Alternatywa dla Hyundai Elantry | KIA Sportage | Automat do ok 100-120

23 Lis 2023, 15:53

Witam, od jakiegoś miesiąca zastanawiam się na kupnem nowego auta.

Rozglądając się po Internecie, zainteresowałem się różnego rodzaju autami używanymi lecz w dealer'skich programach. Same programy, wydają się ciekawe, zawierające gwarancie na kilka lat, auta są w pewnym stopniu sprawdzone itp.

Aktualnie jestem zainteresowany Hyundai'em Elantrą, jednak tylko i wyłącznie w wersji executive, oczywiście tylko w automacie. Na ten moment nie ma dostępnych modeli używanych tej wersji, wiec jeśli zdecydowałbym się na zakup ww. modelu to cena za nową elantre z salonu to na ten moment 130tys.
Tutaj przykładowa elantra jaką bym zamawiał.
https://www.hyundai.com/pl/pl/modele/el ... +PYID!2023

Cena 130tys, nieco zestudziła mój optymizm, dlatego zacząłem rozglądać się po innych markach z oferty aut używanych od dealerów.
W oko wpadła mi KIA Sportage, również w automacie w wersji M z pakietami.
https://www.kia.com/pl/uzywane/wyszukiw ... enta-Metal

Macie jakieś obiekcie co do obu tych samochodów, lub może ktoś był w podobnej sytuacji i może polecieć jeszcze coś innego w ww. kwocie .
Z góry dzięki i pozdrawiam
PauloS
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Lis 2023, 16:09

Nie ma znaczenia dla Ciebie nadwozie? Chodzi mi o to że jeden to sedan a drugi SUV i to zupełnie różne auta do tego silniki benzynowe też inne.

Może napisz na czym najbardziej ci zależy w jakich warunkach będziesz jeździł itd. Wtedy coś pomożemy dobrać pod takie preferencje w podanym budżecie.

Jak bym miał wybierać z Kii lub Hyundaia do tych 130tyś to zainteresowałbym się np. Kia ProCeed https://www.kia.com/pl/uzywane/wyszukiw ... Blue-Flame
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

23 Lis 2023, 16:20

Tak szczerze, nie ma to dla mnie większego znaczenia... Niby na początku brałem pod uwagę hatchbacki i sedany, jednak SUVy, tęż mi odpowiadają.

Bardziej stawiam na wyposażenie, technologię, niżeli silnik czy osiągi, dlatego wolnossący silnik 1.6 z elantry, aż tak bardzo mi nie przeszkadza, zwłaszcza, że moją główną trasą będzie miasto, opcjonalnie jakieś dłuższe wypady, ale też do wariatów drogowych nie należę, wiec stawiam raczej na spokojną jazdę.

EDIT: Zobaczyłem link i faktycznie apropo nadwozia, jest jeden warunek kombi odpadają ;) i tak jak wspomniałem tylko i wyłącznie automat.
PauloS
Nowicjusz
 
Posty: 4

23 Lis 2023, 16:42

A jechałeś tą Elantrą? Bo jak zapakujesz pasażerów i dasz bagaż, to tym autem nie wyprzedzisz nawet traktora w trasie. Na dodatek automat... To ja już bym wolał Dacię kupić, przynajmniej tania. Patrzenie na wyposażenie to trochę błędne koło, bo 90% tych bajerów i tak nie wykorzystasz. A silnik używasz codziennie.

Jak chcesz ekonomicznie i z wyposażeniem to może hybryda od Toyoty? Przynajmniej osiągi lepsze bo będzie silnik elektryczny wspomagał.

ProCeed 1.5T to już wgl kosmos wporównaniu do plastikowej Elantry :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

23 Lis 2023, 18:01

galakty napisał(a): To ja już bym wolał Dacię kupić, przynajmniej tania.

Duster na wypasie to teraz pewnie coś koło stówki. A nie każdy jest gotowy wydać stówkę na Daćkę :lol:
Jeżdżę teraz zastępczym i wyposażenie jest bogatsze od mojego(a brałem maxa).
Doszedł czujnik deszczu i składane automatycznie lusterka.
Silnik 1,33 jest też sporo cichszy od mojego 1,0 i nawet dosyć oszczędny, jazda oczywiście też przyjemniejsza. Co 4cyl 130KM, to nie 3cyl 100KM.
edit: Nie doceniłem Dacii :lol:
Duster na wypasie+ automat to jedyne 115tys :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lis 2023, 18:47

Kup sobie hybrydową corollę (albo bliźniaka suzuki swace), elentra to porażka jako model. Idę o zakład, że w tym nie siedziałeś ani nią nie jechałeś. A jeszcze doposażać ją do 130k to już w ogóle kosmos

A co do wyposażenia to już jak ktoś wcześniej wspomniał - nie ma sensu szukać na siłę full opcji bo i tak się z tego nie będzie korzystać, szczególnie kiedy masz zamiar jeździć głównie po mieście (+ sedan w mieście to najmniej praktyczne nadwozie jakie tylko można miec)
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Lis 2023, 20:48

