Adapter do złącza RS232

09 Kwi 2012, 19:50

Witam forumowiczów mam mały dylemat chce zajmować się diagnostyką aut i chce kupić laptop, ale jest mały szkopuł, trudno znaleźć dobrego laptopa z złączem RS232, a więc moje pytanie brzmi czy gdybym kupił taki adapter [link do oferty na Allegro wygasł] i zastosował bym ten kabel to wszystko by działało?? dało by się prowadzić diagnostykę auta i zarazem usuwać jakieś błędy w systemie??
Adorex
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: RAV 4

06 Maj 2014, 15:09

Miałem podobny problem i przez jakiś czas działałem właśnie na kablu USB - RS232, można kupić bez większego problemu online albo offline za kilkanaście złotych (np. Kabel konwerter USB 2.0 - RS232 (DB9M)), ale to nie jest raczej idealne rozwiązanie, szczególnie jeśli to będzie bardzo dokładna diagnostyka. Jednak każdy adapter trochę zniekształca sygnał i wyniki mogą na tym cierpień. Przynajmniej tak było w moim przypadku.

Wbudowane złącze RS232 można znaleźć w kilku starych modelach, dostępne jako używki (np. poleasingowe na Allegro). Z nowych modeli RS232 jest dostępny w ProBooku 6570b i osobiście właśnie na taki model się zdecydowałem (HP ProBook 6570b H5E77EA - Core i3 3120M / 15,6 HD / 4096 / 320 / Intel HD 4000 / DVD / Windows 10 Pro lub 8.1 Pro lub 7 Pro) Nie był najtańszy, ale po prostu potrzebuję dobrego laptopa do diagnostyki. Po wrzuceniu w koszty prowadzenia firmy nie jest tak źle.
rafallo
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 04 2011
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska
    MINI to nie tylko samochód. Z tą marką związany jest również styl życia, który fascynuje nie tylko na drodze i w garażu. Zgodnie z mottem YOU.ME.MINI. od września 2013 w nowej kolekcji MINI Lifestyle ...