Accord, Signum, C Class, Superb, Mazda6?

03 Sty 2010, 19:30

Witam, mieszkam w Anglii i planuje zakup auta za cenę ok 6000 funtów. Ceny samochodów są inne niż w Polsce, wiec podam co mogę za takie pieniądze kupić, i czym jestem zainteresowanym a was proszę o opinie i rozsądne odpowiedzi.

Auta które mnie interesują muszą mieć w miarę oszczędny silnik diesla, osiągi na poziomie 10s do 100km/h albo lepsze;). Auto musi być komfortowe bo spędzam w nim dość dużo czasu. Wstępnie wyszukałem według mnie najlepsze samochody w tej cenie i raczej nie zakupie niczego co nie jest na tej liście, ale chętnie posłucham innych propozycji. Poniżej przedstawiam listę, i proszę o pomoc, na co trzeba uważać, co się często psuje, jakie przebiegi bez większych problemów osiągają te auta. Jakie wersje silnikowe, wyposażeniowe brać pod uwagę?

Mercedes C Coupe 2001 - 2003
Honda Accord 2003 - 2005
Mercedes C 2001 - 2003
Opel Signum 2006
Mazda 6 2006
Skoda Superb 2005 - 2006

Dziękuje i Pozdrawiam
Danio
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: UK

04 Sty 2010, 22:54

Danio napisał(a):Witam, mieszkam w Anglii i planuje zakup auta za cenę ok 6000 funtów. Ceny samochodów są inne niż w Polsce, wiec podam co mogę za takie pieniądze kupić, i czym jestem zainteresowanym a was proszę o opinie i rozsądne odpowiedzi.

Auta które mnie interesują muszą mieć w miarę oszczędny silnik diesla, osiągi na poziomie 10s do 100km/h albo lepsze;). Auto musi być komfortowe bo spędzam w nim dość dużo czasu. Wstępnie wyszukałem według mnie najlepsze samochody w tej cenie i raczej nie zakupie niczego co nie jest na tej liście, ale chętnie posłucham innych propozycji. Poniżej przedstawiam listę, i proszę o pomoc, na co trzeba uważać, co się często psuje, jakie przebiegi bez większych problemów osiągają te auta. Jakie wersje silnikowe, wyposażeniowe brać pod uwagę?

Mercedes C Coupe 2001 - 2003
Honda Accord 2003 - 2005
Mercedes C 2001 - 2003
Opel Signum 2006
Mazda 6 2006
Skoda Superb 2005 - 2006

Dziękuje i Pozdrawiam



jesli zalezy ci na tdi to pewnie mercedesy choc osiagow oszlamiajacych sie nie spodziewaj a wyposazenie to raczej marne w tych rocznikach i egzemplarzy niesamowitych chyba niemasz na uwadze kupowac czyli interesuja cie wersje bazowe, mazde 6 i honde accord polecam chyba na 1 miejscu , lecz z silnikami benzynowymi nie tdi tid czy tym podobne wynalazki bo jak cos ci sie zepsuje w uk to sie nie wyplacisz , skoda superb to samochod nasladujacy prawdziwe limuzyny a za te pieniadze dostaniesz wersje bazowa , gdzie mazda 6 bedzie wyposazona niemal na full ale raczej niebedzie to rocznik 2005 tylko starszy
halsky11
 

04 Sty 2010, 23:33

jesli zalezy ci na tdi to pewnie mercedesy choc osiagow oszlamiajacych sie nie spodziewaj a wyposazenie to raczej marne w tych rocznikach i egzemplarzy niesamowitych chyba niemasz na uwadze kupowac czyli interesuja cie wersje bazowe, mazde 6 i honde accord polecam chyba na 1 miejscu , lecz z silnikami benzynowymi nie tdi tid czy tym podobne wynalazki bo jak cos ci sie zepsuje w uk to sie nie wyplacisz , skoda superb to samochod nasladujacy prawdziwe limuzyny a za te pieniadze dostaniesz wersje bazowa , gdzie mazda 6 bedzie wyposazona niemal na full ale raczej niebedzie to rocznik 2005 tylko starszy


Może to dziwne, ale auta tej klasy są tutaj na tyle tanie ze Accorda w dieslu z 2003 z przebiegiem do 100k można spokojnie znaleźć w wersji Executive (czyli najwyższej) tylko bez nawigacji i bez 17" felg za cene ok 6000f. Mazdy z rocznika 2005/6 za ta cenę w wersji TS czyli trochę więcej niż podstawa? Skody jest mało więc pewnie to wersje podstawowe, Mercedesy głownie Classic i Elegance - to wersje podstawowe? Signum Elegance i Design - nie mam pojęcia jakie to wersje...
Głownie jestem nastawiony na Accorda, ale Mazda kusi młodością a Mercedes gwiazda;) i raczej zdecyduje się na coś z tych trzech.

