[~7000] Pierwsze auto.

17 Maj 2014, 11:34

Witajcie.
Jestem świeżo upieczonym kierowcą, dlatego też rozpoczynam poszukiwania autka dla siebie. W najbliższych 2-3 tygodniach chciałbym dokonać zakupu i zacząć zbierać doświadczenie.

= Budżet ~ 7tyś. (może delikatnie przekroczyć, jeżeli będzie faktycznie warto).

= Rejon Lubelskie, ale tak +/- 100km dalej też mógłbym podjechać bez problemu.

= Użytkowanie Dojeżdżałbym codziennie 32km do szkoły. Ekonomiczne spalanie będzie na pewno zaletą. ( Gdzie auto będzie użytkowane- miasto, trasa. Ułatwi nam to określenie odpowiedniej wielkości auta oraz silnika)

= Własne potrzeby 5 drzwiowy, klimatyzacja, preferowane kolory auta to raczej ciemne, lecz to nie jest jakaś bariera nie do przejścia.

= Własne typy
- Ford Focus
- Audi A4
- Golf IV
- Mazda 626
- Opel Astra / Vectra
- Renault Megane II / Laguna II
- Mercedes A klasa W168

Dosyć sporo moich własnych typów, mam dylemat, co wybrać. Renówki chyba odpadną, ze względu na ich awaryjność, do Mercedesa tez nie jestem mocno przekonany jakoś. Mazdy i Ople gorzej od strony blach wypadają od Audiówek czy Golfów.

Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, liczę na opinie, pomocne komentarze, własne typy, mile widziane linki, rady itd.

Dziękuję z góry!
LFAC
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Nie mam

17 Maj 2014, 11:52

Od razu skreśl A4, Golfa IV, Focusa, Astre II bo za 7k nic dobrego nie kupisz. Megane II i Laguna II to awaryjne auta Laguna to królowa lawet :mrgreen: Mercedes A klasa to niewypał i wrogowi bym go nie polecił.
Vectre B, 626 okej. Dorzuc Mondeo Mk2, Fiata Marea, Leganze.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

17 Maj 2014, 12:32

Na pewno nie kupuj golfa IV jak co to kup polo III po lifcie, ford focus nie ten budżet, lepsze mondeo mk2, opel astra g ciężko kupić lepiej corsę, megane i laguna 2 gen. nieeeeee... bo to królowe lawet zwłaszcza laguna lepiej lagunę lub megane 1 gen. , ode mnie coś z roverów, fiat palio lub marea, punto II, daewoo leganza lub lanos oba z LPG, w/w mondeo mk2, hyundai accent, honda civic VI, itp.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Maj 2014, 14:38

Ode mnie poraz kolejny Peugeot 406 oraz Renault Laguna.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
no i 306 ale mało ich jest na sprzedaż z klimatyzacją.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda silniki K20 / K24
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 do 2,4 litra. Zalety: relatywnie duża moc. Wyprodukowane przez Hondę motory K20 / K24 zasłynęły dzięki systemowi zmiennych faz rozrządu VTEC i do tej pory mają zwolenników ...