Rejestracja samochodu sprowdzonego z Holandii

21 Lis 2009, 20:54

Kupiłem samochód sprowadzony z Holandii i posiadam następujące dokumenty:
1. BEDRIJFSVOORRAAD DEEL 1 B
2. OVERSCHRIJVINGSBEWIJS
3. KENTEKENBEWIJS DEEL I
4. UITVOERVERKLARING/UITVOERKENTEKENBEWIJS
5. UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY

Na umowie nie mam daty, miejsca, moich danych ani kwoty. Na reszcie dokumentów przy pieczątkach RDW UITVOER nie mam daty (podobno powinna być). Na BEDRIJFSVOORRAAD DEEL 1 B jest pieczątka jakiejś firmy w miejscu danych, a na umowie osobę prywatną. W tym samym dokumencie jest data w punkcie "door de RDW is teruggemeld": 27.08.09

moje pytania brzmią:
1. Czy to wszystkie potrzebne dokumenty?
2. Jak wpisać date na umowie i pieczątkach(na których dokumentach), żeby wszystko było ok?
3. Czy rozbieżność między danymi na umowie a BEDRIJFSVOORRAAD DEEL 1 B są dopuszczalne?
4. Ma ktoś WZORY dokumentów z pieczątkami i miejscem wpisania daty?
Hiram
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

23 Lis 2009, 17:03

Na umowie musi być:
1. data,
2. miejsce - od tego zależy czy płacisz dodatkowo podatek PCC-3 jak kupisz w Polsce
3. Twoje dane - bo bez nich nie wiadomo kto kupił ten pojazd więc dlaczego właśnie Ty chciałbyś go na siebie zarejestrować?

Nie spotkałem się z brakiem daty na pieczątce RDW, na pewno nie możesz jej dopisać ręcznie bo jest pieczątka, którą przybija urząd.

Rozbieżność między danymi na umowie (sprzedawca) a wpisany w dowodzie rejestracyjnym ostatni właściciel są dopuszczalne i urząd komunikacji nie będzie tego sprawdzał.
Problem może być z tym 4. UITVOERVERKLARING/UITVOERKENTEKENBEWIJS bo tu też są wpisane dane osoby, która wywozi pojazd za granicę i to ma znaczenie kim ona jest - jeśli to Polak to powinieneś od niego kupić pojazd lub mieć jakąś dodatkową umowę.

tu możesz zobaczyć kilka wzorów dowodów rejestracyjnych
[link wygasł]


Jeżeli przywiozłeś pojazd z zagranicy to pamiętaj, że masz 14 dni od daty jego wjechania do kraju by zgłosić to do urzędu celnego - deklaracja AKC-U, potem urząd skarbowy, tłumaczenia, badanie techniczne, zapłata akcyzy, recykling i dopiero rejestracja pojazdu

tu możesz wydrukować niezbędne dokumenty i wyliczyć akcyzę
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

28 Lis 2009, 12:10

Posiadam tylko umowę pomiędzy osobą wpisaną na UITVOERVERKLARING/UITVOERKENTEKENBEWIJS (obcokrajowiec) i mną o ile wpisze tam swoje dane, bo tak jest sporządzona. Martwi mnie tylko brak daty na pieczątce RDW. Człowiek, który sprowadził go do Polski twierdzi, że mogę ją wpisać sam tak samo jak dane do umowy. Tym samym nie muszę się spieszyć z rejestracją...

Wszystkie papiery wydają się autentyczne i wierzę, że takie są.

A te 14 dni liczy się od daty na umowie, daty wyrejestrowania czy od jakiejś innej, umownej, liczby dni od zakupu(przejazd)? Ja słyszałem o 5 dniach i że najpierw trzeba zrobić tłumaczenia.

Z góry dzięki za pomoc.
Hiram
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

29 Lis 2009, 18:22

14 dni liczy się od daty przekroczenia przez pojazd granicy RP. O dacie tej informujesz Urząd Celny na deklaracji AKC-U poprzez jej wpisanie.

5 dni było wcześniej od marca jest 14. Tłumaczenia zawsze możesz donieść. Większość UC nie wymaga tłumaczeń, na pewno będą potrzebne w US i WK.

Data na RDW nie wiem do czego komuś będzie potrzebna, zasadniczo nie ma ona żadnego znaczenia w Polsce.

