Jazda bez prawka, ale już po zdanym egzaminie.

Jazda bez prawka, ale już po zdanym egzaminie.

28 Lut 2008, 17:03

Witam wszystkich Forumowiczow:)
Mam pytanie odnosnie jazdy samochodem po zdanym egzaminie jezeli mam juz papier wplaty w urzedzie to czy moge jezdzic samochodem legalnie?czy mozna na ten czas oczekiwania na wyrobienie otrzymac jakis druk uprawniajacy mnie o jazdy? pozdrawiam i dziekuje za komenty
szymek997
Nowicjusz

Re: jazda bez prawka ale juz po zdanym egzaminie

28 Lut 2008, 20:22

nie mozesz , poczekaj 3 tygodnie na prawko i bedziesz jezdził .
greyt
Początkujący

28 Lut 2008, 21:13

Nie masz dokumentu=nie możesz poruszać się po drogach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

28 Lut 2008, 23:51

Nie do końca jest tak. Znaczy się: Po zdaniu prawka, idzie pismo do starostwa czy gdzie Ty tam masz. W moim wypadku prawko odebrałem juz po 8 dniach roboczych, ale w systemie komputerowym, że jestem kierowcą było po 5 dniach roboczych. Tak więc jeśli jechałbym samochodem w ciągu tych 5 dni to mandat 500zł i możliwe odroczenie jazdy na x miesięcy, lat..natomiast jakbym jechał samochodem dnia szóstego, siódmego lub ósmego, mandatu byłoby tylko 50zł za nieposiadanie dokumentu przy sobie

szymek997 napisał(a):czy mozna na ten czas oczekiwania na wyrobienie otrzymac jakis druk uprawniajacy mnie o jazdy?

Niestety ale żadnego papierka się nie dostaje
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

29 Lut 2008, 00:37

nie wiem do konca jak to jest ale jak czekales 18 lat to i 2 tygodnie dasz rade :D :D
greyt
Początkujący

29 Lut 2008, 15:46

Bryann napisał(a):. W moim wypadku prawko odebrałem juz po 8 dniach roboczych, ale w systemie komputerowym, że jestem kierowcą było po 5 dniach roboczych.

Da sie w jakis sposob sprawdzic przez internet badz inny sposob czy ja juz jestem w tym systemie komputerowym?? pozdrawiam
szymek997
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT - najszybszy samochód świata
    Najszybszy samochód świata Hennessey Venom GT osiągnął prędkość 435.31 km/h (270.49 mil/godzinę) 14 lutego tym samym ustanawiając światowy rekord prędkości dla 2-miejscowego samochodu sportowego. Test podczas którego ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

• Re: jazda bez prawka ale juz po zdanym egzaminie

29 Lut 2008, 16:31

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

Tu możesz śledzić co jest z Twoim prawkiem :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

29 Lut 2008, 18:04

czyli jak znajde juz tam swoje nazwisko to moge smialo jezdzic w razie ewentualnej ,,wpadki'' zaplace 50zl i pojade dalej:) wielkie dzieki wstrzymam sie jeszcze pare dni:)
    szymek997
    Nowicjusz

29 Lut 2008, 20:39

Dishman dobrze napisał - nie masz dokumentu , nie możesz poruszać się po drogach . Nie wiem , ale jakby się coś stało , odpukać , to dla firmy ubezpieczeniowej .................... No właśnie , w systemie będą Ci szukać dokumentu do ksera ? Jak z w takim przypadku postąpi firma ubezpieczeniowa ? Odpowie kto ?
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia
    Silnik: 1,4 MPI 68 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

01 Mar 2008, 00:47

wystarczy ze poprosisz o piapier w osrodku gdzie zdawałeś albo w urzędzie ruchu drogowego i oni ci wydają oświadczenie ze czekasz na odbiór prawa jazdy, Tam powinny byc najważniejsze imforacje. I to powinno sprawić ze policja bedzie bardziej przychylna dla ciebie.
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rembrige

05 Cze 2008, 17:54

To ja zadam pytanko o bardzo podobnym, wrecz tym samym problemie. Sytuacja przedstawia się tak, że ja jakieś dwa miechy temu zdalem egzamin na prawko jazdy kat.B, lecz jestem w trakcie robienia kat.A. Pech chciał, że mam spory poślizg z tym kursem, a w MORD-zie zostawilem świstek z prośbą, aby nie przesylali moich papierów do UM i poczekali, aż zrobię prawko na kat. A. No i teraz moje pytanko; czy w takim razie też jest jakaś szansa, że dostane świstek z MORDu, że czekam na wydanie prawka, czy musze zrobić tą kat.A i czekać aż wyrobią dokument i patrzeć tęsknym wzrokiem na cztery kółka...??
    Sinoos
    Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

05 Cze 2008, 20:09

Nie możesz cofnąć po prostu tego świstka z prośbą, by nie wysyłali papierów? Przecież to nic takiego. Oni ten Twój papierek Ci oddadzą, Ty podpiszesz oświadczenie, że odebrałeś ten papierek i po kłopocie.
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5