30K rodzinne kombi LPG

25 Wrz 2016, 15:27

Yankee - może być też tak, że dla Ciebie coś nie jedzie, a dla kogoś jedzie ;) - to trzeba chyba samemu sprawdzić.
A właśnie, 2 dni temu jechałem ze znajomym C5-tką rocznik 2008 i byłem trochę rozczarowany jakością wnętrza.
tomekdk
 

25 Wrz 2016, 18:06

Tomek, pewnie masz rację :)
Ale porównując 2.0 w C5 i Mondeo ten drugi wydaje się zdecydowanie dynamiczniejszy mimo podobnej mocy. Niestety tu i tu brakuje 6. biegu.
Materiały w C5 wyglądają super. ale jak się ich dotknie i posłucha to jest już dużo gorzej. W Mondeo szału nie ma, ale wszystko wydaje się być porządnie spasowane, dużo lepiej niż w C5 (przy czym w mondeo oglądałem raczej wyższe wersje titanum z alcantarą itp., w bazowych może to gorzej wyglądać).
Ciszą przy prędkościach autostradowych prowadzi C5 (ale rozpedzałem się na autostradzie tylko dieslem w exclusive, więc benzynka może być dużo głośniejsza).
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

26 Wrz 2016, 22:56

Oglądałem dzisiaj meganke siostry ( kombi 1.5diesel 2010 ? ) i mówię : nie, chyba jednak laguna ( w sumie jeszcze nią nie jeździłem) - większy bagażnik a ten to wygląda na mały. Dzwonię więc do poleconego mechanika renault który coś tam sprowadza i mi mówi że na papierze meganka ma większy bagażnik od laguny... sprawdzam i rzeczywiscie - różnica ok. 20l ? Trochę mnie to zdziwiło i sprawiło, że faworytem laguna przestała być -_-.

co powiecie o S-max ?
prydlich
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

27 Wrz 2016, 12:38

Nie wiem czego oczekujesz, ale dla mnie Laguna ma spory bagażnik >500 l...

S-max to już inny segment, auto rodzinne, ale ma chyba 7 miejsc, więc z dodatkowym rządem siedzeń bagażnik na pewno będzie mniejszy.
Poza tym auto wygląda jak wygląda oc przłoży się na gorsze osiągi i większe spalanie, a przy prędkościach autostradowych dużo dużo większe spalanie
Yankee
Aktywny
 
Posty: 402
Prawo jazdy: 01 12 2005
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.8 TSI 180KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

28 Wrz 2016, 19:54

Czy do Alfy 159 można wsadzić dobrą instalację lpg? pytając czy można chodzi mi o to czy warto i czy nie robi ona problemów.

chodzi o silnik 1750 200km

np:
[link do oferty na Allegro wygasł]
prydlich
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

28 Wrz 2016, 22:08

Ciężko, bo jest FSI
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    5 zasad bezpiecznego wyprzedzania
    Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi wyjazdy w dłuższe trasy. Szczególnie w takich warunkach kierowcom przydaje się umiejętność prawidłowego wyprzedzania. O czym należy pamiętać? Wyprzedzanie to manewr, który ...

28 Wrz 2016, 22:21

Dodatkowo nie ma sensu podchodzić do AR z tym silnikiem bez 45k PLN w kieszeni
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Paź 2016, 23:31

hey, co sądzicie o ogłoszeniu :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

podany nr VIN :vf1ktbg0639813975 ciekawe czy składany z kilku czy z jakąś ciekawą historią. Zadzwonię jutro i się przekonam
prydlich
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

26 Paź 2016, 20:45

hey, postanowiłem odświeżyć trochę temat.

Nadal poszukuję samochodu do 30k +-2k. Fajnie by było gdyby w tej kwocie zmieścił się pakiet zimowy.

W zasadzie ograniczyłem swój wybór do

1) laguny III 2.0T
2) audi a6 c5 2.4
3)citroen c5 3.0 v6.

do wszystkich LPG

takie krótkie wtrącenie.
Wiem, że część samochodów jest sprowadzanych i nie wiadomo co się z nimi działo, ale ... próbując znaleźć samochód z Polski/pierwszy właściciel to zostaną jakieś 2 modele :) dodatkowo, znajomi mają samochody z niemiec/szwajcarii i od 2lat nie narzekają. dlatego nic nie skreslam

zacznę od końca :

3) c5 3.0 v6 w zasadzie poza budżetem ale ...
[link do oferty na Allegro wygasł]

2) duży plus na cenę - za 20k można dostać bez problemu np:
[link do oferty na Allegro wygasł]

1) plus na wygląd i silnik
[link do oferty na Allegro wygasł]

