Co wybrać? VW TOUAREG vs BMW X5 vs VOLVO XC90

29 Mar 2014, 17:04

dzida - to nie jest żadna tajemnica, że marka BMW na psy schodzi.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Mar 2014, 19:06

mihau: co ty bredzisz ? Pewnie nigdy w życiu nawet nie stałeś koło tego cuda. Ten silnik kupuje się dla niewyobrażalnego momentu obrotowego i elastyczności. A koszty utrzymania to już inna bajka.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

29 Mar 2014, 19:19

jiGsaw napisał(a):dzida - to nie jest żadna tajemnica, że marka BMW na psy schodzi.

i wiele innych marek również :(
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Mar 2014, 20:13

Geniodekt napisał(a):mihau: co ty bredzisz ? Pewnie nigdy w życiu nawet nie stałeś koło tego cuda. Ten silnik kupuje się dla niewyobrażalnego momentu obrotowego i elastyczności. A koszty utrzymania to już inna bajka.

Ale 6.0 W12 ma jeszcze lepsze osiągi.

Ludkowie myślą pewnym schematem,cytuję ze złomnika komentarz o Volvie XC 90 :
Ależ ja się dziwie, że Pan Stanisław się dziw, iż wybór pada na diesla.
No jak w towarzystwie, ktoś powie że jego auto pali 18l Pb, to zostanie uznany, że burżuja, który obnosi się swoim majątkiem bo stać go na benzynkę, albo za czubka, który nie odkrył magii diesla i jego niutów.
A jak powie, no pali te 12l ON, ale to w końcu suv, to zostanie uznany, za nader rozsądną życiowo osobę, która sprytnie wykalkulowała balans między prestiżem a oszczędnością.

A więc wg ludków:
18 l pb / 100 km - rozrzutniak
12 l ON / 100 km -rozsądny
21,6 l LPG / 100 km co jest równowartością 10,8 l ON / 100 KM - burak ,bo przecież jak kogoś stać na taki drogi wóz to stać i na benzynę .
FUCK LOGIC
mihau
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Stobno k./Szczecina
Auto: BMW X6
Silnik: 3.0 d
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

31 Mar 2014, 15:20

Od kiedy w Touaregu montowali 6.0 W12 ? Chyba, że jakaś super-limitowana edycja.
Sensem kupna V10 jest też.. właśnie brak sensu. Myślę, że wyprodukowali go prostu dla żartu, żeby pokazać, że potrafią. Tak jak z 6.0 V12 TDI w Audi Q7. Żeby można było powiedzieć, że ma się rodzinne auto o mocy Lamborghini Gallardo i momencie obrotowym tankowca :mrgreen: Albo Passat W8- komu potrzebny populas z silnikiem o pojemności takiej, jak w nowym RS6 ? No i Nissan Juke-R z silnikiem i układem jezdnym od GTR-a- chyba najbardziej szalony przykład dużego silnika w małym aucie. Mało brakowało, a zrobiliby Golfa z podwójnie doładowanym W12.. Ja bardzo lubię takie zwariowane, nietypowe auta. Niedawno był chyba nawet taki artykuł na złomniku.
EDIT: Zwracam honor, robili coś takiego w małej ilości na specjalne zamówienie. Kilka sztuk za granicą, w Polsce zero.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Kwi 2014, 08:42

