Co wybrać? VW TOUAREG vs BMW X5 vs VOLVO XC90

09 Kwi 2014, 16:25

Mój kolega ma twaroga 5,0 tdi kupił go jak miał przejechane 40tyś.km.
Od czasu do czasu mam okazję jechać tym autem to tak naprawdę oprócz tego że fajnie rusza w dolnym zakresie prędkości nie widzę jakiś specjalnych zalet...

Serwis jest klęską...
Spalanie wysokie...

Rozwinę serwis... wymiana żarówki pół dnia pracy mechanika, czujników i elektroniki ma tyle że ostatnia awaria czujnika ciśnienia czegoś tam za 1k lokalizowana była przez 4miesiące w pięciu warsztatach w tym 2x ASO!!!! Osobiście nadzorowałem wożenie tego auta lawetą.
Skrzynka jak jej damy w dupke na śniegu to koszt naprawy 5-6k...
Przy 230 tyś.km. w środku przyciski konsoli wyglądają jak miałby 100lat do tego wszystko skrzypi jak w starej szafie...

ogólnie auto dla ... nie wiem kogo bo
dla szybkiego :D za wolne, dla pozoranta to dalej wieśwagen, dla zwykłego kierownika za drogo ...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

09 Kwi 2014, 22:24

każde auto ma swoje wady ;) znajomy właśnie pogonił xc90 z V8 pod maską. jeździł nim od kilku lat ale zaczęło się zawieszenie sypać. wg niego np. przegub nie występuje w zamienniku i kosztuje w aso ponad 2 tysie :) naprawa zawiechy miała go kosztować 14 tys i auto zamienił na coś tańszego.
mucha177
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 06 2006
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW E38
Silnik: 4,4 286KM M62B44
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

09 Kwi 2014, 22:33

mucha177 napisał(a):każde auto ma swoje wady ;)


Ale nie mów ze każde auto ma swoje wady bo touareg V10 jest mistrzem kosztów serwisu... i nie ma co tu porównywać do innych aut...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Kwi 2014, 13:19

Co do żarówki to jej wymiana trwa 10 minut..Odpinasz kabel ,przesuwasz biały plastikowy uchwyt i lampa wychodzi.Nie wiem więc co temu koledze przez pół dnia robili..Co do V10 to to auto ma przyspieszenie jakbyś łopatą w plecy dostał,robi naprawdę wrażenie.Sam jeżdżę touaregiem 3.0 tdi i złego słowa nie mogę powiedzieć,autko w środku gabinet,drewno ,aluminium,generalnie wnętrze przeniesione z VW Pheaton-a.Dla mnie 3.0 spokojnie wystarczy ,auto ma 8s do 100km,500nm momentu obrotowego,jest komfortowe(zawieszenie pneumatyczne) i ekonomiczne.W tej klasie samochodów bije konkurencję pod względem jakości i ceny.Porównanie Volvo do Touarega nie ma sensu,v90 ma słaby silnik i promień skrętu jak autobus.Zresztą wystarczy się przejechać 3.0VW i D5 Volvo.
akism
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 08 1987
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Touareg
Silnik: 3.0 V6 tdi
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009