Myślę, że w tym budżecie i planowanym zastosowaniu(miasto), optymalnym rozwiązaniem może być Yaris Cross hybryda.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lis 2023, 09:29

yeti65 napisał(a):optymalnym rozwiązaniem może być Yaris Cross hybryda
Chyba to jedno z najlepszych rozwiązań tak jak Corolla w hybrydzie. Auto jeździ spokojnie, głównie w mieście więc powinien być zadowolony. No i ma tu automat e-CVT, niskie spalanie, hybrydę 5 generacji oraz kupi nowe auto bo Cross w hybrydzie startuje od 110tyś zł.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Lis 2023, 08:56

yeti65 napisał(a):Duster na wypasie+ automat to jedyne 115tys


Nie no, tyle to nie :D

Albo hybryda od Toyoty, albo jakiegoś Ceeda z TGDI. Chyba najrozsądniejsze wybory.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Lis 2023, 16:43

Ok, dzięki za odpowiedzi.
Myślę, że już chyba znalazłem to co chciałem.
https://hyundai.dekra.pl/SzczegoloweInf ... ?id=149383
Cenowo, spoko. Wyposażenie też niczego sobie. Trochę usportowiona wersja, wygląda naprawdę dobrze.
Co o tym sądzicie. Toyota Corolla, jest ok, ale jednak po prostu mi się nie podoba, natomiast polecany ProCeed, to kombi, które już dla mnie odgórnie odpada...
PauloS
Nowicjusz
 
Posty: 4

29 Lis 2023, 21:59

No jeśli 114k za hjundaja, który za miesiąc będzie czterolatkiem to weryfikować i kupować
To ma w ogóle awd bo w ofercie nie ma o tym słowa? Co to za wersja wyposażenia? Ile ta konfiguracja kosztowała w salonie?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Lis 2023, 07:29

Nr identyfikacyjny TMAJ3812GLJ171205 Nr rejestracyjny OP7023N Marka HYUNDAI Model Tucson 18-21 Typ Tucson 1.6 T-GDi N Line 2WD DCT Moc 177/130 [KM/kW] 3R M H 1591 [ccm] Nadwozie KOM Data pierwszej rejestracji 12-11-2020 Przebieg 31000 [km] Rok produkcji 2020 3 L HUZV]\ TAK Bezwypadkowy TAK Kupiony w ASO w Polsce TAK Serwisowany TAK
A w salonie to mógł kosztować 113900, albo i mniej :lol:
Jakie to ma znaczenie ile kosztował w salonie?
Mój Duster kosztował w salonie 73000, a dwulatka do ubezpieczenia wycenili na 74000 :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

30 Lis 2023, 10:13

yeti65 napisał(a):A w salonie to mógł kosztować 113900, albo i mniej :lol:
Jakie to ma znaczenie ile kosztował w salonie?


Jakie ma znaczenie? Takie, że dzisiaj w salonie masz kolejną generację modelu a fabrycznie nowe auto z tym samym silnikiem i automatem możesz kupić za ~135 (jeszcze kwestia dodatkowego wyposażenia ale mi się już porównywać nie chce). Jeśli dodatkowo, czego nie wiemy, autor będzie na to szukał jakiegoś finansowania to się okaże, że ze wszystkimi kosztami nowe auto wyjdzie taniej niż czteroletnie.

yeti65 napisał(a):Mój Duster kosztował w salonie 73000, a dwulatka do ubezpieczenia wycenili na 74000 :mrgreen:


Moje samochody też zyskują na wartości według ubezpieczyciela tylko co z tego? Wystawić dacie możesz i za 80, to wolny kraj a że nikt nie będzie nią zainteresowany to inny temat
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Lis 2023, 10:51

yeti65 napisał(a):Mój Duster kosztował w salonie 73000, a dwulatka do ubezpieczenia wycenili na 74000


I Ty w to wierzysz ? :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lis 2023, 11:23

Nie chodzi o to, czy ja w to wierzę. Porównywanie obecnej ceny, do tej z przed kilku lat w salonie nie ma po prostu sensu. Trzeba porównywać do obecnych cen salonowych.
W 2021r dwuletniego Outlandera sprzedałem 5 tys taniej (5%) od ceny salonowej- i to handlarzowi. Było to już po pierwszych podwyżkach, ale przed tymi największymi. Moja wersja Dustera kosztuje teraz w salonie 96700, ja dałem 73000. Uważacie, że sprzedając teraz dwuletniego Dustera powinienem odliczać jakiś procent, od ceny zakupu, czy jednak od obecnej wartości takiego samego nowego auta???
W normalnych czasach(przed pandemią) mój Duster wart byłby obecnie pewnie coś koło 55-60tys, ale jesteśmy po olbrzymich podwyżkach i nikt za tyle prawie nowego auta nie odda.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna