POMOCY !!! Próba wyłudzenia czy życiowe szczęście

23 Kwi 2012, 17:14

Witam, to mój pierwszy post na forum, ale nie wiedziałem gdzie szukać pomocy/porady.

Po krótce, znalazłem ogłoszenie w którym samochód na kieleckich blachach, narazie nie będę podawał szczegółów o wartości ok 38.000 ktoś wystawił za 14.000. Prześle wam po kolei odpowiedzi mailowe od Pana który jest sprzedającym.

"Witam,

Cieszê siê, ze sa Pañstwo zainteresowani moim samochodem. Sprzedajê ten samochód tak tanio, poniewaz kupilem tu w Anglii inny. Pochodzê z Polski. Jestem lekarzem i ze wzglêdu na pracê przeprowadzilem siê do Wielkiej Brytanii. Mam tu nowa pracê i zarabiam wiêcej niz w Polsce. Przywiozlem samochód z Polski do Anglii. Samochód zarejestrowany jest w Polsce. Prawdopodobnie sa Pañstwo zainteresowani tym, dlaczego sprzedajê go w tak niskiej cenie. Cena rynkowa samochodów z kierownica po prawej stronie jest w Anglii niska. Samochód ma kierownice po lewej stronie, jest to wersja europejska, oraz byl zakupiony w salonie w Polsce.
Samochód jest w doskonalym stanie, nie ma uszkodzeñ, bezwypadkowy. Nie posiada zadrapañ, garazowany. Nie palê, zatem samochód jest typowy dla osoby niepalacej.
Wnêtrze jest równiez w doskonalej formie.
Silnik jest równiez w bardzo dobrym stanie, nie ma z nim problemów.
Pojazd posiada pelna dokumentacjê serwisowania. Jest on równiez zarejestrowany w Polsce i jest to jeden z powodów, dlaczego sprzedajê samochód w Polsce. Samochód jest równiez ubezpieczony. Posiada wszystkie dokumenty.
Jeœli potrzebuja Pañstwo wiêcej zdjêc lub jakiekolwiek inne informacje na temat samochodu, proszê mnie o tym powiadomic w kolejnym mailu, abym mógl Pañstwu je wyslac. Równiez podam Pañstwu wiêcej szczególów na temat tego, w jaki sposób transakcja bêdzie sfinalizowana.

Czekam na Pañstwa odpowiedz mozliwie jak najszybciej. "


Niby nic podejrzanego zdjęcia samochodu były na jednym z kieleckich osiedli, myślałem ze chłop za granicą ale auto u nas ... teraz ciąg dalszy rozmów


"Witam,

Cena ostateczna zawierajaca wszystkie koszty transportu to: 3 500 EUR. Samochód jest dokladnie jak nowy, nie mam nic do ukrycia. Moga Pañstwo wykonac pelny przeglad techniczny po jego otrzymaniu i przekonac siê, ze w ogóle nie ma z nim problemu. Kilka tygodni temu ktos z Polski powiedzial mi, ze kupi mój samochód. Powiedzialem, ze tak jest w porzadku. Spotkamy siê w Londynie i dokonamy transakcji. Wzialem dzieñ wolny od pracy w Londynie i juz nastêpnego dnia zaden kupujacy nie odpowiadal na moje maile ani telefony, dlatego moja oferta jest tutaj.
Szukalem najlepszego rozwiazania, aby przewiezc samochód do Polski w jak najszybszy i najbezpieczniejszy z mozliwych sposób.
Ostatnio znalazlem stronê z rekomendacjami odnosnie firmy przewozowej, która dziala tu, w Wielkiej Brytanii i która obsluguje tego rodzaju transakcje.
Tak jest duzo lepiej, poniewaz usluga ta jest legalna. Ich system jest prosty i skuteczny: Mogê przewiezc samochód na Pañstwa adres w Polsce. Proszê siê nie martwic, pokrywam koszty transportu na wskazany przez Pañstwa adres w Polsce. Po otrzymaniu samochodu, maja Pañstwo siedem dni na dokonanie weryfikacji, i w tym czasie moga Pañstwo zdecydowac, czy wola zatrzymac samochód, czy zwrócic go mnie (naprawdê nie sadzê, ze bêdzie to konieczne). Po zakoñczeniu tego siedmiodniowego okresu weryfikacji, system dokona transferu funduszy na moje konto. Przeniesienie dokumentów na Pañstwa nazwisko bêdzie raczej proste, poniewaz mogê podpisac wszystkie formularze tutaj. Do samochodu dolaczona zostanie umowa sprzedazy. Musza Pañstwo podpisac umowê sprzedazy po przetestowaniu samochodu w ciagu 7 dni.
Uwazam, ze taki system jest najlepszym dla nas rozwiazaniem, poniewaz nie placa mi Pañstwo bezposrednio i jest to sposób na kontrolê pieniêdzy, które zostana mi przekazane wylacznie po przetransportowaniu samochodu do Pañstwa i kiedy Pañstwo zdecyduja siê go zatrzymac. Jesli Pan posiada pieniadze i jest Pan gotowy do zakupu, ja musze miec Pana pelne imie i nazwisko, adres pocztowy oraz numer telefonu – jak tylko je otrzymam, natychmiast rozpoczne transakcje.

