Doradzcie, jaki samochód kupic za 18-22 tys. zł

28 Lip 2008, 13:29

Mam 19 lat i waham sie jaki samochók kupić.Mam kilka pomysłow:
Golf IV
Peugeot 206
Opel corsa
Skoda octavia
Skoda fabia
A moze jakies inne ktore doradzicie,silnik max 1.6,porzebieg max 130 000
grzegs1
Nowicjusz
 
Posty: 9

28 Lip 2008, 17:34

Siemasz!

Polecałbym kupić Peugeota 206 z silnikiem 2.0 136 KM. Peugeot ma świetną stylistykę nadwozia i świetny układ jezdny. Opel Corsa jest droższa. Skoda Fabia jest przeznaczona dla spokojnych kierowców. VW Golf jest mało awaryjny i koszty eksploatacyjne nieco wyższe. Myślę, że w Peugeot 206 lepiej poczujesz.

Zobacz przykładowe oferty:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdro :wink:
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

28 Lip 2008, 17:48

Witam!!
Widzę że nie tylko ja borykam się z takimi problemami jakie kupić autko :D. Powiem tak Golf to lepiej III słyszałem że mniej wadliwe ale ekonomiczne w IV jest położona nisko misa olejowa i jest bardziej awaryjna. Peugeot 206 to jest beznadziejny pomysł prostu ile sie na słuchałem że to wadliwe bydlaki to szok przekonałem się też na wałsnej skórze oprócz tego że jest ładny to nic po za tym. Skoda to jak w/w dla spokojnych kierowców ale do tego są bite i często tyego mocno nie widac wienc się zastanów co do opli słyszałem że są spoko ale i drogie ale jezli dobrze poszukasz znajdziesz też coś innego.
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30

28 Lip 2008, 18:57

Jak masz do wydania 19 - 22 tyś zł to polecam audi a4 lub vw golf . W silniku 1.9 diesla bez porownania do 1.6 benzyny noi nawet nie mamy co porownywac do francuzików . Mam i polecam
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

28 Lip 2008, 19:13

loldawidek napisał(a):Peugeot 206 to jest beznadziejny pomysł prostu ile sie na słuchałem że to wadliwe bydlaki to szok przekonałem się też na wałsnej skórze oprócz tego że jest ładny to nic po za tym.


Mógłbyś rozwinąć dlaczego Peugeoty są wadliwe?
Per aspera ad astra
Tiguan
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 629
Miejscowość: Pruszków

28 Lip 2008, 19:56

Jeżeli ktos ma jakie sinne propozycje to prosze bardzo,ja dałem tylko przyklady samochodow ale nie wykluczam innych
grzegs1
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jaki silnik wybrać w Toyota Yaris II (P9)?
    Toyota Yaris II została wprowadzona na rynek w 2005 roku (gościła na nim przez kolejne sześć lat do 2011) zastępując model pierwszej generacji który był dobrze przyjęty na rynku. W przypadku silników zmieniło ...

28 Lip 2008, 20:05

ja polecam golfa IV, audi a4 kupisz juz pewnie benzyniaka po liftingu
a najlepiej to kup sobie golfa IV 1.6 w tej kasie juz znajdziesz 2001r. z naprawde niezlym wypasem :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

28 Lip 2008, 22:24

Witam
Golf IV odradzam misa olejowa jest bardzo nisak położona to znaczy na kraweżnik to ty nie wiejdziesz a dodatkowo samochód straszanie wadliwy co do audi jak ktos lubi te samochody to prosze bardzo nie mam co do nich zastrzenia ale VW jak i Audi to dla mnie już mocno przejedzone samochody dużo na polskich drogach i pełno w komisach i na giełdach. Co do Peugeot 206 dla czego pomyłka popierwsze zawieszenie nie wytrzymuje naszych polskich dróg to jedno, pasek rozrządu chuczy jak skurcze byk odgłosy straszny, wersja disel ma wiecznie problemy z zapłonem,a parametry jakie podje producent to chyba ktos wymyślil. Oczywiście sylwetka jest elegancka bo to ma styl zresztą zawsze tak było. Oczywiscie co by Ci polcić polecam Honde bardzo wygodny i super samochodzik.
loldawidek
Nowicjusz
 
Posty: 30

29 Lip 2008, 12:00

za te pieniadze to raczej nic sensownego nie kupisz :wink:
pozbieraj jeszcze troche 8)
Zdrojek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Bydgoszcz

29 Lip 2008, 13:43

Zdrojek napisał(a):za te pieniadze to raczej nic sensownego nie kupisz :wink:
pozbieraj jeszcze troche 8)


lekko przesadziłes ze za 22 tyś nie kupi nic sensownego
greyt
Początkujący
 
Posty: 151

29 Lip 2008, 17:06

206-tki nie są dostosowane do naszych polskich warunków. Zawieszenie zwyczjnie nie wytrzymuje, odklejają się okładziny hamulców, puszczają stabilizatory.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Lip 2008, 17:10

Skoda Octavia?Co wiecie o tym aucie?
grzegs1
Nowicjusz
 
Posty: 9

29 Lip 2008, 18:48

Octavia to solidny samochód, przestronny, troszke szaro w środku awari ulega dwumasowe koło zamachowe i nieszczelna bywa misa olejowa / polecam dynamiczne diesle :)
eltimo
Nowicjusz
 
Posty: 7

29 Lip 2008, 19:53

Od początku:

Golf IV. Barodz dużo razy był już temat poruszany o tym aucie. Ja mam mieszane uczucia co do tego auta. W TDI jest ciekawą propzycją, aczkolwiek zastanowiłbym się. Benzyna raczej odpada (chyba że 1.8 albo 2.0). 1.4 za słaby i wadliwy, 1.6 trochę mocniejszy ale łyka w mieście ponad 10l. Poza tym auto jest wadliwe (ale nie tak jak ktoś tu wyżej napisał, że bardziej niż III gen. Golf III jest uważany za najmniej udany model Golfa w historii).

Peugeot 206. Małe wozidełko, wiadomo francuz możesz mieć problemy z elektroniką. Raczej odrzucam.

Corsa, w sumie jakbyś trafił na silnik 1.7 CDTI 100KM to możnaby to rozważyć, aczkolwiek jest to tak jak Peugeot małe wozidełko.

Octavia, uboższy Golf. Jak już to TDI.

Fabia ma nieciekawe silniki a o TDI bardzo ciężko

Za tą cenę mógłbyś się rozejrzeć za Hondą Civic VII gen. Można też poszukać Toyote Corolle po 2001r tylko że tu ok 22tyś zł raczej. Ogólnie szukałbym japońca jak wiadomo nie psują się i nie nastręczają problemów. Ale to moje zdanie.
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

11 Maj 2013, 13:25

zdecydowanie to byłby najlpeszy wybor - [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
znawca44
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 12 04 1964
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: laguna III
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009