Alternatywa dla Hyundai Elantry | KIA Sportage | Automat do ok 100-120

30 Lis 2023, 11:57

yeti65 napisał(a):Mój Duster kosztował w salonie 73000, a dwulatka do ubezpieczenia wycenili na 74000

szybki napisał(a):I Ty w to wierzysz ?

Mogło tak byc. Spotkałem się z identyczną sytuacją - ubezpieczyciel wycenił wartość nowego auta na niecałe 2 tysie więcej niż cena salonowa. A że wydało mi się to absurdem, a ja jestem taki, że zawsze ciekawią mnie takowe różne sytuacje i dążę do ich wyjaśnienia, więc mi się udało. Okazało się, że cena auta w salonie to była promocja i było sprzedawane taniej. Ubezpieczyciel wycenił na więcej, czyli na tyle ile kosztowało normalnie. Bo jak się dowiedziałem w razie szkody, podczas napraw nie ma promocji...Oprócz tego, od razu po podpisaniu umowy, wartość auta spada...Kupisz za 74 tysie i jakbyś chciał sprzedać nawet za bramą salonu, to już musisz sprzedać taniej. Prosta sprawa, a wydawałby się absurdem :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Lis 2023, 12:24

MotoAlbercik napisał(a):Kupisz za 74 tysie i jakbyś chciał sprzedać nawet za bramą salonu, to już musisz sprzedać taniej.

Ale tu sytuacja jest inna. Między zakupem tego Tucsona w salonie, a sprzedażą, mijają 3 lata, a w tym czasie ceny aut wzrastają o 30-40%.
W takim przypadku sugerowanie się przy wycenie 3 letniego auta ceną salonową z przed 3 lat nie ma sensu. I tylko o to mi chodzi.
A nowy Tucson N-Line w automacie to teraz 183900- bez żadnych dodatkowych pakietów(cena z konfiguratora).
Więc wydaje mi się, że cena (113900) za tego 3 latka z małym przebiegiem, jest adekwatna do nowego auta-nawet biorąc pod uwagę to, że obecnie jest nowszy model.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

01 Gru 2023, 16:24

Tu filmik z yt odnośnie tego hyudai'a

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Katalogowo ta wersja 1.6T-GDI 7DTC 2WD kosztowała +/- 130/140k w zależności od dodatków.
Jutro przedzwonię i zobaczę ;)
PauloS
Nowicjusz
 
Posty: 4