4WD low - nie mogę uruchomić - Jeep Grand Cherokee WK2 2016

14 Gru 2023, 09:46

Witam, mam problem z 4wd low. Na panelu nie świeci się żadna kontrolka , nawet auto. Nie mogę uruchomić przyciskiem 4wd low. Znam procedurę z neutralem. Nie wywala żadnych błędów. Bezpieczniki sprawdzone, moduł pod siedzeniem kierowcy też ok. Co jeszcze może być przyczyną
Jackopolacko
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 14 Gru 2023, 10:14

    A co mowi komputer?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16194
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    14 Gru 2023, 13:13

    Może przycisk padł od napędu? Bo w sumie nie ma żadnej reakcji na naciśnięcie go z tego co piszesz. Pozostałe przyciski na tym przełączniku działają?

    Procedura zmiany trybów pracy (w ramach przypomnienia może komuś się przydać choć mając takie auto powinno się ją znać na pamięć)

    Przełączanie w tryb 4x4 LOW (niskiego zakresu napędu na 4 koła) Przy prędkości pojazdu w zakresie od 0 do 3 mph (od0 do 5 km/h), wyłączniku zapłonu w położeniu ON (Włączony) lub przy pracującym silniku, przestawić dźwignię zmiany biegów do położenia N (neutralnego) i nacisnąć jednokrotnie przycisk „4WD LOW” (Niski zakres napędu na 4 koła). Zacznie migać umieszczona w zestawie wskaźników lampka kontrolna „4WD LOW”. Po zakończeniu przełączania lampka kontrolna będzie świecić światłem stałym.

    Zmiana z trybu 4X4 LOW na inny. Przy prędkości pojazdu w zakresie od 0 do 5 km/h(od 0 do 3 mph), wyłączniku zapłonu w położeniu ON (Włączony) i przy pracującym silniku, przestawić dźwignię zmiany biegów do położenia N i nacisnąć jednokrotnie przycisk „4WD LOW”. Będzie migać umieszczona w zestawie wskaźników lampka kontrolna „4WD LOW”. Po zakończeniu przełączania lampka kontrolna zgaśnie.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34

    15 Gru 2023, 21:44

    Sprawa wyjaśniona. Ustawiłem w jscan menu srt i niestety to narobiło problemu. W życiu bym się nie spodziewał. Przywrócenie ustawień pomogło
    Jackopolacko
    Obserwowany
     
    Posty: 2

    15 Gru 2023, 23:10

    Jackopolacko napisał(a):Ustawiłem w jscan menu srt i niestety to narobiło problemu
    Czasem zabawy tak wychodzą że można sobie narobić problemów. A tak swoją drogą wersja SRT nie ma chyba przycisku 4WD low dlatego nic tu nie działało.

    Tu masz wyjaśnienie odnośnie modelu WK2 które może się przydać:

    U Ciebie jest system Quadra-Trac II może pracować w dwóch trybach: 4WD High, kiedy to moment obrotowy rozdzielany jest automatycznie na obie osie w proporcji zmiennej oraz 4WD Low (aktywowanym wyłącznikiem na konsoli centralnej), gdy moment obrotowy dzielony jest w równym stosunku 50/50 pomiędzy osią przednią i tylną. Działający w trybie 4WD Low reduktor terenowy o przełożeniu 2,72:1 pozwala uzyskać doskonałe własności trakcyjne, konieczne w ekstremalnych warunkach off-roadowych.

    Wyposażeniem seryjnym Grand Cherokee SRT jest aktywny system napędu 4x4 Quadra-Trac typu "on-demand" korzystający z różnego rodzaju czujników, aby możliwie niezwłocznie wykrywać i przeciwdziałać poślizgowi kół. Układ Throttle Anticipate pozwala rejestrować szybsze ruchy pedału przyspieszenia przy ruszaniu z miejsca pod kątem zwiększenia trakcji, zanim nastąpi utrata przyczepności. W momencie wykrycia poślizgu kół - nawet 100 procent dostępnego momentu obrotowego przekazywane jest na to koło osi tylnej, które wykazuje maksimum trakcji wobec podłoża. Skrzynka rozdzielcza systemu Quadra-Trac ma ponadto wpływ na charakterystykę jezdną poprzez odpowiedni rozdział momentu obrotowego na oś przednią i tylną - wspomagając w ten sposób utrzymanie zamierzonego przez kierowcę toru jazdy.
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9766
    Zdjęcia: 34