Accord, Prelude, Vectra, Civic - auto do 9tyś.?

Które auto?

Honda Civic V Copue
4
44%
Honda Accord V
2
22%
Opel Vectra B
2
22%
Honda Prelude IV
1
11%
Razem głosów : 9

Accord, Prelude, Vectra, Civic - auto do 9tyś.?

19 Mar 2009, 17:15

Witam
Powoli przymierzam się do kupna pierwszego własnego autka. Na ten cel chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 9tyś.
Jaki powinien być samochód? Przedewszystkim ładny, niezawodny z wmiare dobrym przyspieszeniem a zarazem wmiare tani w utrzymaniu :)

Silnik myślę, że od 1.4 do 1.8, maksymalnie 2.0, ale to już miło widziany gaz :) Jak już wcześniej wspomniałem będzie to pierwsze własne autko więc i opłaty będą dosyć spore.

Na oku mam kilka modeli i prosiłbym o opinie i wady tych autek. Ewentualnie co innego powinienem wziąść pod uwagę?

:arrow: Honda Civic V Coupe - silniczek 1.5 101KM - najczęściej spotykany. 1.6 raczej nie wchodzi w gre, ponieważ te jednostki są dosyć drogie i przedewszystkim rzadko spotykane. Co do wad to słyszałem o gnijących nadkolach. W środku trochę ubogi, ale jego sylwetka i podobnież niezawodne silniki nadrabiają tą wadę :)

:arrow: Honda Accord V - najlepiej silnik 1.8, ale częściej spotyka się 2.0 co jest dla mnie raczej gorszą opcją.

:arrow: Opel Vectra B 95-97r. - tutaj w grę wchodzą silniki 1.6 75KM, 1.6 16V 100KM ostatecznie 1.8. Samochód bez ocynku i podobnież największą bolączką jest gnijąca blacha i dosyć spore spalanie oleju.

:arrow: Honda Prelude IV - najmniejszy silnik 2.0 i tylko taki wchodzi w gre. Przyznam, że ten samochód najbardziej podoba mi się z wszystkich wymienionych, ale przez to, że jest raczej rzadko spotykany to jego utrzymanie będzie raczej drogie. Spalanie pewnie też będzie raczej spore.

:arrow: Fiat Marea - 1.6, Z ww. aut może i najgorsza opcja ale, w tej cenie można kupić dosyć młody rocznik i utrzymanie będzie bardzo tanie jak to przystało na fiata.

Jak ww. auta sprawują się na gazie? O japońcach czytałem dużo opini, że gaz im średnio podchodzi, ale również wiele wypowiedzi było pozytywnych.
Ople raczej z gazem problemu nie mają bo bardzo dużo Vectr można spotkać z gazem.

Także, który samochód będzie najodpowiedniejszy i jak z tym gazem?
dyymianek
Nowicjusz

Re: Accord, Prelude, Vectra, Civic - auto do 9tyś.?

19 Mar 2009, 20:00

Wiecie co jak wszedłem na Jakie auto kupić i patrze a tu nowa ankieta pierwsze co pomyślałem to : " Co ten piotrauto znowu wymyślił???"
A tu jednak nie piotrauto i to miłe zaskoczenie :D
Ale wracając do tematu.
Odstawiam za Accordem ponieważ zarówno jak i Civic robi bez większych awarii duże przebiegi mało awaryjny, jednak większy s silniejszy niż Civic co do mnie bardziej przemawia.
Ale to tylko moje zdanie.
stasiowski121

19 Mar 2009, 21:30

Powiem Ci tak, jeśli 'nie jesteś doświadczony' to się nie pchaj w prelude.
adelon
Początkujący

19 Mar 2009, 23:03

No tej preludki najbardziej się obawiam. Napewno drogie to to będzie w utrzymaniu, dobrego mechanika znającego się na tym aucie też napewno łatwo znaleść nie będzie więc stawiam to auto raczej na końcu. Vectra wydaję się taka całkiem przystępna, nieduże silniki i z naprawą i częściami nie powinno być problemu. A pozatym takie 1.6 powinno mi wystarczyć bo obecnie i tak jeżdzę Puntem 1.1 55KM :)
Accord jest bardzo ładny, ale zarazem dosyć duży i do 9tyś nie ma zbyt dużego wyboru ładnych egzemplarzy jak to ma miejsce przy Vectrze.
Pozatym autem zazwyczaj będę jeździł sam więc tez jakieś wielkie nie potrzebne.
dyymianek
Nowicjusz

20 Mar 2009, 18:42

A co możecie powiedzieć o automatycznej skrzyni w Accordzie? Bo też bardzo często jest spotykana, chociaż nie jestem przekonany do automatów.
dyymianek
Nowicjusz

22 Mar 2009, 20:32

Jeszcze zastanawiałem się nad Fiatem Bravo, w tej cenie można dostać wmiare młody rocznik - 97-99r. Jaki będzie lepszy silnik 1.6 czy 1.8GT?
dyymianek
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku
    "Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      Jaguar