Pozdrawiam"

Niby "Polak" ale polski juz jakis taki łamany, po próbie kontaktu telefonicznego otrzymałem kolejnego zaskakującego maila

"Witam,

Bylbym juz do Pana zadzwonil, aby przyspieszyc sprawy, lecz mam niepelnosprawnosc mówienia, poniewaz przeszedlem operacje tracheotomii zaledwie 2 tygodnie temu i jeszcze nie jestem calkowicie zdrowy. Mam nadzieje, ze to nie zrobi róznicy i bedziemy mogli zakonczyc transakcje. Jest mi teraz bardzo trudno, poniewaz nie moge w pelni wypowiadac sie do ludzi wokól mnie, ale mam nadzieje, ze ta sytuacja dojdzie do normy bardzo szybko. Do tego czasu, mam nadzieje, ze mnie Pan zrozumie i nie wycofa sie z tego, z powodu mojej tymczasowej niepelnosprawnosci.
Bardzo chetnie jednak odpowiem na wszystkie pytania, jesli je Pan wymieni w swojej nastepnej wiadomosci.

Pozdrawiam"


Co mam o tym wszystkim myśleć, jakie mogą być konsekwencję tego ze podam komuś swoje dane? Nie ma mowy o żadnych zaliczkach więc teoretycznie nie wygląda to jak próba wyłudzenia pieniędzy... POMOCY Bo jestem bardzo już tym wszystkim zmieszany
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

23 Kwi 2012, 18:24

Po mojemu standardowy kant :D

kriskielce napisał(a):jakie mogą być konsekwencję tego ze podam komuś swoje dane? Nie ma mowy o żadnych zaliczkach więc teoretycznie nie wygląda to jak próba wyłudzenia pieniędzy.


Nie podawać , zaprzestać korespondencji i ochłonąć przez wylanie wiaderka wody na swoją głowę .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Kwi 2012, 20:24

A jakby podać fikcyjne dane? Skoro to naciągacz to niech poniesie koszty, zaczaić się i czekać na bieg wydarzeń, mogę podać jakieś miejsce w mieście i obserwować rzekomą firmę przewoźniczą, jak samochód jednak będzie to sporządzić umowę, na czym cały ten kant miałby polegać ?
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

23 Kwi 2012, 21:00

kriskielce napisał(a):A jakby podać fikcyjne dane? ,


Możesz ..........
kriskielce napisał(a):Skoro to naciągacz to niech poniesie koszty,


Jakie ????????

kriskielce napisał(a):Mogê przewiezc samochód na Pañstwa adres w Polsce. Proszê siê nie martwic, pokrywam koszty transportu na wskazany przez Pañstwa adres w Polsce. Po otrzymaniu samochodu, maja Pañstwo siedem dni na dokonanie weryfikacji, i w tym czasie moga Pañstwo zdecydowac, czy wola zatrzymac samochód, czy zwrócic go mnie (naprawdê nie sadzê, ze bêdzie to konieczne). Po zakoñczeniu tego siedmiodniowego okresu weryfikacji, system dokona transferu funduszy na moje konto