Pozdrawiam
Danio
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: UK

04 Sty 2010, 23:55

Danio napisał(a):
jesli zalezy ci na tdi to pewnie mercedesy choc osiagow oszlamiajacych sie nie spodziewaj a wyposazenie to raczej marne w tych rocznikach i egzemplarzy niesamowitych chyba niemasz na uwadze kupowac czyli interesuja cie wersje bazowe, mazde 6 i honde accord polecam chyba na 1 miejscu , lecz z silnikami benzynowymi nie tdi tid czy tym podobne wynalazki bo jak cos ci sie zepsuje w uk to sie nie wyplacisz , skoda superb to samochod nasladujacy prawdziwe limuzyny a za te pieniadze dostaniesz wersje bazowa , gdzie mazda 6 bedzie wyposazona niemal na full ale raczej niebedzie to rocznik 2005 tylko starszy


Może to dziwne, ale auta tej klasy są tutaj na tyle tanie ze Accorda w dieslu z 2003 z przebiegiem do 100k można spokojnie znaleźć w wersji Executive (czyli najwyższej) tylko bez nawigacji i bez 17" felg za cene ok 6000f. Mazdy z rocznika 2005/6 za ta cenę w wersji TS czyli trochę więcej niż podstawa? Skody jest mało więc pewnie to wersje podstawowe, Mercedesy głownie Classic i Elegance - to wersje podstawowe? Signum Elegance i Design - nie mam pojęcia jakie to wersje...
Głownie jestem nastawiony na Accorda, ale Mazda kusi młodością a Mercedes gwiazda;) i raczej zdecyduje się na coś z tych trzech.

Pozdrawiam


nieznam sie zabardzo na oznaczeniach wersji w mb ale za te pieniadze spodziewaj sie raczej wersji podstawowej classic napewno oznacza podstawowa, ja bym accorda nie polecal w tdi to na 80% jest silnik pozyczony z jakiegos europejskiego koncernu i nie wroze mu dlugiej przyszlosci szybko bedziesz musial sie go pozbywac, jesli honda to benzynowy, bo spalanie ma naprawde niewielkie kupujac tdi na ekonomii naprawde niewiele zwalczysz a trwalosc moze byc juz nie tak wielka, japonczycy specjalizuja sie w budowie wysokowytrzymalych silnikow benzynowych, diesele to nie jest ich mocna strona

ja polecalbym ci mazde stylistyka wnetrza i z zewnatrz jest naprawde jest niezrownana w mojej opinii zaden samochod mu nie podskoczy, poza tym jest ladnie wyciszony, szybki i wygodny, niewiem czego mozna wiecej szukac
halsky11
 

05 Sty 2010, 00:06

halsky11 napisał(a):nieznam sie zabardzo na oznaczeniach wersji w mb ale za te pieniadze spodziewaj sie raczej wersji podstawowej classic napewno oznacza podstawowa, ja bym accorda nie polecal w tdi to na 80% jest silnik pozyczony z jakiegos europejskiego koncernu i nie wroze mu dlugiej przyszlosci szybko bedziesz musial sie go pozbywac, jesli honda to benzynowy, bo spalanie ma naprawde niewielkie kupujac tdi na ekonomii naprawde niewiele zwalczysz a trwalosc moze byc juz nie tak wielka, japonczycy specjalizuja sie w budowie wysokowytrzymalych silnikow benzynowych, diesele to nie jest ich mocna strona

ja polecalbym ci mazde stylistyka wnetrza i z zewnatrz jest naprawde jest niezrownana w mojej opinii zaden samochod mu nie podskoczy, poza tym jest ladnie wyciszony, szybki i wygodny, niewiem czego mozna wiecej szukac


Te diesle w Hondzie to 2.2 ICDTI pierwszy silnik zrobiony przez Honde i z tego co pamiętam dostał jakąś nagrodę za silnik roku czy coś takiego. Mazda jest fajna podoba mi się z zewnątrz, ale w środku jak dla mnie jest jakaś taka "biedna"... Mam jeszcze prawie 3 tygodnie na podjęcie decyzji wiec mam trochę czasu na zastanowienie się i posłuchanie opinii innych.
Danio
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: UK

06 Sty 2010, 00:27

Honda albo Mazda 6 są godne polecenia, podobnie zresztą jak Merol czy Superb choć te już nie cieszą się tak dobrą opinią. Signum omijaj szerokim łukiem, chyba że chcesz poznać po imieniu mechaników i serwisantów oraz dostać zniżki na lawetę w ramach stałego klienta :wink:
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka