Pomoc jakie auto wybrać ok 40 tyś.

16 Sie 2016, 12:35

Witam proszę o pomoc przeglądam oferty samochodów i noszę się z zamiarem zmiany auta .
Do tej pory moim wozidełkiem była zafira b lecz auto duzo za duże na moje potrzeby a że w większości czasu przebywam za granicami Polski diesel u naszych szwabskich sąsiadów jest drogi w utrzymaniu .
Średni przebieg km na rok ok 34 40 tys .... wiekszość jest to trasa około 7 km do i z pracy wiec jak wiadomo i to równiez jest morderstwem dla diesla .
Raz na 2 miesiące wyjazd do pl ok 900 km w jedna stronę.

Auto ma być w miare tanie w utrzymaniu
najlepiej benzyna
co do reszty wymagań brak jakich kolwiek obiekcji co ma mieć a co nie ....

Z moich typów które brałem pod uwage

Honda Civic ( mała cięzko sie zapakowac w dwie osoby ale silniki dobre )

Renault Megane 3 ( coupe piękne .... problem jak w hondzie i silnik na który patrzyłem to tce 180 jak mi wiadomo turbo i dwumasa )

hyundai i 30 i kia ceed ( wersje po lifcie w kombi tylko jakie silniki ???
kamiilZygmunt
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Brak

16 Sie 2016, 12:53

Ale to będziesz rejestrował na niemieckie tablice? - kupno w Niemczech?

Civic ma jeden z większych kufrów w swojej klasie, ale też trochę ciężko, bo masz budżet trochę jakby za mały na IX generację, 1.8. A VIII generacja już trochę lat ma.

Ale to byś chyba musiał na spokojnie przemyśleć czy w końcu zmieścicie się w kompakta / czy nie.

No i jaki silnik, jaka moc ... bo piszesz, że tani w utrzymaniu, to Mazda 3 1.6 105 koni, na łańcuszku, spala w trasie do PL (z Niemiec) ok. 8l/100km przy 140km/h autostradowej jazdy, ale taki silnik może nie odpowiadać każdemu.

Jaką moc silnika byś chciał mieć?

Znajoma ma i30 II z 1.6 GDI 135 koni, trochę tych koni nie czuć, ale podatek za niego jest niski, bo katalogowe spalanie ma 5l/100km (ładnie podkoloryzowali), także podatek za niego jest niski (chociaż nie wiem od czego podatek drogowy zależy w Niemczech, od spalania, czy pojemności?). Tylko układ kierowniczy trochę sztuczny. Z drugiej strony - można dostać nieźle wyposażony egzemplarz w dobrej cenie. Do tego jest na łańcuszku.
Inny znajomy ma Cee'd kombi II, z wyglądu jakoś lepiej ta bryła kombi wygląda, ale w środku, materiały - dla mnie bardziej i30 przemawia. Siedzenia z przodu też jakieś dziwne, mnie się źle siedzi.
tomekdk
 

16 Sie 2016, 13:04

Podatek jest naliczany od spalania pojemnosci jak i zastosowanych filtrów wiec .... oni maja swoje obliczenia

Wracając do hondy IX widziałem ogladałem lecz no nie ukrywajmy droga
Auto tak blachy de

Przykładowy który oglądałem wczoraj i jest to co mówisz nie czuć zbytno tej mocy wiadomo jak sie go wykreciło to dawał rade ale ...

[link do mobile.de wygasł]
kamiilZygmunt
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Brak

16 Sie 2016, 13:14

Ta, która zapodales, ma inny silnik, 120-konny.
Gdi to bezpośredni wtrysk, i ma 135 koni.
Zwracaj uwage na detale, bo w ogloszeniu napisane, ze 2 właścicieli, reimport, miejmy nadzieję, ze nie z Polski ;-)
Trzeba uwazac.

***z telefonu nadaję***
tomekdk