Natomiast data na umowie powinna być bo dzięki temu wiadomo od kiedy jesteś właścicielem pojazdu.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

05 Gru 2009, 16:02

Na UITVOERVERKLARING/UITVOERKENTEKENBEWIJS czyli RDW jest rubryka gdzie wpisuje sie date i miejscowosc wymeldowania i ty na umowie k-s musisz wpisac wlasnie tą date albo dzien wczesniej.Nie wszystkie pieczatki wywozowe maja date i nie musi jej nawet byc w ogole.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

15 Cze 2010, 09:36

Czy moge prosić o kontakt z Panem DariuszemSawickim. Podaje nr tel. 883 381 123 bądź mail: [email widoczny po zalogowaniu] Dziękuje i pozdrawiam.
601s
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Elbląg

26 Kwi 2011, 21:43

Witam!
Temat trochę stary ale może ktoś tu jeszcze zajrzy.
Więc tak mój znajomy Rosjanin posiada auto na Holenderskich blachach które z powodu uszkodzenia zawieszenia podczas jednej z wycieczek Rosja-Holandia w wyniku czego auto zostało "porzucone" u mnie na podwórku gdzie stoi już około roku gdyż nikt nie ma chęci zaciągnąć go do warsztatu. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość sprzedaży (oczywiście legalnej) tego auta w Polsce bez jakichś zbędnych kursów do Holandii? bo nie jestem pewien czy zostało stamtąd wyrejestrowane , wydaje mi się że zostało uszkodzone podczas próby importu go do Rosji. Czy ten rok leżakowania (nie chodzi o stan techniczny) nie będzie przeszkodą w jego rejestracji w Polsce?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, Pozdrawiam.
samzr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

26 Kwi 2011, 22:30

samzr napisał(a): Moje pytanie brzmi czy jest możliwość sprzedaży (oczywiście legalnej) tego auta w Polsce bez jakichś zbędnych kursów do Holandii?

A dokumenty tego samochodu posiadasz... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

27 Kwi 2011, 08:00

Migi60 napisał(a): A dokumenty tego samochodu posiadasz... :?: :?:


Tak został w nim komplet dokumentów, jeśli chodzi o umowę kupna/sprzedaży to nie będzie żadnego problemu z jej sporządzeniem. kwestia tego czy wystarczy tylko opłacić standardowe opłaty po sprowadzeniu samochodu, cła etc. i można go rejestrować w polsce bez żadnego kłopotu, czy to że wygasło wszelkie ubezpieczenie i przegląd jest już nie aktualny będzie stanowiło jakiś problem? czy wystarczy zrobić przegląd w Polsce?
samzr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

27 Kwi 2011, 22:02

samzr napisał(a): czy wystarczy zrobić przegląd w Polsce?

Jezeli masz wszystkie dokumenty z tego pojazdu niezbędne do jego rejestracji to w czym problem... :?: :?: Oczywiście ze musisz pojechac przed rejestracja na SKP i zrobić przegląd tech.tego pojazdu...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Kwi 2011, 14:42

Ostatnie nurtujące mnie pytanie, czy muszę go jakoś wyrejestrowywać z Holandii? bo coś takiego mi się o oczy obiło, samochód stoi na normalnych, nie żadnych tymczasowych blachach holenderskich, przegląd ma ważny do lipca 2011 roku.
Dziękuję za odpowiedzi i wytrwałość.
Pozdrawiam.
samzr
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

28 Kwi 2011, 22:43

samzr napisał(a):czy muszę go jakoś wyrejestrowywać z Holandii?

Mozesz ale nie jest to warunek konieczny.Przeciez my są w jednej EUROPIE... :grin: W tym przypadku musisz zdać koniecznie orginalne TR i niech tym tematem zajmie się juz WK...co nie zwalnia Ciebie od wykonania tel.do WK i porozmawiac mozna w celu uzyskania stanowiska WK w takiej sprawie...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

17 Sie 2011, 16:53

Czy na umowie K-S musi być data co na RDW?
Szymix
Nowicjusz
 
Posty: 1
Auto: Honda CRX

17 Sie 2011, 22:19

Szymix napisał(a):Czy na umowie K-S musi być data co na RDW?

Taka sama lub pozniejsza...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014