Seat Ibiza 6J 1.2 12V LPG Błąd P0116 Czujnik temperatury

03 Sie 2016, 10:23

Witam,

Od tygodnia pojawia mi się taki problem, że po całej nocy kiedy próbuje odpalić samochód oboty strasznie faluja samochód gaśnie i dopiero zwykle za trzecim razem odpala się normalnie do tego wyskakuje błąd P0116 Czujnik temperatury czynnika chłodzącego silnik - praca poza zakresem/wydajność. Myślałem, że padł czujnik temperatury wiec kupiłem firmy Febi na 2 pin wymieniłem wodę oraz czujnik ale nic się nie zmieniło. Co może być problemem? Możliwe ze po paru godzinach padł ten nowy czujnik czy są jeszcze gdzieś? Wentylator normalnie pracuje na dwóch zakresach termostat puszcza wodę.

Proszę o pomoc.
pawel2016
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 05 2011
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Seat Ibiza 6J
Silnik: 1.2 12V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

03 Sie 2016, 12:55

Odczytaj programem diagnostycznym jaką temperaturę widzi sterownik silnika . Najlepiej w całym zakresie . Jeśli zobaczysz odchyłkę od spodziewanej szukaj w czujniku , wiązce przewodów, kostkach ( słaby styk ) w ostateczności może być uszkodzone wejście w ECU
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4723
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...