Xenony Bosch HID - oszustwo

14 Sty 2008, 17:48

Witam.Firma Bosch podaje do wiadomości potencjalnych nabywców zestawów ksenonowych o nazwie Bosch H.I.D. Conversion Kit,że nie jest to produkt firmy Bosch.Zestawy te pojawiły się na aukcjach internetowych np. Allegro
Pomimo,że sprzedający opisuje ww produkt jako produkt oryginalny firmy Bosch,jest to oszustwem.Firma Bosch podjęłą już prawne środki w związku z naruszeniem znaku towarowego Bosch.Firma wszczęła też działania w prokuraturze przeciwko osobom,które produkują,importują,eksportują i zajmują się dystrybucją ww przedmiotu.
Okazuje się tez,że zestaw ten absolutnie nie ma prawa być zamontowany w samochodach - nie ma certyfikatu,a tym samym homologacji europejskiej.Poprostu osoby sprzedające ten produkt są oszustami.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 05 Paź 2009, 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Lip 2008, 14:17

dokładnie tak jak kolega wyżej napisał,nie dajcie się zwariować...
RAZEM DAMY RADE!!!
boss.007
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 44
Miejscowość: pomorskie

04 Sie 2008, 20:34

Co to znaczy "montować w samochodach"?
Jako części zamienne do reflektorów mających homologację jako xenony? Zgoda.
Tylko, że ludzie montują palniki xenonowe do reflektorów, w których wcześniej pracowały żarówki halogenowe. Posiadających znak homologacji "E"
Panowie, czy wiecie że to jest niedopuszczalne. Przy pierwszej kontroli powinniście stracić dowód rejestracyjny.
Co z tego, że sprzedawca takich zestawów twierdzi że mają wszelkie homologacje. Jeśli wsadzicie takie palniki do reflektorów ze znaczkiem "E" to popełniacie wykroczenie karane zabraniem dowodu rejestracyjnego.

pozdrawiam
Nigdy nie polemizuj z idiotą, sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
MCB
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Miejscowość: Pomorze

08 Lis 2008, 15:08

8) a ja sobie założyłem systemik z wella, i jestem zadowolony, przy kontorli drogowej policja mi dowodziku nie zabrała więc jak to niby jest ? zabronione nie zabronione ? bo to się zmienia co chwilę i trudno za tym nadążyć.
Mimo wszystko systemik mi działa, nic nie zakłóca, nawet sibi działa jak powinno, wygląd też niczego sobie, ładna niebieska poświata przy 6000k. Trochę kaski na to poszło ale nie żałuję. Także i wam polecam

pozdrawiam
bmw330i
Nowicjusz
 
Posty: 2

08 Lis 2008, 22:36

No to miałeś szczęście, że nie przyjrzeli się twoim reflektorom......
Sam kiedyś myślałem, żeby sobie założyć xennony, ale zrezygnowałem i nigdy tego nie zrobię.
Jedynie fabrycznie przystosowane do xennonów lampy nie oślepiają i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.
Dziś mijalem kilku takich, którym się wydaje że taka modyfikacja "made in garaż" poprawia bezpieczeństwo. Otóż nie panowie. Może oni widzą lepiej, ale wszyscy jadący z naprzeciwka są oślepiani :shock: :cry: :( . Mgła jeszcze pogłębia to zjawisko.
To tylko kwestia czasu kiedy policja zacznie takim "racjonalizatorom" odbierać dowody rejestracyjne.
Nigdy nie polemizuj z idiotą, sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
MCB
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Miejscowość: Pomorze

07 Lut 2009, 20:12

MCB napisał(a):No to miałeś szczęście, że nie przyjrzeli się twoim reflektorom......
Sam kiedyś myślałem, żeby sobie założyć xennony, ale zrezygnowałem i nigdy tego nie zrobię.
Jedynie fabrycznie przystosowane do xennonów lampy nie oślepiają i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej.
Dziś mijalem kilku takich, którym się wydaje że taka modyfikacja "made in garaż" poprawia bezpieczeństwo. Otóż nie panowie. Może oni widzą lepiej, ale wszyscy jadący z naprzeciwka są oślepiani :shock: :cry: :( . Mgła jeszcze pogłębia to zjawisko.
To tylko kwestia czasu kiedy policja zacznie takim "racjonalizatorom" odbierać dowody rejestracyjne.


W pełni się zgadzam. Sam często jeżdżę wieczorem i nieraz nic nie widzę jak mijam kogoś kto ma zamontowane ksenony. Co do mgły to nie wiem ale nosząc okulary nieraz muszę nieźle wytężać wzrok żeby wogóle coś widzieć. Osobom mającym takie własnoręcznie zamontowane ksenony powinno się nie tylko odbierać dowody rejestracyjne ale i dawać kary za powodowanie zagrożenia na drodze.
przemek20
Nowicjusz
 
Posty: 4

13 Mar 2009, 09:39

Po co kupować ksenony? :-/
Żeby poprawić jakość oświetlenia wystarczy umyć reflektory...
fokmenboss
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Raczki