A3 8P problemy techniczne

18 Lis 2023, 18:42

Witajcie,
Chciałem się Was poradzić odnośnie kilku problemów technicznych trapiących moja A3 8P 1.6 MPI (102 KM). Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś podsunie mi jakieś rozwiązania tych problemów.
1. Wariująca szyba kierowcy - wygląda to tak : opuszczam i idzie w dół, zatrzymuje i chcę podnieść szybę, a ona dalej idzie w dół. Zatrzymuje, jeszcze raz w górę, a ona ciągle idzie w dół. Za trzecim razem zmienia kierunek i idzie w górę. Zmieniłem przełącznik służący do podnoszenia szyb, ale problem nie ustąpił. Co może powodować dziwne zachowanie szyby?
2. Czyszcząc alkoholem izopropylowym plastiki z boczka (ramki pod przycisk podnoszenia szyb i ustawienia lusterek) lakier który je pokrywał stał się klejący i matowy. Czy można to polakierować np. lakierem bezbarwnym?
3. Brak komunikatu na FIS-ie o otwartych drzwiach - podobno psują się czujniki umiejscowione w zamkach. Można je wymienić? Ma ktoś namiary na taki czujnik?
4. Czym może być plastikowa puszka umiejscowiona na samym dole za chłodnicą? Dochodzi do niej rura z powietrzem. Jakie ma za zadanie, jak to się nazywa i gdzie taką dostać? Jest tam jeszcze jakaś "kierownica powietrza". Zdemontowałem ją, bo była połamana. Nie wiem do czego służy i zgubiłem jej numery katalogowe. Może ktoś również ma na nią namiary.
5. Gdzie znaleźć kod/nazwę koloru tapicerki? Kolor to coś na pograniczu bordowego/wiśniowego. Rozpoznaje ktoś go? Nie mogę nigdzie znaleźć (nawet dekodując VIN) a chciałem pomalować drobne przetarcia.
U załączniku wstawiam zdjęcia.
Astec
Początkujący
 
Posty: 55
Prawo jazdy: 20 07 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Nie mam
  • 19 Lis 2023, 22:23

    Astec napisał(a):2. Czyszcząc alkoholem izopropylowym plastiki z boczka (ramki pod przycisk podnoszenia szyb i ustawienia lusterek) lakier który je pokrywał stał się klejący i matowy. Czy można to polakierować np. lakierem bezbarwnym?

    nie rozumiem dlaczego czyściłeś tapicerkę jakimś alkoholem, przecież jest mnóstwo środkówdo czyszczenia tapicerek, Cleanery, APC itp... pozatym jaki masz lakier na tapicerce ? tapicerka nie jest przecież lakierowana, teraz to możesz zastosować np. jakiś dressing do plastików.
    Astec napisał(a):5. Gdzie znaleźć kod/nazwę koloru tapicerki? Kolor to coś na pograniczu bordowego/wiśniowego. Rozpoznaje ktoś go? Nie mogę nigdzie znaleźć (nawet dekodując VIN) a chciałem pomalować drobne przetarcia.

    kod lakieru jest na wlepce w bagażniku albo na tabliczce znamionowej

    Astec napisał(a):1. Wariująca szyba kierowcy - wygląda to tak : opuszczam i idzie w dół, zatrzymuje i chcę podnieść szybę, a ona dalej idzie w dół. Zatrzymuje, jeszcze raz w górę, a ona ciągle idzie w dół. Za trzecim razem zmienia kierunek i idzie w górę. Zmieniłem przełącznik służący do podnoszenia szyb, ale problem nie ustąpił. Co może powodować dziwne zachowanie szyby?

    a nie ma czasami modułu ? albo jakieś zimne luty ...generalnie problem leży w elektronice...może silniczek ?
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    20 Lis 2023, 16:30

    1. Może być tak że szyba nie chodzi płynnie i się klinuje lub też sam mechanizm ma zardzewiałą/uszkodzoną linkę. Czy próbowałeś szybę "zaprogramować"
    2. Jeden z durniedszych pomysłów jakie słyszałem. To co popsułeś jest do wymiany, alko to zjadło i już nic temu nie pomoże.
    3. Żeby coś wymieniać trzeba najpierw to zweryfikować, oświetlenie wnętrza też się nie zapala? Zweryfikować możesz interfejsem bo wątpię żeby wszystkie czujniki padły.
    5. Wlepka w bagażniku koło koła zapasowego lub książka serwisowa.
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16188
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    21 Lis 2023, 21:10

    Czyszczone przeze mnie plastiki (rączka i ramka przełączników) były już wcześniej "klejące", a teraz tylko się pogorszyło. Polakierowałem je lakierem bezbarwnym i nawet nieźle to wyszło. Wreszcie są przyjemne w dotyku.
    Odnośnie szyby zamówiłem już silniczek, bo konsultacje z mechanikiem dały taką diagnozę.
    Prawe drzwi nie dają sygnału, że zostają otwarte. Światło zapala się, ale nie ma komunikatu na zegarach. W efekcie często po ich zamknięciu centralny zamyka wszystkie zamki (działa ochrona przed przypadkowym otwarciem samochodu, gdyż według komputera drzwi nie zostały otwarte). Trochę irytujące.
    A i kilkukrotnie rozkodowywałem VIN czy to przez allegro czy przy pomocy jakiś grupowiczów/forumowiczów i na prawdę nie ma tam żadnej wzmianki jaki jest kolor tapicerki. Nawet według jednego raportu tapicerka ma zupełnie inny kolor niż w rzeczywistości. Może ktoś z Was miał podobny problem?
    Astec
    Początkujący
     
    Posty: 55
    Prawo jazdy: 20 07 2010
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Nie mam

    21 Lis 2023, 21:30

    a wiadome czy ktoś przed tobą tapicerki nie wymieniał?
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    21 Lis 2023, 21:42

    Nie mam takiej wiedzy. Według VINu moja tapicerka to N1A, co oznacza tapicerka siedzeń w skórze. Cały problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnej wzmianki o tym jaki to jest kolor. Tylko z jednego źródła wyszło, że wnętrze to "LZ", po wygooglowaniu wychodzi czarne, ale jednoznacznie nigdzie nie było napisane.
    Astec
    Początkujący
     
    Posty: 55
    Prawo jazdy: 20 07 2010
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Nie mam

    22 Lis 2023, 16:30

    ale po co ci wiedzieć jaki jest kolor tapicerki ?
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    22 Lis 2023, 18:59

    Chcę dorobić lakier na zamalowanie drobnego przetarcia na boku fotela. Kupiłem jakiś podobny gotowy lakier, ale jest widoczna różnica.
    Astec
    Początkujący
     
    Posty: 55
    Prawo jazdy: 20 07 2010
    Przebieg/rok: 2tys. km
    Auto: Nie mam