BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance

25 Sty 2013, 10:47

Przyjazny dla środowiska, zrównoważony ekologicznie, nowatorski – oto atrybuty, jakimi musi wyróżniać się zwycięzca w tej kategorii. Najlepsze pod tym względem okazało się BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance.

BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance

Nagroda "Gelber Engel", przyznawana przez niemiecki automobilklub ADAC już po raz dziewiąty, to jedno z najważniejszych i najbardziej cenionych przez producentów wyróżnień w branży motoryzacyjnej. Dr Norbert Reithofer, prezes zarządu BMW AG, był niezmierne uradowany przyznaniem tej nagrody modelowi BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance w kategorii "samochód przyszłości". W głosowaniu na najpopularniejszy samochód wśród czytelników magazynu Motorwelt oraz użytkowników internetowej platformy ADAC na trzecim miejscu uplasowało się BMW serii 3. Zgodnie z tradycją, ceremonia wręczenia nagród odbyła się w tym roku w Allerheiligen-Hofkirche w Münchner Residenz w obecności uznanych przedstawicieli branży motoryzacyjnej, mediów i świata polityki. Największy automobilklub w Europie przyznaje nagrodę w pięciu kategoriach: "samochód", "innowacja i środowisko", "przyszłość", "jakość" i "osobowość".

BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance

Model BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance, zdobywca nagrody "Gelber Engel", przyczynia się do zachowania ekologicznej równowagi dzięki rozwiązaniom ograniczającym straty energii oraz pozwalającym na maksymalne jej wykorzystanie. Oprócz elementów z zakresu BMW EfficientDynamics zastosowano w nim również aerodynamiczne koła, opony o zredukowanych oporach toczenia, zmodyfikowany silnik, zmienione przełożenie przekładni głównej oraz zoptymalizowany wskaźnik zmiany biegów, co zaowocowało obniżeniem średniego zużycia paliwa w cyklu pomiarowym UE do zaledwie 4,5 litra na 100 kilometrów oraz emisji CO2 do poziomu 119 gramów na kilometr. Co więcej, innowacyjny system BMW BluePerformance obejmujący dodatkowy katalizator przyczynia się do dalszego ograniczenia emisji szkodliwych gazów wydechowych, w tym tlenku azotu. Wszystko to odbywa się bez negatywnego wpływu na przyjemność z jazdy. Wręcz przeciwnie, BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance wyposażone w silnik o mocy 135 kW (184 KM) zapewnia kierowcy sportowe wrażenia za kierownicą.

BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance

Nagroda "Gelber Engel" trafia w ręce tych producentów, którzy czynią nieustanne postępy w zakresie promocji mobilności. Każdego roku, szczególnie w kategorii "innowacja i środowisko", ADAC docenia rozwiązania promujące bezpieczną mobilność przyjazną klientowi i środowisku. W tym roku BMW zostało nominowane w tej kategorii za podjęcie działań przeciwko cofaniu liczników samochodowych. Szacuje się, że każdego roku tylko w Niemczech prawdziwy przebieg około dwóch milionów samochodów jest zaniżany, aby uzyskać wyższą cenę sprzedaży. Sektor aut używanych traci w ten sposób około sześciu milionów euro rocznie. Dzięki opracowaniu odpowiednich systemów bezpieczeństwa, liczniki pojazdów BMW Group nie są podatne na modyfikacje wyłącznie poprzez podłączenie się do pokładowego układu diagnostycznego. Dokonanie zmian wymaga dużo więcej wysiłku, co jest ryzykowne dla potencjalnych oszustów. Co więcej, każda próba manipulacji pozostawia wyraźne ślady, które mogą być później wykorzystane w postępowaniu sądowym. Wszystko to ma na celu walkę z nieuczciwym cofaniem liczników w samochodach.

BMW 520d EfficientDynamics Edition BluePerformance

Nagroda "Gelber Engel" przyznawana przez niemiecki automobilklub ADAC to jedno z najważniejszych wyróżnień w sektorze motoryzacyjnym w Niemczech, potwierdzające wysoką jakość ocenianych produktów. Zwycięzcy w kategorii "samochód" wybierani są przez około 19 milionów członków klubu ADAC.

POLECAMY Gelber Engel - nagroda dla Audi A3 za doskonałą jakość

źródło: BMW
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3557
Zdjęcia: 12764
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niepokojące ślady oleju silnikowego pod samochodem?
    Wycieki oleju silnikowego i innych płynów eksploatacyjnych spotykają wielu kierowców. Początkowo każda plama pod autem może wyglądać niegroźnie, jednak bagatelizowanie tego problemu może nieść za sobą poważne ...
    Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

  •