Czy warto zmienić auto?

09 Maj 2024, 21:09

Witam,

Dojeżdżam codziennie do pracy 70km audi a4 b6 2004. 1.9TDI 116KM. Średnio za jakieś 100zł objadę 3 dni (paliwo jakieś 6.78/l). Zastanawiam się czy bardziej opłacalna byłaby wymiana auta na coś w gazie i jakie to mniej więcej byłyby oszczędności. Jaki samochód polecacie kupić żeby miał dobry silnik do gazu i był tani w utrzymaniu. Budżet do 40tys. (myślę nad leonem 3)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
dzolero666
Nowicjusz
 
Posty: 4

09 Maj 2024, 22:05

Jeżeli nic się nie psuje i notorycznie nie dokładasz do auta to nic nie zmieniaj
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Maj 2024, 22:08

A mógłbym prosić o jakieś rozwinięcie? :D
dzolero666
Nowicjusz
 
Posty: 4

09 Maj 2024, 22:11

Rozwinięcie jest takie że o ile się nie psuje twój diesel to tabiej się już nie da
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Maj 2024, 22:14

Przez jakiś czas jeździłem pożyczonym scenikiem w gazie i za jakieś 90zł robiłem 300km więc wydaję mi się, że spora różnica
dzolero666
Nowicjusz
 
Posty: 4

10 Maj 2024, 07:39

Jeżeli pod uwagę bierzesz tylko spalanie to taniej się da ale w całości już nie, bo w benzyniaku musisz spalac też benzynę na rozruch, wymieniać świece robić serwis gazu badanie techniczne jest droższe itd
Średnie spalanie auta z gazem to 10l, ty w swoim trochę zawyżyłeś bo nie wierze ze pali 7l, chyba że w ekstremalnych warunkach albo masz usterkę.
Te silniki palą średnio 5.5-6l.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Maj 2024, 07:43

Nic nie zawyżyłem, równo co 3 dni tankuje za 100zł :D silnik bierze 0.5l/1000km oleju, praktycznie całą drogę jade +/- 2tys obrotów
dzolero666
Nowicjusz
 
Posty: 4

10 Maj 2024, 08:01

Kao napisał(a):Jeżeli pod uwagę bierzesz tylko spalanie to taniej się da ale w całości już nie, bo w benzyniaku musisz spalac też benzynę na rozruch, wymieniać świece robić serwis gazu badanie techniczne jest droższe itd
Średnie spalanie auta z gazem to 10l,

Tak trochę opowiadasz jak dwóch Panów przy piwie jeden mówi że ma nogę złamaną drugi wspiera go opowieścią o złamanym paznokciu :D :D

Prawda jest taka że jak masz auto lubiące gaz to nie ma nic tańszego na rynku w użytkowaniu codziennym. Żaden diesel w żadnych warunkach do tego się nie zbliży. Oczywiście są wyjątki i po stronie pb i on ale to jak zawsze.


Zrobiłem na LPG pewnie około 1mln.km.do tego w firmie nie mamy żadnego diesla i nie wyobrażam sobie jazdy dieslem i oszczędzania kasy.

U mnie jedynym wyjątkiem jest 3,0 JTD gdzie będą wożone ciężary a nie ma odpowiednika na pb.

Może kiedyś to się zmieni chociaż jak patrzę na to co dzieje się na rynku to różnie może być.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Maj 2024, 08:52

Chyba miałeś palę z matematyki :ok:
Nie patrz swoim wzrokiem bo Ty robisz sporo km to się to inaczej przekłada ale szary Kowalski który robi 50-100 km dziennie, samo założenie gazu jak długo się zwraca do tego doliczysz pierdoly w postaci serwisu, przeglądu bla bla bla.... to gdzie te oszczędności? Kiedy się zaczął robić?
Oczywiście nie rozmawiamy o awariach bo zaraz zaczniesz tereotyzowac i pompować historie okiem mechanika. :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Maj 2024, 10:07

dzolero666 napisał(a):Zastanawiam się czy bardziej opłacalna byłaby wymiana auta na coś w gazie i jakie to mniej więcej byłyby oszczędności. Jaki samochód polecacie kupić żeby miał dobry silnik do gazu i był tani w utrzymaniu. Budżet do 40tys. (myślę nad leonem 3)

Leon 3 nie ma silnika zbytnio do gazu, więc pozostaje Ci lektura które jednostki są do gazu, ile kosztuje dobra instalacja i do tego pomyśl że kupujesz inne auto też używane, które może się sypać, wymagać serwisów itd. (pomijając zasięg na lpg dużo mniejszy niż na ON)

Ogólnie nie wiadomo po co chcesz to auto zmienić? jak na coś nowszego to żebyś miał to samo to by musiał być też diesel, biorąc od uwagę spalanie, dynamikę itd.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

10 Maj 2024, 11:48

Diesla może i tak ale napewno nic z niemieckiej ani francuskiej grupy bo uzyty postep technologii dla ekologii jest bardzo duży i niestety przekłada się to na częste awarie pierdół. Chcieć jeszcze iść w diesla to trzeba by kupić coś koreańskiego tam jeszcze takiej technologii nie stosują ale za to stosują paliwożerne silniki co też nie jest za ciekawym rozwiazaniem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Maj 2024, 17:05

dzolero666 napisał(a):silnik bierze 0.5l/1000km oleju,
No to poprostu już śmieć nie silnik :ok: teraz rozumiemy zmiany, w tym wypadku tak warto pomyśleć o benzynie z gazem.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16207
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4