. Próbowałem to naprawiać - wymieniałem świece i nic nie dało. Rozwiązaniem miała też być wymiana katalizatora (zużyty wkład z katalizatora miał pozapychać rurę wydechową) ale i to nic nie dało, również po przeczyszczeniu wydechu, który rzeczywiście okazał się trochę pozapychany - po jakimś dłuższym czasie usterka znowu się pojawiła. Jeździłem też na diagnostykę komp. do ASO Fiata, ale po wymianie jakiegoś czujnika za 300 PLN nie jest wcale lepiej, a znowu tak samo. Sam już nie wiem za co się teraz wziąć. Odświeżam temat bo może autorowi tematu udało się jakoś rozwiązać ten problem??
lukaszlublin86
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    W jakich butach najlepiej prowadzić samochód?
    Niejeden kierowca myśląc o bezpieczeństwie jazdy i zachowaniu ostrożności na drodze, pomija dobór odpowiedniego obuwia. Tymczasem wsiadając za kierownicę w butach na koturnie, wysokim obcasie czy w klapkach, może doprowadzić ...