Nigdzie nie jest napisane kiedy masz i komu wpłacić kasę za auto . Jeśli chcesz drążyć to szczęście to zapytaj wprost gostka kiedy i komu Masz wpłacić kasę za auto ( sprytnie się tylko mówi o ewentualnym zwrocie :mrgreen: ) i czy aby nie będzie z Twojej strony dodatkowych kosztów np. za ubezpieczenie transportu zanim zobaczysz auto .
Ostatnio edytowany przez bonifacy, 23 Kwi 2012, 21:06, edytowano w sumie 1 raz
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Kwi 2012, 21:05

Jeżeli dane będa na "franka" to nie ma mozliwości zebym ponosił dodatkowe koszta... Co do płatności to nie wpłacam nic na żadne konto, tylko bezpośrednio firmie która mi dostarczy samochód. Coś przywieść będzie musiał skoro się zdecyduje, a jeśli kontakt się urwie to i tak dane z kosmosu. Kur** sam juz nie wiem co robić :/
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

23 Kwi 2012, 21:23

kriskielce napisał(a):Co do płatności to nie wpłacam nic na żadne konto, tylko bezpośrednio firmie która mi dostarczy samochód.


Zgadza się .......tylko kiedy wpłacasz ? Do ręki jak laweta stoi pod domem ? czy jednak na konto przed dostarczeniem przesyłki ? tak jak np. kupując na Alledrogo ?
Nie mówię że jest to przekręt - napisałem że moim zdaniem. Spójrz na tą sytuacje trzeżwo i z dystansem . Miałem, a raczej moje dzieci , z podobną sytuacją doświadczenie.Wziąłem sprawy w swoje ręce. Wypytałem o szczegóły , poszukałem tu i ówdzie , sprawdziłem to i owo i nakazałem zaprzestania marzeń o wspaniałym interesie ......... co i Tobie polecam.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

23 Kwi 2012, 21:31

Własnie przeczytałem temat "uwaga oszusci na otomoto" i powiem ze jestem w ciezkim szoku, wiele rzeczy pasuje, zdecydowanie odpuszczam, bo faktycznie nic z tego dobrego raczej nie wyniknie. Temat mozna przeniesc do kosza. Dzięki za kubeł zimnej wody. Ps własnie zmienił zdanie, laweta będzie jak wpłacę 10% xD
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

23 Kwi 2012, 21:58

kriskielce napisał(a):Temat mozna przeniesc do kosza


Niech jednak tu zostanie :D

kriskielce napisał(a):zdecydowanie odpuszczam


Bardzo mądra decyzja :D

kriskielce napisał(a): powiem ze jestem w ciezkim szoku


Szok to nic z porównaniem z nie uszczuplonym nadaremnie portfelem :D

kriskielce napisał(a): własnie zmienił zdanie, laweta będzie jak wpłacę 10% xD


Tego można się było spodziewać :D

kriskielce napisał(a):Dzięki za kubeł zimnej wody


Jakbyś się dalej upierał nad złotym interesie to za każdym dalszym postem wylewałbym Ci kolejny ....... Pozdrawiam.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

24 Kwi 2012, 10:02

TK 2567E to nr rejestracyjny tego samochodu, czy mogę w jakiś sposób sprawdzić właściciela? Podadzą mi jego dane na policji? Jeśli ogłoszenie kradzione to wypadało by ostrzec właściciela bo nawet zdjęcia całej książki serwisowej są wraz z dokumentacją samochodu ...

Kilka zdjęć jak ktoś zauważy gdzieś taką samą
Zdjęcie
Zdjęcie
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

26 Kwi 2012, 07:40

No to ładnie 14 tys. zł za takie BMW. Kto sprzedaje samochód za niemal 3 razy mniej niż jest wart?

