Adblue, problem

05 Lut 2024, 17:32

Dzien dobry, na wstępie nie wiem czy mój problem jest we wlasciwym dziale. Wczoraj w trakcie jazdy pojawił mi się komunikat Usterka: AdBlue, wł. silnika nie będzie możliwe za 1000 km. W tym samym dniu dolałem 5l Adblue. Dzisiaj dolałem kolejne 5l, łączenie 10l i nic nie pomogło. Komunikat nadal widnieje. W ksiązeczce od auta są dwa symbole problemu z Adblue, jeden z kluczem obok a drugi z symbolem pojemnika. Niestety mam z kluczem. Przed chwilą wrócilem od mechanika, który 30 minut sprawdzał problem, poprzez podłączanie komputerów oraz zaglądał do silnika, stwierdził, że nie ma jakichkolwiek błędów, ale komunikat widnieje. Powiedzial, ze moge sprobowac tylny akumulator odlaczyc na 15 minut, ale nie pomoglo. Mam sie do niego udac w srode, zeby szerzej jakos tam to zobaczyl. I się troche niepokoje, poprzedni wlasciciel, ktory byl osoba zamozna i wydaje mi sie, ze nie klamal, powiedzial, ze wymienil pompke adblue. Ale no, obawiam sie co teraz moglo sie wydarzyc. Gdyby to byl chociaz symbol o dolaniu a nie klucza. Co o tym myslicie? oczywiscie mozna mowic wiele, ale koniec koncow chyba oplacalniej byloby usunac adblue z auta niz pakowac horrendalne sumy w to.
Audi A5 2.0 TDI quattro manual 2015 r z kodem silnika CNHA

Pozdrawiam.
Katabas
Obserwowany
 
Posty: 2

05 Lut 2024, 18:00

problem z Adblue mają nowe samochody po pierwszej zimie :lol:
pewnie skrystalizowało się i zatkało pompę,
Więc naprawa to albo:
-wymiana zbiornika z pompą
-wyprogramowanie
Ostatnio edytowany przez Kao, 05 Lut 2024, 18:46, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Głupkowate wypowiedzi zachowaj dla siebie
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

05 Lut 2024, 21:23

Katabas napisał(a):Przed chwilą wrócilem od mechanika, który 30 minut sprawdzał problem, poprzez podłączanie komputerów oraz zaglądał do silnika, stwierdził, że nie ma jakichkolwiek błędów, ale komunikat widnieje.
Jeżeli jest klucz to informacja jakaś powinna być, pytanie czy mechanik miał odpowiednie oprogramowanie do diagnostyki VAGa.

Możesz jeszcze spróbować opisanych tu procedur https://forum.vw-passat.pl/topic/64181- ... dblue-def/ po zatankowaniu adblue włączasz zapłon i czekasz min 30 sekund z odpaleniem silnika bo jeżeli zrobisz to szybciej to najczęściej wywala taki błąd. Popatrz i daj znać czy coś pomogło :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34