Który z tych samochodów byście polecili?

21 Maj 2013, 07:18

Witam serdecznie.


Na chwile obecną poruszam się Oplem Astrą 1.6 8v. Szczerze mówiąc to nie mogę narzekać bo silnik i żwawy i mało co się w nim złego dzieje. Jednak przyszła pora na kupno czegoś nowszego. Patrzyłem, szukałem, czytałem i znalazłem takie 3 pozycje wyjściowe.
Priorytetem dla mnie jest bezawaryjność samochodu i tanie części zamienne. Później spalanie. Rocznie km wyjdzie coś ponad 10000. Samochód będzie użytkowany do jazdy po mieście oraz na wyjazdy do pracy za granice. Czasem trafią się jakieś wakacje. A oto 3 wspomniane samochody:

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
2. [link do oferty na Allegro wygasł]
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] / [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Który z tych modeli byście polecali i który Waszym zdaniem byłby warty zakupu? Odnośnie kwoty jaka chciałbym wydać to będzie 5-6 tysięcy. Oczywiście bardziej by była pożądana ta pierwsza granica :D

I jeszcze jednak kwestia. Vectry i Civic-a mam prawie pod domem. Po mondeo trzeba by jechać ponad 140 km. I nie mam osoby która mogłaby mi doradzić co i jak, więc pytam się tutaj Was obecnych forumowiczów.

Pozdrawiam
Tonex
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Sieradz

21 Maj 2013, 09:54

W Mondeo uważaj na rdze i ogólnie sprzedający wydaje sie być ok bo przebieg raczej nie kręcony i wrzucił troche zdjęć.
W Civicu też uważaj na rdze.
Vectra również rdza :mrgreen: ale i silnik 1.6 lubi olej.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

21 Maj 2013, 10:03

Moim zdaniem wszystkie warte zainteresowania tylko jak poprzednik wspomniał uwaga na blache i w przypadku Vectry 1.6 na silnik.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012