Na stronie UFG można sprawdzić wpisując nr rejestracyjny, czy samochód ma ubezpieczenie. Niestety w przypadku tego auta wyskakuje brak danych.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Kwi 2012, 08:37

Od: otoMoto.pl [email widoczny po zalogowaniu] />Temat: [otoMoto.pl] Zapytanie dotyczące ogłoszenia nr C23607749
Do: [email widoczny po zalogowaniu]
Data: 7 Kwiecień 2012 (Sobota), 20:42

Witaj Mieczyslaw

Wysłano zapytanie dotyczące ogłoszenia nr C23607749 (BMW 320 )
Link do tego ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Oto moto wysłało maila do "Witaj Mieczysław"
a ze mna pisano z maila Do: "Stanislaw Korzepa" [email widoczny po zalogowaniu] />
Ciekawe, szkoda że tak naprawde nie ma możliwości namiaru takich skur*** którzy zarabiają na naiwności ludzkiej :/
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

30 Kwi 2012, 21:48

Od: otoMoto.pl [email widoczny po zalogowaniu] />Temat: [otoMoto.pl] Zapytanie dotyczące ogłoszenia nr C23605030
Do: [email widoczny po zalogowaniu]
Data: xxxxxxx

Witaj Damian

Wysłano zapytanie dotyczące ogłoszenia nr C23605030 (BMW 116 )
Link do tego ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

użytkownik Stanislaw Korzepa [email widoczny po zalogowaniu] napisał:
......

korzepa jedzie dalej.
tomek330
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Audi RS4 4.2

01 Maj 2012, 07:19

Jak dobrze że jest to forum, ogień z nim .... trzeba do tematu o oszustach dodać stasia :)
kriskielce
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 23 03 2010
Auto: Zadne

15 Maj 2012, 10:22

Witam,
Próba wyłudzenia czy życiowe szczęście?
Odp.: Próba wyłudzenia.

Posiadam identyczne maile od Pana Mieczysława Zysk :), dotyczy wszystko innego samochodu, ale maile są takie same bez względu na to o co pytam.

Niestety sporo ludzi ulega takim oszustom: uwaga-oszusci-na-otomoto-vt12274.htm

Pozdrawiam i życzę kupna dobrego samochodu.
auto
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

23 Paź 2012, 19:41

Witam,
Pan, o którym piszecie działa teraz pod nazwiskiem Piotr Blaszke, jego ogłoszenie można znaleźć w serwisie OTOMOTO. Dziękuję wszystkim bardzo za to, że opisaliście swoje sytuacje na forum, dzięki temu nie utopiłem 25 tys. za pięknego Passata. Moja żona od razu była sceptycznie nastawiona do transakcji, ale pomysleliśmy, że być może facet naprawde jest bogaty, a samochód stanowi dla niego tylko problem i zaczęliśmy na dobre korespondować ze sprzedającym. Chciałbym przestrzeć innych zainteresowanych kupnem auta od oszusta! Zwracajcie uwagę na każde słowo, analizujcie każde zdanie. Zacząłem pisać z Panem Piotrem kilka dni temu, byłem zaskoczony, że opisał całą swoją historie, łącznie z informacją, że w Londynie pracuje jako lekarz i zarabia więcej niż w Polsce (raczej nikt nie chwali się zarobkami ). Nie odpisał na żadne nasze pytanie. Naszą uwagę zwróciła także łamana polszczyzna, odpisywał lakonicznie i nie na temat, po dwa razy pisał jedną historie o Polaku, który rzekomo umówił się z nim w Londynie, pan Piotr musiał wziąć wolny dzień, a Polak się nie zjawił, nie odpisywał na maile i nie odbierał telefonu, jednym słowem "biedny Pan Piotr" został oszukany hehehe :)
Ja byłem w stanie zaryzykować, zacząłem nawet przeglądać jak działają firmy transportowe, ale moja żona nie mogła uwierzyć w sprzyjający los, zaczęła szukać kolesia na facebook i na naszej klasie. Niestety nie było na niego żadnych namiarów. Po głębszych poszukiwaniach, znalazła 2 fora internetowe, które otworzyły nam oczy. Dlatego uważam, że trzeba takie rzeczy nagłaśniać, ostrzegać innych i pisać, aby inni nie nabrali się na nieuczciwych ludzi!
Wszystkim, który uwierzyli naciągaczowi bardzo współczuję i życzę powodzenia przy wyjaśnianiu sprawy.

Poniżej załączam link, na którym wystawiony jest Passat:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Powodzenia!
Kijes
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Golf