Nie miałem okazji jeździć jeszcze c5 i laguną.
Chciałbym się dowiedzieć czy warto dorzucić 10k do laguny/c5 względem a6.
Dodam, że używam teraz focusa mk1/corsa z 2012 roku więc pewnie skok i tak będzie.
najbardziej zależy mi na: komforcie, spalaniu, kosztach utrzymania.

ps. jest jakaś opcja by sprawdzić nr vin dostarczony od sprzedawcy ? w internecie pełno płatnych dekoderów ale coś im nie ufam ...

pozdrawiam !
prydlich
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam

26 Paź 2016, 20:55

Trudno o dobre c5 z dieslem czy podstawowymi benzyniakami, a tutaj v6 z wypasem.

Serio a6 c5? Myślałem, że walnąłeś czeski błąd, a Ty tak na serio. Jak dla mnie nie warto w tym budżecie, no chyba że s/rs4 ew... Allroad.

Laguna ok, ale znów z Radomia, zresztą Audi podobnie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Paź 2016, 21:30

Tutaj masz auta ze Szwajcarii:
http://www.samochodyzeszwajcarii.pl
http://www.autazeszwajcarii.pl/auctions
Do Szwajcarów dochodzi cło i VAT, bo nie jest to państwo UE, także ten kraj radziłbym Tobie zdecydowanie odpuścić (jak z USA).

Poza tym zależy kto co lubi, znajomi pewności nie mają, że w środku siedzą poduszki powietrzne.

A spróbuj sobie poanalizować ile wyniesie sprowadzenie C5 z 2010 z silnikiem 3.0 ... no to jak to? - handlarz to altruista, może czarodziej?

Także ja bym polecał trochę bardziej ostrożne podejście. A wczoraj komuś analizowałem jakieś auto z Danii ... "pierwszy właściciel" ... okazało się, że właścicieli było 4 :D
tomekdk
 

18 Lis 2016, 23:05

Hey, postanowiłem nie zakładać nowego tematu ponieważ założenia w zasadzie mam te same a jedynie$$$ mogą się zwiększyć ( mogą co nie znaczy muszą :) )

*gdzie? głownie miasto ale przeważnie w godzinach poza-szczytowych.
*po co ? pojazd na codzienne dojazdy do pracy głownie w okresie zimowym ( lato rower <3 bo do pracy 10km ). 2 razy w roku wyjazd nad Bałtyk ( z Warszawy ) + 1 w roku w zimę na nartki ( gdzieś daleko na zachód ).
*kto? głównie sam do pracy a czasem z rodziną 2+1+mały pies ;)
*ile? 10-15tkm rocznie
*na ile ? chciałbym autkiem pojeździć tak z 5 lat minimum bez jakiś większych niespodzianek. generalnie nie lubię zmieniać aut jak rękawiczek ideałem było by min 8 lat
*manual / miło by było lpg
*2 strefowa klima
Szukam samochodu głównie bezawaryjnego, potem spalanie , a na koniec ceny części.

skłaniałem się do laguny ale szukam w miarę sensownego modelu od jakiegoś czasu i brak ;) dodatkowo przyjrzałem się i ten bagażnik nie jest do końca taki duży - wydaje mi się że porównywalny ze starym samochodem focusem mk1 w kombi.
C5 w zasadzie wszysto sprowadzane i cięzko dorwać silnik 1.8 / 2.0 a jak już są to w jakiejś bidnej wersji.
Mazda 6 2.0/2.5 pojawiła mi się przez moment i nawet już ta rdza tak mi nie straszna jak to, że w moim miasteczku to ulubiony samochód który lubi w nocy znikać. brr !
Ostatnio pojawiła się opcja by budżet zwiększyć i szukałem innych modeli np:
opla insignie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
wygląda fajnie ale jak mówia turbo żyje, turbo pije a że bezpośredni wtrysk to instalacja przy moich przebiegach będzie zwracać się latami :)

Dowiedziałem się w trakcie długich poszukiwań ( nie wiem czy mit czy nie ) że 1.8 tsi po 2012 z vaga nie bierze oleju i coś z tym rozrządem zrobili dlatego ... Skoda Superb. Niestety też bez lpg. czy jest wogóle sens szukać kombiaka ew. liftback'a po 2012r z takim budżetem ?

Podoba mi się peugeot 508 ale benzyna tez jedna i chyba pomyłka

Ostatnio nawet byłem skłonny kupić wypasioną astrę j z 2011 roku z pewnych rąk ale zostałem uprzedzony :)

Czy znajdzie się jakaś dobra dusza co nakieruje i rozwieje wątpliwości :<?
pozdrawiam !
prydlich
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1980
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: nie mam