On nie płacone 2 lata, co dalej?

On nie płacone 2 lata, co dalej?

14 Sie 2010, 18:26

Witam, chcę kupić samochod od kogoś kto przez dwa lata nie płacił OC. Samochód stał w garażu i nie był używany lecz umowa OC nie została rozwiązana... co w takim przypadku najlepiej zrobić?? musze zapłacić zaległe 2 lata wraz z odsetkami?(jakie są wysokie??) czynie musze płacic nic? wiem że ten pan płacił ok 200-300 zł rocznie. może jakieś obejście albo drobny kruczek ze zniżką?? dzięki za porady :)
rafal_17
Nowicjusz

Miejscowość: Wałcz

Re: On nie płacone 2 lata, co dalej?

14 Sie 2010, 19:48

rafal_17 napisał(a): co w takim przypadku najlepiej zrobić??

Ja bym wziął od gościa namiary na jego ubezpieczyciela,dowiedział sie ile wynoszą jego zaległości i wtedy dopiero negocjował cenę zakupu/-zaległosci do zaplaty/.Po sporządzeniu umowy kupna-sprzedazy,zabieram samochód do domu a klienta do ubezpieczalni i oplacam jego zaległości oraz wypowiadam umowe a resztę kasy wyplacam klientowi.Moze to troche zawiłe ale myślę ze skuteczne jak i tez bezpieczne dla Ciebie zebyś nie płacił jego długów... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Sie 2010, 23:22

a od kiedy długi z tytułu nieopłacenia oc przechodzą na nowego właściciela?
ryba1977
ryba1977
Aktywny

Miejscowość: poznań

20 Sie 2010, 11:02

ryba1977 napisał(a):a od kiedy długi z tytułu nieopłacenia oc przechodzą na nowego właściciela?

Dokładnie. Kupujesz auto bez OC, w dniu umowy idziesz do ubezpieczalni i płacisz od TEGO dnia OC na swoje konto i tyle.
na wszelki wypadek można jedynie dowiedzieć się, w jakim towrzystwie do tej pory było to auto i tam zglosić umowę kupna.
b.jajko
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach Usprawnienie przejazdu pojazdów ratunkowych na autostradach
    Pierwsze urządzenia pokładowe viaAUTO dla pojazdów uprzywilejowanych, umożliwiające automatyczne otwarcie szlabanów na bramkach autostradowych zarządzanych przez GDDKiA, są już zamontowane w samochodach straży ...
    BMW i3 Concept Coupe - bezemisyjny pojazd koncepcyjny BMW i3 Concept Coupe - bezemisyjny pojazd koncepcyjny
    Podczas światowej premiery BMW i3 Concept Coupe firma BMW Group pokazała dynamiczną i ekscytującą wersję bezemisyjnego pojazdu koncepcyjnego z segmentu ekologicznych samochodów klasy premium. Pojazd studyjny zaprezentowano ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005