Witam po długiej przerwie, widzę że mój temat nie umarł a nawet się rozwinął co mnie bardzo cieszy :). Więc tak temat żyje a ja nadal nie wiem co bym chciał, BMW - lubię markę ale jak wsiadłem do VW to muszę przyznać że BMW przykłada zbyt małą uwagę do wnętrza, chodzi mi o design a nie o użyte materiały. Do mnie zdecydowanie przemawia wnętrze VW, kolejna cecha na + dla VW to fakt iż faktycznie, to co kolega (przepraszam nie zapamiętałem nicka :/) napisał wcześniej - z moimi możliwościami finansowymi mogę poszukać TOUAREGa z 2006-2007 roku w tzw niezłym wypasie vs. BMW x5 2004-2005 (co do komfortu to zależy od ogłoszenia). Nie mogę nie zwrócić na ten fakt uwagi. No ale BMW... lubię te "oczki" i ten dźwięk silnika, który w VW już tak ładnie dla mnie nie brzmi niestety, a wolę słuchać silnika niż nastawionego na full radia :). I ciągle ale to ciągle mam gdzieś w głowie nadzieję, że właśnie ktoś mi powie, że Volvo (XC90 raczej tylko) nie są aż tak zawodne jak czytałem kiedyś gdzieś tam, nawet nie wiem gdzie to czytałem ale tak mi utkwiło w głowie, że nie umiem spokojnie spać :).
Przez ostatnie 2 tygodnie popatrzyłem na kilka autek, TOUAREG 5.0 2005 (podobno ma wszystko łącznie z widokiem na morze :D), TOUAREG 3.0, X5 3.0 no i Volvo też obejrzałem, mimo iż ma u mnie ostatnią lokatę wcale go jeszcze nie przekreśliłem :).
No i?
No i nie wiem ale 5cio litrowego silnika chyba nie potrzebuję a co do odczuć z jazdy? VW fajnie się prowadzi, jakoś tak ładnie reaguje na ruchy ręką, BMW - lubię ^^ (niestety nie to stanowi o jego + lub - ^^ ), Volvo też klawo się prowadziło ale powiem szczerze, że pierwszy raz siedziałem za kierownicą Volvo i to do tego tak dużego, robi wrażenie największego z tych trzech samochodów a mimo wszystko jakoś specjalnie brzydki nie jest no i kobicie się podoba ale to sprawa drugorzędna (mam nadzieję, że nie czyta tego forum :D )
Lamek
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 08 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW 523i
Silnik: 2.5 174KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Kwi 2014, 10:33

5,0TDI ma tendencję do zacierania się po 100tys. km, a jak mi nie wierzysz to kup nowego Auto Świata to masz opisane ryzykowne wersje Touarega
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Kwi 2014, 12:02

Sugerowanie się "wiedzą" z AutoŚwiata to tak, jakbyś wybierał garnitur ślubny szukając go "Vivie" lub "Bravo Girls" :mrgreen:
Nie od dziś wiadomo, że ta gazeta jest stronnicza i wychwala pod niebiosa niemieckie (przeważnie tanie i przeznaczone dla mas) auta.
Fakt, V10 TDI ma wady jak rozrząd na kołach zębatych i słabe dwie turbiny, do wymiany których trzeba wyciągać silnik, ale przecież wyraźnie napisałem, że na eksploatacje takiego samochodu trzeba mieć worek pieniędzy, a wtedy nawet podczas dojazdu do pracy (czego nie polecam: DPF) będziesz miał banana od ucha do ucha :D
Na ten samochód narzekają wyłącznie ludzie, którzy nigdy go nie mieli, albo kupili złom z Niemiec za 30k. Albo Cię stać na zostawienie w serwisie co najmniej 4000 zł na wymianę turbin (same części to pikuś, bo regenerowana to 1300 zł/sztuka, czyli nie wiele drożej jak w Golfie 2.0 TDI), albo nie i wtedy bierz rzeczywiście 3.0 TDI.
A o zatarciu tego silnika nigdy nie słyszałem, chyba że ktoś kupuje takie auto po to by poszpanować przed znajomymi wartością momentu, a później jęczy, jaki to wieśwagen zły i drogi w utrzymaniu i że do wszystkiego trzeba wyjmować silnik.
Dużo tańszy w obsłudze jest kultowy 4.2 V8, ale nie sugeruj się bredniami, że spali mniej od 5.0 TDI- na pewno 2-3 litry więcej. Nie mniej, jeżeli chcesz V10, to nie pytaj się o spalanie- to oznacza, że prawdopodobnie Cię nie stać.
Myślę, że dobrze nakreśliłem sytuację.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Kwi 2014, 12:34

Diesel powyżej 6 cylindrów to przerost formy nad treścią. Kompletny bezsens, ani to oszczędne ani trwałe.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

09 Kwi 2014, 12:41

Właśnie wcześniej napisałem, że sensem istnienia tego diesla jest bezsens :mrgreen:
Stworzono go zapewne dla zabawy i żeby pokazać, że potrafią.
Jak inaczej wytłumaczysz istnienie np. V12 TDI ?
Nie sądzę, by te 1000 nm było do czegokolwiek przydatne, nawet w Q7.
To pewnie taki rodzaj przedłużacza.. no wiecie czego :mrgreen:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Kwi 2014, 13:36

