Jazda bez prawka, ale już po zdanym egzaminie.

28 Lut 2008, 16:03

Witam wszystkich Forumowiczow:)
Mam pytanie odnosnie jazdy samochodem po zdanym egzaminie jezeli mam juz papier wplaty w urzedzie to czy moge jezdzic samochodem legalnie?czy mozna na ten czas oczekiwania na wyrobienie otrzymac jakis druk uprawniajacy mnie o jazdy? pozdrawiam i dziekuje za komenty
szymek997
Nowicjusz
 
Posty: 30

28 Lut 2008, 19:22

nie mozesz , poczekaj 3 tygodnie na prawko i bedziesz jezdził .
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

28 Lut 2008, 20:13

Nie masz dokumentu=nie możesz poruszać się po drogach.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

28 Lut 2008, 22:51

Nie do końca jest tak. Znaczy się: Po zdaniu prawka, idzie pismo do starostwa czy gdzie Ty tam masz. W moim wypadku prawko odebrałem juz po 8 dniach roboczych, ale w systemie komputerowym, że jestem kierowcą było po 5 dniach roboczych. Tak więc jeśli jechałbym samochodem w ciągu tych 5 dni to mandat 500zł i możliwe odroczenie jazdy na x miesięcy, lat..natomiast jakbym jechał samochodem dnia szóstego, siódmego lub ósmego, mandatu byłoby tylko 50zł za nieposiadanie dokumentu przy sobie

szymek997 napisał(a):czy mozna na ten czas oczekiwania na wyrobienie otrzymac jakis druk uprawniajacy mnie o jazdy?


Niestety ale żadnego papierka się nie dostaje
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

28 Lut 2008, 23:37

nie wiem do konca jak to jest ale jak czekales 18 lat to i 2 tygodnie dasz rade :D :D
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

29 Lut 2008, 14:46

Bryann napisał(a):. W moim wypadku prawko odebrałem juz po 8 dniach roboczych, ale w systemie komputerowym, że jestem kierowcą było po 5 dniach roboczych.


Da sie w jakis sposob sprawdzic przez internet badz inny sposob czy ja juz jestem w tym systemie komputerowym?? pozdrawiam
szymek997
Nowicjusz
 
Posty: 30

29 Lut 2008, 15:31

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

Tu możesz śledzić co jest z Twoim prawkiem :)
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

29 Lut 2008, 17:04

czyli jak znajde juz tam swoje nazwisko to moge smialo jezdzic w razie ewentualnej ,,wpadki'' zaplace 50zl i pojade dalej:) wielkie dzieki wstrzymam sie jeszcze pare dni:)
szymek997
Nowicjusz
 
Posty: 30

29 Lut 2008, 19:39

Dishman dobrze napisał - nie masz dokumentu , nie możesz poruszać się po drogach . Nie wiem , ale jakby się coś stało , odpukać , to dla firmy ubezpieczeniowej .................... No właśnie , w systemie będą Ci szukać dokumentu do ksera ? Jak z w takim przypadku postąpi firma ubezpieczeniowa ? Odpowie kto ?
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Lut 2008, 23:47

wystarczy ze poprosisz o piapier w osrodku gdzie zdawałeś albo w urzędzie ruchu drogowego i oni ci wydają oświadczenie ze czekasz na odbiór prawa jazdy, Tam powinny byc najważniejsze imforacje. I to powinno sprawić ze policja bedzie bardziej przychylna dla ciebie.
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige

05 Cze 2008, 16:54

To ja zadam pytanko o bardzo podobnym, wrecz tym samym problemie. Sytuacja przedstawia się tak, że ja jakieś dwa miechy temu zdalem egzamin na prawko jazdy kat.B, lecz jestem w trakcie robienia kat.A. Pech chciał, że mam spory poślizg z tym kursem, a w MORD-zie zostawilem świstek z prośbą, aby nie przesylali moich papierów do UM i poczekali, aż zrobię prawko na kat. A. No i teraz moje pytanko; czy w takim razie też jest jakaś szansa, że dostane świstek z MORDu, że czekam na wydanie prawka, czy musze zrobić tą kat.A i czekać aż wyrobią dokument i patrzeć tęsknym wzrokiem na cztery kółka...??
Sinoos
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Kraków

05 Cze 2008, 19:09

Nie możesz cofnąć po prostu tego świstka z prośbą, by nie wysyłali papierów? Przecież to nic takiego. Oni ten Twój papierek Ci oddadzą, Ty podpiszesz oświadczenie, że odebrałeś ten papierek i po kłopocie.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam