On nie płacone 2 lata, co dalej?

14 Sie 2010, 18:26

Witam, chcę kupić samochod od kogoś kto przez dwa lata nie płacił OC. Samochód stał w garażu i nie był używany lecz umowa OC nie została rozwiązana... co w takim przypadku najlepiej zrobić?? musze zapłacić zaległe 2 lata wraz z odsetkami?(jakie są wysokie??) czynie musze płacic nic? wiem że ten pan płacił ok 200-300 zł rocznie. może jakieś obejście albo drobny kruczek ze zniżką?? dzięki za porady :)
rafal_17
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Wałcz

14 Sie 2010, 19:48

rafal_17 napisał(a): co w takim przypadku najlepiej zrobić??

Ja bym wziął od gościa namiary na jego ubezpieczyciela,dowiedział sie ile wynoszą jego zaległości i wtedy dopiero negocjował cenę zakupu/-zaległosci do zaplaty/.Po sporządzeniu umowy kupna-sprzedazy,zabieram samochód do domu a klienta do ubezpieczalni i oplacam jego zaległości oraz wypowiadam umowe a resztę kasy wyplacam klientowi.Moze to troche zawiłe ale myślę ze skuteczne jak i tez bezpieczne dla Ciebie zebyś nie płacił jego długów... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Sie 2010, 23:22

a od kiedy długi z tytułu nieopłacenia oc przechodzą na nowego właściciela?
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

20 Sie 2010, 11:02

ryba1977 napisał(a):a od kiedy długi z tytułu nieopłacenia oc przechodzą na nowego właściciela?


Dokładnie. Kupujesz auto bez OC, w dniu umowy idziesz do ubezpieczalni i płacisz od TEGO dnia OC na swoje konto i tyle.
na wszelki wypadek można jedynie dowiedzieć się, w jakim towrzystwie do tej pory było to auto i tam zglosić umowę kupna.
b.jajko
Nowicjusz
 
Posty: 29
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyjazdy weekendowe - bezpieczne piątkowe podróże
    Piątek kojarzy się z początkiem weekendu, odpoczynkiem po intensywnej pracy i wyjazdami. Tymczasem piątkowe popołudnie na drogach to najbardziej niebezpieczny czas w całym tygodniu. Aby zapobiegać wypadkom, kierowcy nie mogą ...