Pomoc w wyborze auta do 8K

10 Maj 2013, 13:05

Witam. Poszukuje auta dla mamy. Budżet - 7tys., więc można spokojnie szukać autka do 8k, zawsze można coś potargować.
Auto do jazdy po mieście, około 10km dziennie. Dobrze jakby było dosyć ekonomiczne.
Benzyna/diesel, nie ma znaczenia, chociaż wszystkie diesle, któe do tej pory mieliśmy - odstawiliśmy na szrot.
Najlepiej 4/5 drzwiowy, choć nie koniecznie.
Nie znamy się kompletnie na autach.
Czy coś z tego by się nadawało?
-vw polo
- honda civic
- renault megane
- corsa C
- opel astra
- renault clio.
sylwia11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Mitshubishi Colt

11 Maj 2013, 14:13

Polo/Civic byłyby najrozsądniejszymi opcjami szczególnie w silnikach benzynowych 1.4. Można znaleźć je w cenie ok. 6k i resztę przeznaczyć na standardowe wymiany(rozrząd, płyny itp.)
znafca
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 0- 0-2012
Auto: Nie mam

11 Maj 2013, 16:08

Z wymienionych przez Ciebie samochodów warto zastanowić się nad polo, civiciem, astrą bądź corsa ;) Zdecydowanie odradzam megane, francuskich samochodów nie warto kupować chyba, że chce się mieć wydatki i usterki.
Od siebie sugerował bym zastanowić się na roverem 25, szczególnie w dieslu. Spalanie super niskie do tego wysoka bezawaryjność i niska cena zakupu. W Polsce ludzie boją się angielskich samochodów ( co nie ma logicznego uzasadnienia )stąd naprawde okazyjne ceny;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

12 Maj 2013, 11:35

a może coś z innych modeli, które nie wymieniałam?
Może ma któś któreś z tych aut i może sie wypowiedzieć?
sylwia11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Mitshubishi Colt

12 Maj 2013, 12:33

Rozsądną propozycją byłby też Fiat Punto, albo Fiat Seicento.
znafca
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 0- 0-2012
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance
    Przyjazny dla środowiska, zrównoważony ekologicznie, nowatorski – oto atrybuty, jakimi musi wyróżniać się zwycięzca w tej kategorii. Najlepsze pod tym względem okazało się BMW 520d EfficientDynamics Edition ...