No dobrze, panowie, więc tak silnik powiedzmy 3l. 4,2l max więcej nie potrzebuję a mój "sprzęt" przedłużacza chyba jeszcze nie potrzebuje :). Tylko jaka marka, wszystkie trzy (BMW, VW oraz Volvo) podobają mi się, jeden mniej drugi bardziej ale wygląd to tylko wygląd, liczą się jeszcze "umiejętności" potencjalnego nowego nabytku, komfort jazdy, wykończenie wnętrza. Spalanie jest sprawą drugorzędną, będę się tym aspektem martwił jak zabraknie mi kasy oby opłacić net i zawracać głowę ludziom na forach :)). Dziękuję przy okazji za wyrozumiałość z Waszej strony, wiem że moje pytania i rozważania mogą być nieco denerwujące dla ludzi siedzących w temacie motoryzacji, ale doputy ktoś ma ochotę mi podpowiedzieć to bardzo jestem wdzięczny i doceniam zaangażowanie rozmówców.
Niech ktoś z Was prze państwa zareklamuje mi jedno z tych trzech aut tak jak by to zrobił sprzedawca i dodał (jeżeli są) coś o wadach, o których sprzedawca już by nie wspomniał :)
Lamek
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 08 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW 523i
Silnik: 2.5 174KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Kwi 2014, 15:25

Wrzucę opis bo nie wiem czy link do oferty nie byłby złamaniem regulaminu :)

KLIMATYZACJA AUTOMATYCZNA CZTERO-STREFOWA
KOKPIT I TAPICERKI OBSZYTE SKÓRĄ
CLIMATRONIC "PLUS"
SKÓRZANA TAPICERKA "NAPPA"
KAMERA COFANIA
ŁOPATKI ZMIANY BIEGÓW PRZY KIEROWNICY
PODGRZEWANA KIEROWNICA
WEBASTO KOMPUTER + PILOT
SYSTEM DOMYKANIA TYLNEJ KLAPY
EL. OTWIERANA POKRYWA BAGAŻNIKA
TEMPOMAT
PNEUMATYCZNE ZAWIESZENIE REGULACJA WYSOKOŚCI + OPCJE CHARAKTERYSTYKI
FOTELE "KOMFORT" PEŁNA EL. REGULACJA
PODGRZEWANA PRZEDNIA SZYBA
PAMIĘCI FOTELI
DVD VOLKSWAGEN ENTERTEIMENT
BLOKADA MECHANIZMU RÓŻNICOWEGO
BLOKADA TYLNEGO MOSTU - PAKIET OFFROAD
EL. REGULOWANE PASY BEZPIECZEŃSTWA
PODGRZEWANE FOTELE
SYSTEM "KEY LESS GO" OTWIERANIE, ZAMYKANIE I ODPALANIE SAMOCHODU BEZ KLUCZYKA
REFLEKTORY BI-XENONOWE Z OPCJĄ DOŚWIETLANIA ZAKRĘTÓW
HAK ROZKŁADANY ELEKTRYCZNIE
NAPĘD 4X4
EL. SKŁADANE ORAZ PODGRZEWANE LUSTERKA
EL. REGULOWANA KIEROWNICA
ALUMINIOWE KOŁA 19 CALI

Wygląda ładnie, mówią bezwypadkowy, 2006r VW Touareg individual, 5l 313KM, przebieg 163k km. A no i cena 49900,-

Czy jest to ciekawa propozycja?
Lamek
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 08 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW 523i
Silnik: 2.5 174KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Kwi 2014, 15:27

Jako Typowy Polak powinienes biec do salonu dacii i brac nowego dustera w tej cenie ;D bo nowy

cena adekwatna, zdana okazja, wyposazenie konkret;)
Nethann
Aktywny
 
Posty: 274
Auto: Astra h Gtc
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Kwi 2014, 15:31

Nie jestem typowym polakiem, nawet ściany w domu mam pomarańczowe :) a wracając do oferty, właśnie chodzi o to, że wygląda, powiedzmy zachęcająco i ma więcej niż bym nawet chciał :)
Lamek
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 07 08 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: BMW 523i
Silnik: 2.5 174KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

09 Kwi 2014, 16:23

Geniodekt napisał(a):Sugerowanie się "wiedzą" z AutoŚwiata to tak, jakbyś wybierał garnitur ślubny szukając go "Vivie" lub "Bravo Girls" :mrgreen:
Nie od dziś wiadomo, że ta gazeta jest stronnicza i wychwala pod niebiosa niemieckie (przeważnie tanie i przeznaczone dla mas) auta.

właśnie sobie zaprzeczyłeś, bo wyraźnie napisałem, że niemiecki jest opisany jako zły
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010