1sze auto

05 Lip 2018, 18:14

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem pierwszego samochodu. Myślę o kilku typach - Daewoo Lanos, Saab 900 i, Fiat Barchetta, Suzuki Jimny, Alfa Romeo 147. Co prawda chciałbym kupić benzyniaka i założyć później LPG.

Za Lanosem przemawia cena i podobno tanie części i mała awaryjność

Za Saabem - krokodylem również przemawia wytrzymałość (choć z tym już teraz poodbno różnie bywa) i ciekawy awangardowy wygląd

Za Fiatem Barchettą przemawia Cabrio, wiatr we włosach i te sprawy. Mam 26 lat, nie mam dzieci, więc może to odpowiedni moment na takie szaleństwo?

Za Suzukim - mini jeepem - fajny towarzysz na różne trasy

A za Alfą? Cóż wygląd - jest bardzo stylowa, choć podobno silniki benzynowe sparki bywają awaryjne, skądś ten zły przesąd na ich temat musiał powstać.



Co polecacie zatem? Czy dobry byłby lanos, brzydki, ale oszczędny, a może oryginalny Saab, czy też szalona Barchetta, Suzuki dobry do jazdy w trudnych terenach lub piękna Alfa? Może ktoś z Was ma któryś z wymienionych modeli i chciałby się podzielić frajdą z użytkowania?

Dodam jeszcze, że chciałbym nie ograniczać się do jazdy po Polsce i z domu do pracy i odwrotnie ponieważ lubię podróżować i chciałbym autem przejechać trochę świata

Budżet 10 tysi.

Pozdrawiam
Hanysz
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Lip 2018, 18:26

Najpierw musisz sam usiąść i pomyśleć, bo mając 10k i mysleć o Lanosie, potem Alfie, a na końcu o Jimny... No generalnie brak mi słów :)

Zdecyduj się czego chcesz, jak tym będziesz jeździł, co ma oferować auto. Bo wrzucasz gruzika za 2-3k, potem włoszkę która jest kapryśna a na końcu auto w teren.

Tylko nie pisz, że to obojętne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Lip 2018, 19:09

Jak chcesz podróżować zagranicę to minimum wygody zaoferuje segment C, plus jakiś silnik, który da sobie na autostradzie (powiedzmy, że te 110KM wystarczy). Za te pieniądze warto rozważyć: Audi A3 8L, Citroen Xsara, Chevrolet Nubira, Ford Focus Mk1, Opel Astra G, Honda Civic VII, Mazda 323F, Peugeot 307, Seat Leon/Toledo, Skoda Octavia, Toyota Corolla E10/E11, VW Golf IV/Bora... Co Ci wpadło w oko z powyższych?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

05 Lip 2018, 20:08

Z tych aut jedynie przemawia do mnie Audi A3 8L, ale... Te wszystko współczesne auta są takie bez kunsztu, na jedno kopyto choć na pewno są to rozważne propozycje, ja poszukuję auta z pazurem, charakterem. Nie chcę aby to był model, który ma być tylko ekonomiczny, ale chcę się cieszyć wsiadając do tego pojazdu. Nie stać mnie na Forda Mustanga, lub Alfe Romeo Spidera, ale czy kojarzy ktoś z Was jakieś w miarę współczesne auta, które choć po trochu przypominają te klasyki z tamtych lat i mieszczą się w tych segmentach cenowych?
Hanysz
Nowicjusz
 
Posty: 3

05 Lip 2018, 20:12

W takim budżecie ciężko wybrzydzać, niestety.

Pierwsze auto jakie mi wpadło na myśl to Fiat Coupe.

Trochę dziwnie piszesz. Mówisz że tym autom brakuje kunsztu, a potem że A3 Ci się podoba. Przecież to nudne auto, widywane codziennie na ulicach. ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

05 Lip 2018, 20:15

Wybrałem najlepsze z przedstawionych przez kolegę, tyle. Cóż - abym mógł przebierać w ofertach będę musiał widocznie jeszcze trochę dozbierać :)
Hanysz
Nowicjusz
 
Posty: 3
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Volkswagen i Porsche łączą siły
    Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 - Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe ...

05 Lip 2018, 23:13

Może Honda Civic VI coupe,Opel Astra II Bertone,Opel Calibra,Seat Cordoba Coupe,Toyota Celica V/VI to tak na szybko z rzadko spotykanych modeli które przychodzą mi na myśl.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Lip 2018, 06:25

406 coupe benzyniaki nadają się pod gaz. Za 10k szukałbym raczej wersji 2.0. O ile z dostępem do mechaniką nie ma problemu i nie jest drogo, to części karoserii mogą już być droższe.
tomsal
Nowicjusz
 
Posty: 45
Miejscowość: BTW