Samochód do 16 tyś złotych.

16 Gru 2014, 22:56

Witam! Poszukuję auta do 16 tysięcy złotych, chciałbym żeby była to kwota łącznie z wszelkimi opłatami, a więc samo autko pewnie ok 13-14 tysięcy. Do tej pory jeździłem Corsą B, obecnie już zezłomowaną. Poszukując oszczędności zastanawiam się nad autem benzynowym z zamontowanym już lpg lub dieslem. Trasy, które przejeżdżam są bardzo różne ponieważ poruszam się z obrzeży do centrum miasta i po mieście (ok. 5-20km). Rzadziej jakieś dłuższe trasy ponad 25km czy wyjazdy nad morze w wakacje 100-120km. W ostatnim czasie średnio w tygodniu pokonuję 240-260km. Moją uwagę skupiam głównie na hatchbackach i sedanach. Co do wyposażenia to z pewnością standardowo przydałaby się klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, radio CD, wspomaganie. Rodzaj skrzyni biegów nie ma dla mnie znaczenia. Mieszkam w woj Zachodniopomorskim, a dokładniej w Szczecinie i nie ukrywając nie chciałbym zbyt daleko szukać nowego auta. Proszę o podpowiedź jaki rodzaj paliwa lepiej nadaje się do tego typu jazdy i oczywiście mile widziane konkretne modele. Sam zastanawiam się nad np. BMW E46, Mercedes C-klasa.
bosmann01
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Corsa B

18 Gru 2014, 13:58

BMW E46 całkiem dobry wybór w tym budżecie. Przy twoich przebiegach bardziej będzie opłacało ci się LPG lub czysta benzyna bo diesel na krótkich odcinkach będzie dużo palił.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Gru 2014, 14:05

Podane przez ciebie modele wskazują jednoznacznie ,że nie interesują cię auta rocznikowo jak najmłodsze typu Grande Punto.
W takim razie za wskazaną przez ciebie kwotę pieniążków,proponuję Hondę Accord po 2002. Bardzo solidny wozik i nie ustępuje E46 pod kątem mechanicznym. Trzeba tylko cierpliwie poszukać!
Jako alternatywę,potraktowałbym tzw. bezpieczny wybór i szukał Astry H (III)
link przykładowy
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2014, 18:20

artur73 napisał(a):Hondę Accord po 2002.

mam nadzieje, że miałeś na myśli VI, bo na VII zdecydowanie za mały budżet
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Gru 2014, 21:08

Szczerze mówiąc interesują mnie auta, które są niedaleko mojego miejsca zamieszkania ponieważ mogę je sprawdzić u znajomego mechanika. A przykłady podałem takie bo akurat te modele wpadły mi w oko. Dziś oglądałem też Honde Civic VII Coupe 1.7 125KM automat. Auto w dobrym stanie wewnątrz jak i na zewnątrz, serwisowane na bieżąco, silnik i skrzynia pracują bez zarzutów. W poniedziałek będę go sprawdzał dokładnie u mechanika. Na tą chwilę wiem, że do wymiany szykował by się pasek rozrządu i sonda lambda. Może ktoś podpowiedzieć jaki jest koszt wymiany tej sondy. I jakie są wasze opinie o tym aucie?
bosmann01
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Corsa B

21 Gru 2014, 11:10

[link do oferty na Allegro wygasł]
wymienić można samemu spokojnie :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010