Volvo Xc90 Problem z silnikiem

07 Wrz 2007, 17:17

Witam wszystkich !! Mam maly problem z moim świeżo kupionym volvo.. Mianowicie był w nim wymieniany silnik i ma przejechane 1500 km (jednostka 2,4l diesel). Martwi mnie to iż gdy rozgrzeje sie silnik z wlewu oleju zarówno przy głowicy jak i przy miarce wydobywa się para... Nie spotkałem się jeszcze z takim czymś w silniku diesla... Co wy o tym myślicie? Pozdrawiam kropek222
kropek222
Nowicjusz
 
Posty: 2
  • 12 Wrz 2007, 09:23

    Mozna mówić w dwojaki sposób. 1 jest normalną sprawą wydostawanie się oparów z silnika i to benzyniaka czy diesla i nie jest to powód do zmartwień. 2przedostaje się płyn chłodzący do oleju co łatwo stwierdzić -zmiana barwy i lepkości oleju , po dłuższym postoju widać na miarce że zwiększył się stan oleju i ubytki płynu chłodzącxego oczywiście jak nie wycieka gdzieś na zewnątrz -przewody itp.W tym drugim przypadku radzę oddać auto do naprawyi to szybko.
    RobDan
    Nowicjusz
     
    Posty: 16
    Auto: Nie mam

    19 Paź 2007, 06:11

    mój benzyniak ma przebieg 37 000 i olej bierze ...szok chyba że wyparowuje
    Karstusz_2005
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Poznań

    19 Paź 2007, 08:49

    Jak nie ubywa ci płynu chłodniczego,z rury wydechowej nie wydostaje się para,a olej nie zmienia zabarwienia,to w sumie nie ma się czym za bardzo martwić - o ile tej wydobywającej sie pary nie jest za dużo.Wydobywanie się pary z tych otworów,to raczej normalna rzecz przy obecnych temperaturach - olej w silniku jest gorący,a na dworze jest zimno - pojawia się para - normalne zjawisko.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Mitsubishi Fuso, czyli drzewo wschodzącego słońca
      Na zaproszenie Mercedes-Benz Polska gościliśmy w Japonii. Głównym celem wyjazdu tam, oprócz odwiedzenia wystawy samochodów Tokyo Motor Show, była prezentacja firmy Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation ...